Radio Białystok | Wiadomości | Poznaliśmy laureatów konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego

Poznaliśmy laureatów konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego

autor: Aneta Gałaburda

15.11.2022, 07:21, akt. 07:21

Impreza 500 kajaków, Festyn Archeologiczny w Parku Kulturowym Korycin-Milewszczyzna i Rezerwat Pokazowy Żubrów w Białowieży - to główni laureaci konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego.

fot. Renata Reda
fot. Renata Reda


0:00
0:00
Poznaliśmy laureatów konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego - relacja Anety Gałaburdy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W poniedziałek (14.11) wieczorem w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku podsumowano 19. edycję imprezy. Organizatorem plebiscytu jest Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna.


- Co roku doceniamy w konkursie najbardziej atrakcyjne miejsca i pomysły turystyczne w regionie np. wydarzenia , usługi turystyczne, obiekty, szlaki czy miejsca - mówi prezes PROT Bożena Nienałtowska.


W tym roku kapituła oceniała 17 produktów. Wybrała 5 najlepszych.

Najwięcej punktów jury zdobyła impreza 500 kajaków - spływ zgłosił UM w Drohiczynie. W 2022 roku uczestniczyło w nim blisko tysiąc osób.

Kolejne miejsce zajął Festyn Archeologiczny w Parku Kulturowym w Korycinie-Milewszczyźnie. Promuje on starą podlaską kulturę. Wśród laureatów znalazł się także Rezerwat Pokazowy Żubrów w Białowieży.

Laureaci będą reprezentować województwo podlaskie w etapie ogólnopolskim. Tam zwycięzcy otrzymają certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej, a nagrodą główną jest kampania promocyjna warta ponad 200 tys. zł.

Wśród wyróżnionych w tegorocznej podlaskiej edycji konkursu jest także Ośrodek Edukacji Przyrodniczej "Młynarzówka" w Kurowie w Narwiańskim Parku Narodowym, która otrzymała certyfikat specjalny i Opera i Filharmonia Podlaska ze złotym certyfikatem.

Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej to najważniejsza nagroda w branży. Marka produktu staje się rozpoznawalna w całym kraju a nawet za granicą.

Jednym z laureatów w poprzednich latach były Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie z Polskim Radiem Białystok.

| red: mark, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Znamy laureatów 18. edycji konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny województwa podlaskiego

28.10.2021, 19:17

Park Kulturowy Korycin Milewszczyzna, Rowerowa Narewka i Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku - to główni laureaci XVIII edycji konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny województwa podlaskiego.


Pływanie na Byle Czym z Certyfikatem Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej [zdjęcia]

3.02.2017, 20:22

Wybrano Najlepsze Produkty Turystyczne w regionie. 3 z nich dostały Certyfikat Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok