Radio Białystok | Wiadomości | Łomżyńscy radni uchwalili zmiany w budżecie miasta

Łomżyńscy radni uchwalili zmiany w budżecie miasta

autor: Adam Dąbrowski

29.03.2023, 14:41, akt. 14:49

Wbrew oczekiwaniom łomżyńscy radni bez dyskusji uchwalili zmiany w budżecie zmniejszające m.in. dotację z miasta dla Powiatowego Urzędu Pracy. Większe emocje wzbudziła obrona dobrego imienia Jana Pawła II i zmiany w regulaminie przyznawania stypendiów sportowych.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski

Przegłosowanie bez jakiejkolwiek dyskusji zaproponowanych przez prezydenta zmian w budżecie może dziwić. Tym bardziej, że tuż przedtem radni większością głosów odrzucili zmiany w wieloletniej prognozie finansowej miasta.

Jeśli chodzi o obronę dobrego imienia papieża Polaka, jak zaznaczano - Honorowego Obywatela Miasta Łomża, część radnych nie zgodziła się na przyjęcie stanowiska przez aklamację i ostatecznie trzeba było je głosować. Za było piętnastu radnych, pozostała ósemka, która argumentowała, że przyjęcie takiego stanowiska jest pustym, a w niektórych przypadkach czasem wręcz obłudnym gestem, nie wzięła udziału w głosowaniu.

Nie mniejsze emocje wzbudziła propozycja w sprawie stypendiów sportowych prezydenta. Według nowych zapisów przysługiwać będą one tylko tym pełnoletnim zawodnikom, którzy zameldowani są w Łomży. Tracą więc szanse na taką pomoc ci sportowcy, którzy co prawda reprezentują kluby łomżyńskie, a nawet tu uczą się czy studiują, ale nie są mieszkańcami miasta.

Poza tym na tej sesji rady miejskiej został uzupełniony jej skład – mandat po zmarłym na początku tego miesiąca Janie Olszewskim objął wykładowca łomżyńskiej uczelni i pracownik białostockiego oddziału IPN Krzysztof Sychowicz.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Radni wojewódzcy za odbudową kolejowego połączenia z Białegostoku do Łomży

27.03.2023, 17:30

To kolejny krok do przywrócenia kolejowego połączenia z Łomży do Białegostoku. W poniedziałek (27.03) podlascy radni zgodzili się przeznaczyć z budżetu województwa 64 mln zł na tę inwestycję.


Białostoccy radni PiS wystosowali apel w obronie Jana Pawła II

15.03.2023, 13:48

Sprzeciwiają się szkalowaniu imienia papieża Polaka i podkreślają, że podczas 26-letniego pontyfikatu był autorytetem moralnym dla wielu milionów ludzi różnych narodowości. Białostoccy radni Prawa i Sprawiedliwości wystosowali specjalny apel w obronie Jana Pawła II.


Mieszkańcy Łomży nie zapłacą więcej za odbiór śmieci

28.12.2022, 18:58

Nie będzie podwyżki opłat za odbiór śmieci od mieszkańców Łomży. Miejscy radni kolejni raz nie zgodzili się na podniesienie stawek.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Konkurs "Zagraj z nami"
14.06.2024, 07:01, akt. 15.06.2024, 07:04

Zagraj z nami! Trwa piłkarski konkurs na naszej antenie"Auta na Bruku" w Białymstoku, fot. Michał Romańczuk
BIAŁYSTOK
14.06.2024, 14:59, akt. 15:01

"Auta na Bruku" w Białymstokuźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok