Radio Białystok | Wiadomości | Łomżyński radny apeluje do prezydenta miasta o nadzór nad miejską spółką

Łomżyński radny apeluje do prezydenta miasta o nadzór nad miejską spółką

autor: Adam Dąbrowski

24.03.2023, 17:08, akt. 25.03.2023, 07:16

Konferencję prasową w sprawie cen energii cieplnej w mieście i zarządzania miejską spółką MPEC zorganizował łomżyński radny Dariusz Domasiewicz.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski

Przewodniczący klubu "Przyjazna Łomża” przypomniał, że po zakupie ciepłowni w Czerwonym Borze, w listopadzie 2021 prezydent miasta zapewniał, że wpłynie to na utrzymanie, a nawet obniżkę cen ciepła. Tymczasem po kilkunastu miesiącach jest ono znacznie droższe, a zapowiadana jest kolejna podwyżka.

- W okresie gdy ceny nośników energetycznych: gazu, ropy, a nawet wykorzystywanych najczęściej w miejskiej ciepłowni zrębek spadają, także mieszkańcy powinni za produkowane przez spółkę miejską ciepło płacić mniej, a nie więcej – uważa Dariusz Domasiewicz. 

Radny zaapelował do prezydenta Mariusza Chrzanowskiego o baczniejszy nadzór właścicielski nad spółką, która - jego zdaniem - ponosi nieuzasadnione wydatki m.in. na promocję.

- Przez ostatnie 5 lat MPEC wydał na to blisko 1 mln zł, tylko w ubiegłym roku było to 200 tys. zł, w tym m.in. na zakup zestawu herbacianego dla parafii prawosławnej w Białymstoku. I to w sytuacji, gdy spółka ta jest monopolistą na rynku łomżyńskim, a poza granice miasta ciepła nie sprzedaje - argumentuje Dariusz Domasiewicz.

Radny - poza apelem do prezydenta o zwiększenie nadzoru właścicielskiego nad spółką, skierował do niego także interpelację w sprawie porównania wynagrodzeń w spółce na początku ubiegłego i bieżącego roku.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Filipowie zamiast ulic i chodników oświetlane są puste szkolne korytarze?

8.02.2023, 09:53

Skarżą się na to mieszkańcy gminy. Ich zdaniem. przez takie działania wprowadzane przez urzędników oszczędności na energii elektrycznej nie mają sensu.


Dlaczego wymiana oświetlenia w Białymstoku przebiega powoli? - pyta o to radny Henryk Dębowski

18.10.2022, 08:27

Oświetlenie uliczne w Białymstoku ma być wymieniane na energooszczędne. Urzędnicy przygotowują przetarg. Zdaniem radnego PiS Henryka Dębowskiego jest to konieczne, ale prace przebiegają zbyt wolno. Napisał w tej sprawie interpelację.


Białostoccy radni Ruchu "Polska 2050" chcą, aby miejska spalarnia była lepiej wykorzystywana

11.10.2022, 13:45

Trzeba znaleźć efektywniejszy sposób wykorzystania energii elektrycznej i ciepła wytwarzanego przez spalarnię odpadów w Białymstoku. Tak uważają radni Ruchu "Polska 2050".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok