Radio Białystok | Wiadomości | Dzięki naszym słuchaczom wesprzemy podopiecznych Stowarzyszenia Pro Salute

Dzięki naszym słuchaczom wesprzemy podopiecznych Stowarzyszenia Pro Salute

22.11.2022, 06:30, akt. 15:04

Dzięki hojności naszych słuchaczy wesprzemy podopiecznych Stowarzyszenia Pro Salute, czyli dzieci chore na dystrofię mięśniową.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Dzięki naszym słuchaczom wesprzemy podopiecznych Stowarzyszenia Pro Salute - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Dziewięć tysięcy złotych zebraliśmy na leczenie dzieci z dystrofią mięśniową. To dzięki hojności naszych słuchaczy.

Pan Andrzej zaoferował dwa tysiące złotych za obraz "Między niebem a ziemią" Barbary Bieleckiej-Woźniczko, a także trzy i pół tysiąca złotych za pracę  "Morze..." Krzysztofa Koniczka. 

Obraz "Ulica" Doroty Łaz był licytowany dwukrotnieZa dwa tysiące złotych wylicytowała go pani Magdalena, ale postanowiła wpłacić pieniądze i obraz ponownie przekazać na licytację. Pracę za 1500 złotych kupił pan Marek.

Dystrofia mięśniowa to nieuleczalna choroba genetyczna, która dotyka głównie chłopców. Prowadzi do postępującego i nieodwracalnego zaniku mięśni, a w codziennym życiu i spowolnieniu choroby pomagają leki, które będzie można zakupić m.in. dzięki tej aukcji obrazów.


Wylicytowane obrazy

Barbara Bielecka-Woźniczko jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego i malarstwa w pracowni prof. Jerzego Tchórzewskiego. Zajmuje się malarstwem i grafiką użytkową. Należy do sekcji malarstwa oraz grup twórczych: Symfonia, PositiveArt i Art Visual Dance w ramach Warszawskiego Okręgu ZPAP. Została wyróżniona odznaką „Zasłużonego Działacza Kultury” przez Ministra Kultury.  Zdobywała wyróżnienia w konkursach międzynarodowych, m.in.: Art Room Gallery, Animals Art Exibition, Seasons Art Show, Artist’s Choice, Life on Earth. Była też finalistką w międzynarodowych konkursach, m.in.: City Art Exibition, Trees and Fields i Faces.

"Między niebem a ziemią" Barbary Bieleckiej-Woźniczko, olej, 100x80cm. Cena wywoławcza: 1000 złotych. Obraz za 2000 zł wylicytował pan Andrzej. Krzysztof Koniczek jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Jego prace są m.in. w zbiorach Muzeum Okręgowego i Muzeum Wojska w Białymstoku, a także w kolekcjach prywatnych np. w USA, Kanadzie, Niemczech, Szwecji, Francji i Hong-Kongu. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, ściennym, aranżacją wnętrz, plakatem. Do tej pory miał 60 wystaw indywidualnych i ok. 70 wystaw zbiorowych. Brał udział w  Warszawskich Targach Sztuki oraz wielu aukcjach charytatywnych. Odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony Dla Kultury Polskiej”.

"Morze..." Krzysztofa Koniczka, 80x60cm.  Cena wywoławcza: 1000 złotych. Obraz Krzysztofa Koniczka wylicytował za 3500 zł pan Andrzej.Dorota Łaz w 1987 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie. Studia wyższe podjęła na WSP w Krakowie i uzyskała dyplom mgr wychowania plastycznego pod kierunkiem prof. dr hab. Wojciecha Kubiczka. Współinicjatorka Stowarzyszenia Twórców Kultury Plastycznej im. Jana Stanisławskiego w Mielcu i jego wieloletnia członkini, zrzeszona też w Klubie Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera. Malarstwem sztalugowym zajmuje się od lat 80. Eksperymentuje w technikach: olej, akryl, pastel (suchy i tłusty), rysunek, tempera, akwarela. Uczestniczka licznych wystaw zbiorowych STKP i KŚT (TMZM), a także plenerów malarskich o zasięgu międzynarodowym.

"Ulica" Doroty Łaz, 60x70cm.  Cena wywoławcza: 1000 złotych. Obraz Doroty Łaz wylicytowała pani Magdalena za 2000 złotych, a później pan Marek za 1500 złotych.Warunkiem odebrania obrazu jest okazanie dowodu wpłaty wylicytowanej kwoty na konto: 71 1950 0001 2006 0038 7745 0004.


| red: mark, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok