Radio Białystok | Wiadomości | Wojska Obrony Terytorialnej prowadzą nabór do kolejnej edycji akcji "Trenuj z wojskiem"

Wojska Obrony Terytorialnej prowadzą nabór do kolejnej edycji akcji "Trenuj z wojskiem"

autor: Wojciech Szubzda

10.04.2023, 07:40, akt. 11:26

Będzie można nauczyć się podstaw obsługi broni, strzelania, walki wręcz, a także dowiedzieć się, jak przetrwać w trudnych warunkach terenowych. Wojska Obrony Terytorialnej prowadzą nabór do kolejnej - trzeciej edycji akcji "Trenuj z wojskiem".

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda

Akcja "Trenuj z wojskiem" to pomysł Ministerstwa Obrony Narodowej na bezpłatne, jednodniowe szkolenia dla ochotników. Podczas takich zajęć można zapoznać się ze specyfiką wojska, porozmawiać z żołnierzami, a nawet zgłosić się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. 

To już trzecia odsłona akcji - tym razem pod hasłem - "Trenuj z wojskiem wiosna-lato". W tej edycji biorą udział także żołnierze z 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W czasie 8-godzinnych szkoleń instruktorzy nauczą chętnych m.in. jak reagować na sygnały alarmowe oraz jak udzielić pierwszej pomocy. 

W naszym regionie jednodniowe szkolenia zaplanowano 29 kwietnia w Wysokiem Mazowieckiem i 24 czerwca w Łomży. Szkolenia organizowane przez terytorialsów będą inne niż wcześniejsze, bo nie na poligonie - mówi oficer prasowy 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej kpt. Łukasz Wilczewski. 


To, co robimy wyjątkowego, to to, że akcję prowadzimy na terenach ogólnodostępnych, można powiedzieć w centrach miast. Nawiązujemy do tej formy szkolenia, którą prowadzimy w Wojskach Obrony Terytorialnej w naszych stałych rejonach odpowiedzialności - mówi kpt. Wilczewski. 


Zajęcia są bezpłatne, zgłosić się mogą wszyscy chętni, a poprowadzą je doświadczeni instruktorzy WOT. Zapisywać się można już teraz. 

Formularz zgłoszeniowy jest na stronie. W szkoleniach mogą wziąć udział obywatele Polski w wieku 15-65 lat.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Blisko 150 osób wzięło udział w Białymstoku w szkoleniu "Trenuj w wojskiem"

21.01.2023, 15:29

Można było poznać tajniki nawigacji, obsługi broni czy samoobrony. Blisko 150 osób wzięło udział w jednodniowym szkoleniu "Trenuj w wojskiem" pod okiem instruktorów 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.


Szef MON Mariusz Błaszczak o programie "Trenuj z wojskiem": Chcemy przeszkolić jak najwięcej osób

19.12.2022, 10:00

Chcemy przeszkolić jak najwięcej osób w zakresie podstawowych umiejętności - obsługi broni, pomocy medycznej, by właściwie odnaleźć się w sytuacji kryzysowej - mówił wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak podczas inauguracji drugiej edycji projektu "Trenuj z wojskiem w ferie".


Mariusz Błaszczak [wideo]

14.12.2022, 08:00

"Chcemy przeszkolić tych, którzy służyli już w wojsku. Którzy byli żołnierzami zawodowymi lub służyli z poboru. Jesteśmy także otwarci na ochotników, wszystkich, dla których bezpieczeństwo naszej ojczyzny jest rzeczą ważną. Należy szkolić rezerwy" - mówi Mariusz Błaszczak.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!źródło: pexels.com
Z POLICJI
16.07.2024, 14:09, akt. 17.07.2024, 05:45

Kolejny oszukany na "inwestycję w kryptowaluty"

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok