Radio Białystok | Wiadomości | W gminie Piątnica oszuści podszywają się pod urzędników i chcą kontrolować piece centralnego ogrzewania

W gminie Piątnica oszuści podszywają się pod urzędników i chcą kontrolować piece centralnego ogrzewania

autor: Paweł Wądołowski

21.09.2022, 16:45, akt. 22.09.2022, 10:05

Oszuści podszywają się pod pracowników gminy Piątnica i chcą kontrolować piece centralnego ogrzewania. Ostrzeżenie przed takimi osobami pojawiło się na profilu w mediach społecznościowych i na stronie internetowej gminy.

stock.adobe.com
stock.adobe.com

Jak mówi wójt gminy Piątnica Artur Wierzbowski, to reakcja na informacje od mieszkańców, którzy poinformowali o takich próbach oszustwa.

Ostrzegamy przed wizytami ludzi, którzy się podszywają pod pracowników Urzędu Gminy Piątnica. Z informacji, które otrzymaliśmy dzwonią, umawiają się na spotkanie, mówią że urzędnik przyjdzie sprawdzić źródło ciepła. Po prostu chcą wejść do domu. Najprawdopodobniej jeden z nich idzie sprawdzić do piwnicy źródło ciepła czyli piec, a drugi pozostaje i pewnie zajmuje się kradzieżą

- mówi Artur Wierzbowski.

Artur Wierzbowski dodaje, że jego urzędnicy nie prowadzą żadnych kontroli pieców. A jeżeli już jakiekolwiek kontrole mają być prowadzone, to wcześniej pojawia się informacja o nich.

Jeżeli pojawia się w domu urzędnik, to musi się wylegitymować: będzie miał identyfikator, który będzie upoważniał do tej kontroli i potwierdzał tożsamość. Jeżeli ktoś ma wątpliwości - zachęcamy do tego, żeby wykonać telefon do urzędu, dopytać się czy taka kontrola będzie się odbywała. Dodatkowo o każdej kontroli, która odbywa się na terenie gminy, informujemy na naszej stronie internetowej i naszym profilu na Facebooku

- dodaje wójt.

Jeżeli mamy wątpliwości czy osoby, które nas odwiedzają, są faktycznie urzędnikami, możemy także poinformować o tym policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112. 

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kobieta straciła 25 tys. zł po tym, jak dała oszustom dostęp do konta bankowego

30.08.2022, 11:42

25 tys. zł straciła mieszkanka okolic Bielska Podlaskiego, oszukana z wykorzystaniem tzw. spoofingu, czyli poprzez podszywanie się przez przestępców pod numer telefoniczny banku. Za namową rzekomej konsultantki zainstalowała w telefonie oprogramowanie do zdalnej obsługi urządzenia i dała dostęp do swojego konta.


Apele i przestrogi nie pomagają - oszuści wciąż wyłudzają pieniądze od starszych osób

27.07.2022, 15:47

Oszuści wykorzystują różne metody, by wyłudzić pieniądze - przypominają policjanci i kolejny raz apelują o ostrożność.


Białostoczanka przekazała oszustom 100 tys. zł, myśląc, że pomaga córce

19.07.2022, 16:29

Aż 100 tys. zł straciła starsza mieszkanka Białegostoku. Dała się oszukać przestępcom, którzy zadzwonili do niej i podali się za jej córkę. Z kolei prawie 60 tys. zł straciły dwie starsze kobiety z Łomży.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok