Radio Białystok | Wiadomości | W Czartajewie powstanie jednostka wojskowa

W Czartajewie powstanie jednostka wojskowa

autor: Wojciech Szubzda

21.02.2023, 15:13, akt. 16:06

Decyzja była jednomyślna. Radni powiatu siemiatyckiego zgodzili się we wtorek (21.02) na przekazanie w formie darowizny nieruchomości w Czartajewie na rzecz Skarbu Państwa.

Fot. Joanna Żemojda
Fot. Joanna Żemojda

Starosta siemiatycki Marek Bobel powiedział Polskiemu Radiu Białystok, że chodzi o przekazanie terenu z przeznaczeniem na cel publiczny związany z obronnością i bezpieczeństwem państwa. W przyszłości powstanie tam jednostka wchodząca w skład tworzonej m.in. na Podlasiu 1. Dywizji Piechoty Legionów.

Działki, które przekaże starostwo, położone są w Czartajewie, który graniczy z Siemiatyczami. Powierzchnia terenu wynosi ponad 11 hektarów.

- To jest wolny teren, ale z planem zagospodarowania przestrzennego, a to oznacza, że będzie możliwość szybkiej budowy w tym miejscu jednostki. Teren jest w pełni uzbrojony - powiedział Polskiemu Radiu Białystok starosta Marek Bobel.

Starosta Marek Bobel dodaje, że powstanie jednostki na terenie powiatu siemiatyckiego ma znaczenie nie tylko dla obronności. Uważa, że to będzie też bodziec do rozwoju regionu. Jednostki wchodzące w skład 1. Dywizji Piechoty Legionów będą m.in. w Siemiatyczach/Czartajewie, Łomży, Kolnie i Grajewie.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


płk Jarosław Kowalewski [wideo]

17.02.2023, 08:20

"1. Dywizja Piechoty Legionów, która powstanie na terenie województwa podlaskiego, daje wiele możliwości - powstaje dość duży zakład pracy. Nie będzie on gdzieś daleko, tylko tutaj, na miejscu. W Kolnie, Grajewie, Siemiatyczach i też w Białymstoku będą dodatkowe miejsca pracy. Jest to praca pewna, dająca możliwość rozwoju" - mówi płk Jarosław Kowalewski.


Płk Jarosław Kowalewski został szefem Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku

13.02.2023, 14:00

Pułkownik Jarosław Kowalewski objął funkcję szefa Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku.


Szef MON przedstawił w Białymstoku koncepcję utworzenia 1. Dywizji Piechoty Legionów [zdjęcia, wideo]

9.01.2023, 08:09

Między 16. i 18. Dywizją Zmechanizowaną powstaje nowa 1 Dywizja Piechoty Legionów, która będzie działała przede wszystkim na terenie województwa podlaskiego - m.in. w Łomży, Grajewie, Kolnie czy Siemiatyczach - powiedział wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok