Radio Białystok | Wiadomości | Podlascy działacze Konfederacji przedstawili pomysły walki z rosnącą inflacją

Podlascy działacze Konfederacji przedstawili pomysły walki z rosnącą inflacją

autor: Grzegorz Pilat

30.09.2022, 09:25, akt. 13:18

Radykalne obniżki podatków, czy likwidacja zbędnych wydatków - to niektóre działania, które zdaniem Konfederacji mogą pomóc zatrzymać rosnącą inflację.

fot. Grzegorz Pilat
fot. Grzegorz Pilat

Na konferencji w Białymstoku działacze ugrupowania - pracownicy i przedsiębiorcy - przedstawili swoje pomysły, jak zatrzymać rosnące ceny towarów i usług.

Bartosz Bocheńczak z Konfederacji mówi, że w związku z coraz wyższą inflacją sytuacja polskich przedsiębiorców jest coraz trudniejsza.

- Zgłaszają się do nas lokalni przedsiębiorcy, którzy mówią: Nie wytrzymujemy. To jest na przykład piekarz, który mówi, że czterokrotny wzrost cen za gaz zabije jego firmę. On nie będzie w stanie sprzedawać chleba po 10 czy 15 złotych. To są ludzie, którzy będą tracić pracę i sytuacja w gospodarce będzie zmierzać w bardzo złym kierunku - wyjaśnia Bartosz Bocheńczak.

Dlatego Konfederacja przygotowała rozwiązania, które mają zahamować rosnącą inflację.

- Radykalne obniżki podatków według naszych pomysłów, deregulacja gospodarki czy obcięcie masy niepotrzebnych wydatków przez państwo, żeby nie drukować dodatkowych pieniędzy. Mało kto wie, że cały czas w Polsce są utrzymywane takie instytucje jak Ochotnicze Hufce Pracy czy w ogóle Urzędy Pracy. Nie widzimy sensu utrzymywania takich instytucji, w sytuacji, w której bezrobocie jest na tak niskim poziomie. Setki agencji, różnych niepotrzebnych urzędów. Jeżeli się doda ziarnko do ziarnka to się nagle okaże, że w polskim budżecie kilkadziesiąt miliardów to są pieniądze wyrzucane w błoto - dodaje Jacek Wilk z Konfederacji.

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych we wrześniu w porównaniu z tym samym czasem 2021 roku wzrosły o ponad 17 procent.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok