Radio Białystok | Wiadomości | Zofia i Antoni - to najpopularniejsze imiona nadawane noworodkom w Polsce w ubiegłym roku

Zofia i Antoni - to najpopularniejsze imiona nadawane noworodkom w Polsce w ubiegłym roku

autor: Adam Dąbrowski

3.02.2023, 09:32, akt. 4.02.2023, 18:11

Zofia, Zuzanna i Hanna dla dziewczynek oraz Antoni, Jan i Aleksander dla chłopców – to najczęściej wybierane imiona dla ubiegłorocznych noworodków w Polsce – poinformowała kancelaria premiera.

hdominguez474, Fotolia.com
hdominguez474, Fotolia.com

Pierwsze trójki nie zmieniły się w stosunku do wyników z pierwszego półrocza, jednak zmiany nastąpiły na dalszych miejscach – wśród dziewczynek na czwarte miejsce awansowała Laura (piąta pół roku temu i szósta przed rokiem), na piąte spadła Maja (czwarta pół roku temu).

Wśród chłopców największą karierę robi ostatnio imię Nikodem – jedenasty przed rokiem, w połowie 2022 został sklasyfikowany już na miejscu piątym, a ostatecznie - zajął czwarte, dystansując Franciszka.

W województwie podlaskim wyniki nieco różnią się od tych ogólnopolskich - wśród dziewczynek na drugim miejscu popularności (po Zuzannie, a przed Zofią) znalazła się Laura – czwarta w Polsce, a dla chłopców rodzice najczęściej wybierali imiona Aleksander, Jakub i dopiero na trzecim miejscu znalazł się lider ogólnopolski, czyli Antoni.

| red: maj, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zofia i Jakub - te imiona najczęściej wybierali rodzice dla dzieci w 2020 r. w Podlaskiem

7.02.2021, 13:10

Zuzanna i Julia dla dziewczynek, a dla chłopców Antoni – to najczęściej nadawane dzieciom imiona w 2020 r. w Polsce. W województwie podlaskim wyniki te nieco się różną - rodzice najczęściej wybierali dla swoich pociech imiona: Zofia i Jakub.


Znamy najpopularniejsze imiona nadawane noworodkom w Podlaskiem

17.09.2018, 09:14

Zuzanna i Hanna, a także Jakub i Aleksander - to najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w naszym regionie w pierwszym półroczu 2018 roku. Takie dane publikuje Ministerstwo Cyfryzacji.

ZNAJDŹ NAS

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP KONCERT DYPLOMANTÓW

REKLAMA
NieTeatr ZALIA

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok