Radio Białystok | Wiadomości | Spółka PKS Nova wciąż nie podpisała umowy z władzami powiatu sokólskiego

Spółka PKS Nova wciąż nie podpisała umowy z władzami powiatu sokólskiego

autor: Marcin Gliński

27.12.2022, 14:55, akt. 12:57

Od pierwszego stycznia w powiecie sokólskim mają już nie jeździć autobusy PKS NOVA. Taką informację kilka dni temu spółka opublikowała w mediach społecznościowych.

foto: Wojciech Oksztol, źródło: wrotapodlasia.pl
foto: Wojciech Oksztol, źródło: wrotapodlasia.pl


0:00
0:00
Mieszkańcy powiatu sokólskiego obawiają się, że od 1 stycznia nie będą mogli np. dojechać do pracy czy na studia - relacja Marcina Glińskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Dotychczas kursy finansowały władze powiatu sokólskiego, ale teraz - jak podaje PKS NOVA - nie doszły do porozumienia z gminami, aby te współfinansowały przewozy. I dlatego nie podpisano umowy z przewoźnikiem.

Władze powiatu zapewniają, że wciąż trwają negocjacje ze spółką PKS NOVA ws. przewozów, ale mieszkańcy powiatu sokólskiego obawiają się, że po nowym roku nie będzie autobusów i nie będą mogli np. dojechać do pracy czy na studia. 

Poinformowaliśmy naszych pasażerów, że od 1 stycznia zawieszamy kursy na terenie powiatu sokólskiego. Dotychczas starostwo powiatowe w Sokółce dopłacało nam. W części finansowane to było z funduszu przewozowego. 3 zł, przy wkładzie 50 groszy z powiatu za kilometr. Teraz starosta zatwierdził tylko kwotę 3 zł 50 gr za kilometr przy 300 tys. kilometrów, co daje ponad 1 mln zł. Więcej pieniędzy nie ma, tak to tłumaczy. Wiem, że rozmawia z gminami. I tutaj chyba nie ma porozumienia. Nie mamy wciąż umowy podpisanej. Bez tych dotacji z gmin, ze starostwa, nam się to nie kalkuluje. Potrzebujemy około 4 zł na kilometr, żeby pokryć koszty 

- powiedział nam prezes PKS Nova Marcin Doliasz. 

Na ostatniej sesji sokólskich radnych - przewodniczący rady miejskiej i jednocześnie dyrektor Wydziału Finansowego w sokólskim starostwie poinformował, że wciąż trwają negocjacje władz powiatu z przedstawicielami spółki PKS Nova.

Na chwilę obecną powiat sokólski jest w trakcie negocjacji odnośnie stawki za przewóz, za wozokilometr. Niech społeczeństwo będzie spokojne, negocjacje są w trakcie 

- zapewnił Daniel Supronik. 

Sprawa dotyczy m.in. kursów Dąbrowa Białostocka - Suchowola, Dąbrowa Białostocka - Janów, Dąbrowa Białostocka - Sokółka, Sokółka - Korycin czy Sokółka - Kruszyniany.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


PKS Nova znowu nie będzie wozić pasażerów z Suwałk do Warszawy

20.09.2022, 08:16

Z rozkładu znikają weekendowe kursy wprowadzone w lipcu.


Marcin Doliasz

4.08.2022, 08:14

"Z 45 połączeń autobusowych zlikwidowaliśmy 32. Od pierwszego września, w zmienionej formule część tych połączeń odtworzymy" - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes PKS Nova Marcin Doliasz.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok