Radio Białystok | Wiadomości | Płk Jarosław Kowalewski został szefem Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku

Płk Jarosław Kowalewski został szefem Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku

autor: Wojciech Szubzda

13.02.2023, 14:00, akt. 14:10

Pułkownik Jarosław Kowalewski objął funkcję szefa Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku.

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda


0:00
0:00
Płk Jarosław Kowalewski został szefem Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku - relacja Wojciecha Szubzdy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Jego zadaniem będzie m.in. nadzorowanie wojskowych placówek administracyjnych, które zajmują się rekrutowaniem kandydatów do różnych form służby wojskowej. Wcześniej pułkownik Jarosław Kowalewski był szefem Wojskowego Centrum Rekrutacji Suwałkach, a w poniedziałek (13.02) oficjalnie objął nowe stanowisko podczas uroczystego apelu w Białymstoku.

W trakcie uroczystości szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji pułkownik Mirosław Bryś mówił, że objęcie tego stanowiska to zaszczyt i prestiż, ale też duża odpowiedzialność.

To nie tylko promocja i nabór do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej czy innej formy służby wojskowej, ale to przede wszystkim realizacja takich projektów, jak: strzelnica w powiecie i projekt oddziałów przygotowania wojskowego. To są projekty, które pozwolą wyjść do środowiska cywilnego z ofertą wojska

- mówi pułkownik Mirosław Bryś.

Pułkownik Jarosław Kowalewski mówił dziennikarzom, że w nowej pracy będzie chciał się zapoznać z podległymi mu pracownikami. A do wyzwań zaliczył m.in. rekrutację do formowanej na Podlasiu 1. Dywizji Piechoty Legionów. Jego zadaniem będzie również stworzenie w Białymstoku możliwości przechodzenia badań lekarskich dla kandydatów na żołnierzy zawodowych. Teraz muszą jeździć do Ełku.

W uroczystym przekazaniu obowiązków wzięło udział kilkadziesiąt zaproszonych osób. Wśród nich m.in. wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, poseł Jarosław Zieliński, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, leśnicy i dyrektorzy różnych publicznych placówek.

Poseł Jarosław Zieliński podkreślał, że pułkownik Jarosław Kowalewski jest świetnie przygotowanym oficerem do tej funkcji i bardzo doświadczonym. Poseł zaznaczył, że administracja wojskowa musi być sprawna, bo Polska rozbudowuje armię.

W Podlaskiem są cztery Wojskowe Centra Rekrutacji: w Białymstoku, Suwałkach, Łomży i Bielsku Podlaskim. Ich prace nadzorować będzie teraz pułkownik Jarosław Kowalewski.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


ppłk Dariusz Szorc [wideo]

17.01.2023, 06:56

"W ramach szkolenia specjalistycznego wszyscy kandydaci na żołnierzy zawodowych mogą odbyć szereg szkoleń, mogą nabyć nowe umiejętności. To szereg uprawnień, które można również wykorzystać poza wojskiem" - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok ppłk Dariusz Szorc.


Szef MON przedstawił w Białymstoku koncepcję utworzenia 1. Dywizji Piechoty Legionów [zdjęcia, wideo]

9.01.2023, 08:09

Między 16. i 18. Dywizją Zmechanizowaną powstaje nowa 1 Dywizja Piechoty Legionów, która będzie działała przede wszystkim na terenie województwa podlaskiego - m.in. w Łomży, Grajewie, Kolnie czy Siemiatyczach - powiedział wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

REKLAMA
OiFP - Maciej Sztor


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok