Radio Białystok | Wiadomości | Po remoncie oddano do użytku jedną z głównych dróg dojazdowych do Biebrzańskiego Parku Narodowego

Po remoncie oddano do użytku jedną z głównych dróg dojazdowych do Biebrzańskiego Parku Narodowego

autor: Paweł Wądołowski

20.09.2022, 17:46, akt. 19:33

To jedna z głównych dróg dojazdowych do Biebrzańskiego Parku Narodowego. We wtorek (20.09) oficjalnie oddano do użytku kolejny, wyremontowany fragment drogi z Jedwabnego do Osowca w rejonie miejscowości Mścichy.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Jak mówią mieszkańcy, wcześniej nawierzchnia była w fatalnym stanie. Było bardzo dużo dziur, co zagrażało i pieszym, i samochodom. Starosta grajewski Waldemar Remfeld podkreśla, że droga jest ważna dla mieszkańców, ale ze względu na swoje położenie także i dla turystów.


- Raz, że jest to teren, który jest w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Dwa, to jest droga, która w tej chwili skraca nam dojazd bezpośrednio do Łomży z drogi krajowej nr 65. No i trzy, to jest droga o podwyższonym standardzie i w sezonie turystycznym bardzo oblegana. Zainteresowanie Parkiem jest coraz większe, a miłośnicy przyrody docierają z najgłębszych zakątków Polski i świata - zaznaczył starosta.


Jak mówił wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś, droga ma charakter regionalny.


- To jest droga wojewódzka, ale można powiedzieć, że o znaczeniu regionalnym. To również droga dla turystów, dla rolników, dla firm, która ułatwia im życie. Będzie bardzo bezpieczna i komfortowa i będzie z pewnością dobrze służyła mieszkańcom - podkreślał Marek Olbryś.


O znaczeniu drogi w związku z bliskim sąsiedztwem parku narodowego mówił też poseł Kazimierz Gwiazdowski.


- Szczególnie wiosną w miejscowości Mścichy jest wielu turystów, którzy przyjeżdżają na Biały Grąd. To jest około 2 km od miejscowości. Turystów jest tutaj bardzo dużo, szczególnie w maju, kiedy przylatują ptaki. Chętnie tu przyjeżdżają i mam nadzieję, że dzięki tej drodze będzie ich jeszcze więcej - mówił poseł Gwiazdowski.


Remont kolejnego, ponad dwukilometrowego odcinka drogi kosztował blisko 2,5 mln zł. Pieniądze pochodziły z budżetu województwa podlaskiego.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Trzy nowe drogi oddano do użytku w Ciechanowcu

16.09.2022, 18:25

Ulice: Armii Krajowej i Spółdzielcza w Ciechanowcu, chociaż położone są w granicach miasta, bardziej przypominały dotychczas wiejskie piaszczyste drogi.


Kolejny fragment drogi Via Baltica oddany do użytku - to odcinek na trasie Szczuczyn - Ełk

13.09.2022, 18:28

Kierowcy mogą już przejechać kolejnym odcinkiem trasy Via Baltica, czyli drogi S61, od Szczuczyna do węzła Ełk Południe.


Mieszkańcy Wojszek narzekają na zwiększony ruch po remoncie drogi

23.08.2022, 13:11

Wojszki to wieś położona przy popularnej trasie między Białymstokiem a Bielskiem Podlaskim. Po przebudowie drogi powiatowej - nazywanej "angielką" - liczba aut przejeżdżających przez Wojszki znacznie się zwiększyła.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok