Radio Białystok | Wiadomości | Pomaga w walce z nowotworami krwi - Fundacja Naszpikowani podsumowała szósty rok działalności

Pomaga w walce z nowotworami krwi - Fundacja Naszpikowani podsumowała szósty rok działalności

autor: Sylwia Krassowska

28.11.2022, 20:48, akt. 21:15

Fundacja Naszpikowani od sześciu lat pomaga dzieciom i dorosłym w walce z chorobami nowotworowymi krwi - zachęca do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku. Podczas wieczornej gali w Białymstoku (28.11) podsumowano kolejny rok działalności.

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Fundacja Naszpikowani podsumowała szósty rok działalności - relacja Sylwii Krassowskiej | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Była to też okazja, by wziąć udział w licytacjach, z których całkowity dochód jest przeznaczony na rzecz podopiecznych fundacji i działalność nowo otwartego ośrodka "Mój kolorowy AUTentYZM" w Rogowie w gminie Choroszcz.


Chcemy zebrać pieniądze na niedawno otwarty ośrodek "Mój kolorowy AUTentYZM", w którym przyjmujemy osoby z zaburzeniami spektrum autyzmu. Cały czas działamy w obszarze białaczek i przeszczepów, ale równolegle pomagamy osobom ze spektrum autyzmu i ich rodzinom - mówi prezes Fundacji Naszpikowani Rafał Dubiejko.


Fundacja Naszpikowani działa od 2016 roku. Powstała, by ratować życie i zdrowie chorych na nowotwory krwi i inne nowotwory. Wieczorna gala była też okazją do spotkań dawców z tymi, którzy tej pomocy potrzebowali. 


Córka jest trzy lata po przeszczepie szpiku. Zawsze wspieramy fundację swoją obecnością, jak umiemy, tak pomagamy, oddajemy dobro, które dostaliśmy. Dzięki fundacji nasza córka żyje. Fundacja Naszpikowani znalazła dla nas dawcę. Madzia dostawała początki chemii, a po krótkiej chwili dostaliśmy informację, że znalazł się potencjalny dawca. Nasza córka wróciła do szkoły, jest uśmiechnięta, oby tak dalej - mówi mama 8-letniej Magdy, Edyta Werpachowska.  


Jedną z osób, która od wielu lat jest zarejestrowana w bazie dawców szpiku, jest pani Edyta Kamińska. Jak wspomina - gdy odebrała telefon z informacją, że jej szpik jest zgodny z potrzebującym przeszczepienia pacjentem, nie zawahała się ani przez chwilę. 


Po oddaniu do człowieka to nie dociera. Dopiero później, jak doszło do spotkania, jak już zobaczyłam na żywo Madzię i jej rodziców, dotarło do mnie. To jest inny rodzaj szczęścia. Taka świadomość, naoczna, że się komuś pomogło i ta osoba dzięki mnie żyje, dzięki mojej pomocy. A przecież tak naprawdę nic nie zrobiłam. Oddałam tylko to, co miałam, czym mogłam się podzielić. To najpiękniejsze uczucie, polecam każdemu, by się zarejestrował w bazie dawców szpiku - mówi dawczyni szpiku Edyta Kamińska.


Fundacja Naszpikowani ma blisko 200 podopiecznych. Galę uświetnił koncert zespołu Enej.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Powstały nowe kalendarze z piłkarzami Jagiellonii Białystok

10.11.2022, 14:30

To gratka dla kibiców Jagiellonii Białystok, ale nie tylko. Tradycją ubiegłych lat, powstały nowe kalendarze z piłkarzami żółto-czerwonych. W ubiegłym roku były scenki filmowe z zawodnikami, a tym razem na zdjęciach towarzyszą im podopieczni fundacji Naszpikowani.


Ośrodek dla osób ze spektrum autyzmu otwarto w Rogowie koło Choroszczy

1.10.2022, 16:37

Specjalistyczną opiekę i pomoc znajdzie tam 70 dzieci i dorosłych. W Rogowie w gminie Choroszcz otwarto ośrodek dla osób ze spektrum autyzmu i innymi zaburzeniami. Mieści się w budynku po dawnej szkole.


Znani piłkarze i muzycy zagrali w meczu charytatywnym na Stadionie Miejskim w Białymstoku [zdjęcia, wideo]

8.07.2022, 19:20

Znani sportowcy i artyści zagrali w piątek (8.07) w meczu charytatywnym na rzecz fundacji Naszpikowani.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr ADHD i inne cudowne zjawiska - spektakl Joanny Szczepkowskiej

REKLAMA
OiFP DYPTYK


Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok, 3.02.2023, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
3.02.2023, 23:30, akt. 4.02.2023, 00:01

Bartosz Bida: Ten punkt trzeba szanować [wideo]


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok