Radio Białystok | Wiadomości | Wiadomo, jak będzie wyglądała organizacja ruchu w okolicach ul. Zwierzynieckiej po przebudowie

Wiadomo, jak będzie wyglądała organizacja ruchu w okolicach ul. Zwierzynieckiej po przebudowie

autor: Wojciech Szubzda

5.10.2022, 11:48, akt. 12:16

Te zmiany miały być pierwotnie już w zeszłym roku, wiadomo, że nie uda się ich wprowadzić i w tym roku. Opóźnia się przebudowa ulicy Zwierzynieckiej i sąsiednich ulic w Białymstoku. Urzędnicy podpisali już jednak umowę z wykonawcą na zaprojektowanie nowej organizacji ruchu.

ul. Zwierzyniecka w Białymstoku, fot. Wojciech Szubzda
ul. Zwierzyniecka w Białymstoku, fot. Wojciech Szubzda

Kierowców i pieszych czekają duże zmiany w tej części miasta - mówi rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Boublej:


Cel to oczywiście poprawa bezpieczeństwa pieszych, dlatego pojawią się nowe przejścia dla pieszych, nowa sygnalizacja świetlna. Będziemy musieli przyzwyczaić się do nowej sytuacji - chociażby takiej, że od Radia Białystok nie będzie można skręcić w lewo w ul. Zwierzyniecką, tylko trzeba będzie dojechać aż do skrzyżowania z ul. 11 Listopada, żeby można było zawrócić - informuje Urszula Boublej.


Drogowcy zlikwidują też przejście dla pieszych u zbiegu ulic Zwierzynieckiej i Świerkowej, a na przejściu w pobliżu ul. Wesołej pojawi się sygnalizacja świetlna.

Dodatkowo rowerzyści zyskają tzw. kontrapas na ul. Wesołej - czyli będą mogli jechać na jednokierunkowej ulicy - także "pod prąd". Nowością będzie też sygnalizacja u zbiegu ulic Wesołej i Waszyngtona.

Urszula Boublej mówi, że te zmiany maja zwiększyć bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych:


Wszystko to po to, żeby było bezpieczniej, żeby piesi i rowerzyści mogli poruszać się w tym rejonie spokojnie, bo wiemy, że jest to teren bardzo uczęszczany przez białostoczan. Oczywiście musimy uzbroić się w cierpliwość, bo zanim będzie lepiej, to chwilkę trzeba będzie pogodzić się z pewnymi utrudnieniami - dodaje rzeczniczka.


Na razie urzędnicy pracują nad projektami tych zmian. Po ich zatwierdzeniu ogłoszą przetarg na prace budowlane, które mają kosztować ponad milion złotych.

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białystok: Drogowcy zamknęli ulice Boh. Monte Cassino i Łomżyńską. Mapa objazdów, zmiany tras autobusów [zdjęcia]

7.05.2022, 06:10

To będzie duże utrudnienie w poruszaniu się po Białymstoku. Kierowcy będą musieli jeździć objazdami. Od soboty (7.05) aż na rok drogowcy zamykają dwie ulice koło białostockiego dworca PKS.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr Januszkiewicz - Tymański

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok