Radio Białystok | Wiadomości | Samorządowcy z powiatu sokólskiego otrzymali wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Samorządowcy z powiatu sokólskiego otrzymali wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

autor: Marcin Gliński

13.02.2023, 13:19, akt. 14:52

Dzięki tym pieniądzom poprawi się stan dróg i ulic w powiecie sokólskim. Kilkadziesiąt milionów złotych na inwestycje w infrastrukturę trafiło do tamtejszych samorządów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Samorządowcy z powiatu sokólskiego znów otrzymali wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - relacja Marcina Glińskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W poniedziałek (13.02) przedstawiciele gmin otrzymali symboliczne czeki na remonty. Wśród beneficjentów jest także powiat sokólski.

- Nasz powiat się rozwija. Drogi są najważniejsze w naszym powiecie. Nigdy nie było w historii samorządu tak dużych pieniędzy na budowę dróg - podkreśla starosta sokólski Piotr Rećko.

W powiecie sokólskim przebudowane będą m.in. droga na odcinku Dąbrowa Białostocka - Stock - Różanystok, Chilmony - Dubaśno, Nowy Dwór - Kudrawka - Siderka - Sidra czy ul. Targowa w Sokółce.  

- Tutaj, na powiat sokólski jest coraz więcej środków. Cieszę się, że wspólnie z parlamentarzystami możemy dbać o to, aby ta infrastruktura droga się rozwijała - mówił podczas uroczystości marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

- Województwo podlaskie uzyskało ponad 200 milionów złotych. Z punktu widzenia przeciętnego człowieka to kwota niewyobrażalna, ale ona przekłada się na realne inwestycje, na kilometry nowych dróg - mówił podczas uroczystego wręczania czeków wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski. 

W całej Polsce z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - gminy i powiaty dostaną w tym roku ponad 2,5 mld zł.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dzięki rządowej dotacji w Białymstoku uda się przebudować 10 ulic

12.02.2023, 07:26

Dzięki tej dotacji uda się przebudować 10 ulic. Urząd Miejski w Białymstoku dostał 20,5 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.


Ponad 200 mln zł trafi do regionu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

7.02.2023, 13:47

Od początku istnienia tego programu - czyli od 2019 roku - województwo podlaskie otrzymało z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg ponad 1,1 mld zł. W 2023 roku do gmin i powiatów w regionie trafi 201,1 mln zł - poinformował we wtorek (7.02) na konferencji prasowej w Białymstoku wojewoda podlaski Bogdan Paszkowski.


Artur Kosicki [wideo]

7.02.2023, 08:20

"Wszyscy pracują na to, żeby były nowe programy, nowe działania. Oczywiście rząd we własnym zakresie, my jako samorząd województwa we własnym zakresie. Tego przykładem jest Fundusz Wsparcia Gmin i Powiatów" - mówił w Polskim Radiu Białystok marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!Dzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 10:58

Dzień Rodziny w Hodyszewie

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok