Radio Białystok | Wiadomości | W Akademii Teatralnej zainaugurowano rok akademicki

W Akademii Teatralnej zainaugurowano rok akademicki

autor: Olga Gordiejew

4.10.2022, 18:30, akt. 5.10.2022, 11:52

Chcą spełniać marzenia i realizować swoje pasje artystyczne. Blisko 90 studentów zainaugurowało nowy rok akademicki w Akademii Teatralnej w Białymstoku na trzech kierunkach: aktorskim, reżyserskim i technologii teatru lalek.

fot. Olga Gordiejew
fot. Olga Gordiejew


0:00
0:00
W Akademii Teatralnej zainaugurowano rok akademicki - relacja Olgi Gordiejew | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Na pierwszy rok przyjęto 23 osoby. Mimo zapowiadanej częściowej edukacji on-line, z powodu oszczędności, studenci nie boją się tego wyzwania. Wierzą, że poradzą sobie, bo nauczyli się już pracować zdalnie w pandemii.  

Białostocka szkoła lalkarska uznawana jest za jedną z najlepszych w Europie. Umożliwia studentom kontakt z wybitnymi pedagogami i artystami z Polski i zagranicy, inicjuje projekty artystyczne i badawcze. Otrzymała ministerialną kategorię najwyższej jakości A+. 

W nowym roku akademickim, poza zajęciami dydaktycznymi, planowane są pokazy etiud studenckich na festiwalach i przeglądach m.in. w Warszawie, Gdańsku czy Wrocławiu. 

Akademia będzie się też dostosowywać do potrzeb osób niepełnosprawnych, tak, by mogli uczestniczyć w kulturze nie tylko jako widzowie, ale też twórcy. 

Obecny podczas inauguracji nowego roku akademickiego rektor Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie prof. dr hab. Wojciech Malajkat odczytał protest rektorów wobec pogłębiającego się niedofinansowania uczelni artystycznych i apel do władz o pilne podjęcie zdecydowanych działań w tej sprawie. 

Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku powstała w 1975 roku jako Wydział Lalkarski. Od 1978 roku kształci studentów w zakresie aktorstwa i reżyserii, a od 2018 także technologii teatru lalek. 


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zbliża się "Art Weekend" - w Białymstoku będą spektakle teatralne, taneczne i koncerty

2.10.2022, 12:23

Spektakle teatralne, taneczne i koncerty, które podejmują tematy związane z człowiekiem i emocjami dotykającymi każdego z nas. Nie zabraknie też aktualnych odniesień artystycznych do obecnej sytuacji na Białorusi i Ukrainie - tego wszystkiego możemy się spodziewać podczas trzeciej edycji "Art Weekend-u" w Białymstoku.


Z powodu rosnących kosztów energii, białostockie uczelnie wdrażają programy oszczędzania

30.09.2022, 09:13

Gwałtownie rosnące ceny energii zmuszają do radykalnych decyzji – by uporać się z rachunkami za prąd dwie białostockie uczelnie wprowadzają czasowe nauczanie online. Jedną z nich jest największa uczelnia w regionie – Uniwersytet w Białymstoku.


Zmiana organizacji roku akademickiego w białostockiej filii Akademii Teatralnej w Warszawie

22.09.2022, 16:33

Władze Akademii Teatralnej w Warszawie zmieniają organizację roku akademickiego. Dotyczy to także białostockiej filii uczelni.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa

Niebieski Mikrofon 2023


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok