Radio Białystok | Wiadomości | Funkcjonariusze SG zatrzymali Egipcjanina, który organizował przemyt nielegalnych migrantów z Białorusi

Funkcjonariusze SG zatrzymali Egipcjanina, który organizował przemyt nielegalnych migrantów z Białorusi

31.03.2023, 10:20, akt. 16:36

Funkcjonariusze SG zatrzymali 33-letniego obywatela Egiptu - organizatora nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski - poinformowała rzeczniczka prasowa SG por. Anna Michalska. Mężczyznę zatrzymano pod Warszawą. W jego domu znaleziono maczetę, pałkę teleskopową, noże i nunczako.

źródło: strazgraniczna.pl
źródło: strazgraniczna.pl

Sprawę prowadzili funkcjonariusze z Podlaskiego oddziału Straży Granicznej. Funkcjonariusze w jednej z podwarszawskich miejscowości zatrzymali 33-letniego obywatela Egiptu.

Z uwagi na informacje o tym, że mężczyzna może mieć przy sobie niebezpieczne narzędzia w jego zatrzymaniu brali udział także funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Działań Podlaskiego OSG.Jak poinformowała por. Anna Michalska, mężczyzna miał organizować przemyt nielegalnych migrantów, którzy do Polski przedostawali się z Białorusi. 33-latek najprawdopodobniej organizował kurierów, którzy odbierali spod granicy polsko-białoruskiej migrantów, a następnie przewozili ich na zachód Europy.


W miejscu zamieszkania mężczyzny funkcjonariusze ujawnili m.in. maczetę, pałkę teleskopową, noże i nunczako. Zabezpieczono również urządzenia do modulacji głosu, 10 telefonów komórkowych, dużą liczbę kart pamięci, dwa laptopy, komputer stacjonarny i tablet - przekazała rzeczniczka SG.Dodała, że mężczyzna, który od siedmiu lat przebywał w Polsce mógł zorganizować nielegalne przekroczenia granicy nawet dla kilkudziesięciu cudzoziemców m.in. obywateli Afganistanu, Syrii i Egiptu.


Jego rolą było koordynowania i organizowania transportów nielegalnych migrantów spod granicy polsko-białoruskiej do krajów Europy Zachodniej. Stawki za przewóz migrantów wahały się od 200 do 1000 euro za osobę. Obywatel Egiptu z nielegalnego procederu uzyskiwał znaczne zyski - powiedziała Michalska.


Straż Graniczna poinformowała, że Prokurator Rejonowy w Hajnówce po przedstawieniu zarzutów mężczyźnie za organizowanie nielegalnego przekraczania granicy skierował wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim zastosował wobec niego dwumiesięczny areszt.33-latkowi grozi do 8 lat więzienia.

źródło: PAP | red: sk, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ponad sto osób próbowało dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski

29.03.2023, 09:03

111 osób próbowało we wtorek (28.03) dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski - podała w środę w codziennym raporcie na Twitterze Straż Graniczna. Wśród cudzoziemców byli obywatele Tunezji, Etiopii, Jemenu i Egiptu.


Grupa migrantów zaatakowała kamieniami polskie patrole przy granicy polsko-białoruskiej [wideo]

28.03.2023, 10:08

Takiego incydentu nie było od miesięcy na polsko-białoruskiej granicy. Grupa cudzoziemców zaatakowała polskie patrole.


Przedsiębiorcy z Kuźnicy i Bobrownik domagają się rekompensat po zamknięciu granicy

22.03.2023, 17:03

"Bez wsparcia i rekompensat za poniesione starty zbankrutujemy" - mówią przedsiębiorcy z Kuźnicy i Bobrownik. W tych miejscach - po decyzjach rządu całkowicie wstrzymano ruch graniczny z Białorusią.


SG otrzymała 56 nowych samochodów terenowych, które trafią na wschodnią granicę [zdjęcia, wideo]

20.03.2023, 12:51

Ponad 60 samochodów terenowych dostała Straż Graniczna. 56 z nich odebrali w poniedziałek (20.03) funkcjonariusze w Białymstoku. Samochody z napędem 4x4 mają wzmocnić ochronę granicy Polski z Rosją, Białorusią i Ukrainą.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
NIETEATR Mamy Śpiewamy - interaktywny koncert familijny

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnegofot. Adam Dąbrowski
REGION
17.05.2024, 12:51, akt. 15:51

Mlekovita ma fabrykę biofermentacji

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok