Radio Białystok | Wiadomości | Film "Ślicznotka" wchodzi do kin - premiera w Białymstoku

Film "Ślicznotka" wchodzi do kin - premiera w Białymstoku

autor: Sylwia Krassowska

28.10.2022, 13:55, akt. 30.10.2022, 09:31

To komedia z przesłaniem, że warto walczyć o marzenia, a na zmiany w życiu nigdy nie jest na późno. Film "Ślicznotka" w reżyserii Dominika Matwiejczyka zadebiutował na dużym ekranie.

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Film "Ślicznotka" wchodzi do kin - premiera w Białymstoku - relacja Sylwii Krassowskiej | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W uroczystej premierze wzięli udział aktorzy, a także twórcy filmu. Zdania zgromadzonej publiczności były podzielone - jedni docenili fakt, że akcja dzieje się w województwie podlaskim - w Michałowie i Białymstoku, inni zaznaczyli, że to komedia niewysokich lotów. 

"Film jest ciekawy, akcje dzieją się w naszej okolicy, może trochę prześmiewczy, ale podobał mi się. To jest komedia, która skłania do refleksji" - mówiła jedna z widzek. 

"Dużo regionalnych widoków, bardzo fajnie było pokazane Michałowo i Białystok. Wątki nie były mocno rozbudowane, dużo lokowania produktu, mam trochę mieszane uczucia. Fabuła nie porywała, nie dało się wychwycić jednego, głównego, porywającego wątku, który by nas przez cały film prowadził" - mówiła inna widzka.   


"Ślicznotka" to opowieść o przyjaźni, marzeniach, relacjach między ludźmi, ale też o różnych definicjach piękna. 


W małym, przygranicznym miasteczku, czyli w Michałowie, pokazane są problemy zwykłych ludzi, ludzi władzy, ludzi, którzy mają swoje dążenia i pragnienia. Staramy się pokazać Polskę i wszystkie przywary Polaków w pigułce na przykładzie społeczności Michałowa – mówi Krzysztof Bałtyk, producent "Ślicznotki".


To jest film, który ma wiele wymiarów. Oczywiście jest to ubrane w komediowe szatki, ale porusza też inne płaszczyzny - to film o tolerancji, o możliwości zmian, nadziei na lepsze, że jednak możemy się zmienić jako ludzie, jako społeczeństwo, jako naród - mówi aktor Piotr Doliński, filmowy "Szuj".


Należy w tej postaci poszukać piękna w środku. Moja postać zupełnie odróżnia się od innych. Zmienia się, osiąga swoje cele, ale chciałabym podkreślić, że ta Ślicznotka jest tytułową bohaterką, ale nie koniecznie główną i najważniejszą, bo w tym filmie jest co najmniej kilka głównych postaci - mówi aktorka Beata Chyczewska, tytułowa "Ślicznotka".


Film został już doceniony podczas Europejskiego Festiwalu Filmowego w Koszalinie, gdzie zdobył m.in. nagrodę za "Najlepszy film poruszający ważne problemy społeczne". 

W komedii "Ślicznotka" zobaczymy m.in. aktorów z Teatru Dramatycznego w Białymstoku, artystów kabaretowych, a także Joannę Kurowską, Piotra Zelta czy celebrytkę Dagmarę Kaźmierską.


| red: sk, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Na planie "Ślicznotki" w Michałowie [zdjęcia]

3.05.2022, 13:11

Michałowo zmieniło się w tę majówkę w podlaskie "Hollywood".


W Michałowie i Białymstoku będą nagrywane sceny do filmu "Ślicznotka"

13.03.2022, 10:15

To będzie opowieść o miłości, przyjaźni, marzeniach, o relacjach między ludźmi ale też o różnych definicjach piękna. Wiosną i latem dwa podlaskie miasta zamienią się w plan filmowy. W Michałowie i Białymstoku będą nagrywane sceny do nowej polskiej komedii "Ślicznotka".


"Ślicznotka" - powstaje nowa komedia w podlaskich klimatach

6.03.2022, 18:10

To będzie opowieść o miłości i marzeniach, ale też o różnych definicjach piękna. Wiosną i latem dwa podlaskie miasta zamienią się w plan filmowy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok