Radio Białystok | Gość | Mariusz Błaszczak [wideo] - wicepremier, minister obrony narodowej

Mariusz Błaszczak [wideo]

wicepremier, minister obrony narodowej

14.12.2022, 08:00, akt. 20:34

"Chcemy przeszkolić tych, którzy służyli już w wojsku. Którzy byli żołnierzami zawodowymi lub służyli z poboru. Jesteśmy także otwarci na ochotników, wszystkich, dla których bezpieczeństwo naszej ojczyzny jest rzeczą ważną. Należy szkolić rezerwy" - mówi Mariusz Błaszczak.

Mariusz Błaszczak, fot. Joanna Szubzda
Mariusz Błaszczak, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z wicepremierem, ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem rozmawia Wojciech Szubzda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Nowe jednostki wojskowe powstają w województwie podlaskim. Czy oprócz Grajewa i Kolna inne miasta też mogą liczyć na obecność żołnierzy? W przyszłym roku wojsko chce przeszkolić do 200 tys. osób - kto może być powołany na ćwiczenia? M.in. o tym z wicepremierem, ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem rozmawia Wojciech Szubzda.


Wojciech Szubzda: Zanim o jednostkach w Grajewie i Kolnie chcę zacząć nietypowo, bo zapytam ministra obrony narodowej o drogę S8 Białystok-Augustów. Czy uchwała Rady Ministrów o konieczności budowy tej drogi wynika również ze względów militarnych? Czy chodzi o lepsze skomunikowanie Przesmyku Suwalskiego i Polski z sąsiednimi krajami NATO?Mariusz Błaszczak: Tak, realizujemy również ten cel dotyczący bezpieczeństwa. Podstawowa sprawa to jest połączenie komunikacyjne służące mieszkańcom województwa podlaskiego, ale również w ten sposób realizujemy cel militarny. Zależy nam na tym, żeby wzmocnić relacje sojusznicze, myślę tu przede wszystkim o naszym partnerze litewskim. Wojska sojusznicze także Stanów Zjednoczonych ćwiczą w Polsce, ćwiczą na Litwie, a więc ten szlak ma również ważne znaczenie dla bezpieczeństwa naszej ojczyzny.Wojsko chce przeszkolić w przyszłym roku do 200 tys. żołnierzy. Dlaczego informacja o tym w ostatnim czasie wzbudziła dużo emocji wśród części osób? Kogo wojsko chce przeszkolić?Przede wszystkim chcemy przeszkolić tych, którzy służyli w wojsku, tych, którzy odbyli przeszkolenie, a więc albo byli żołnierzami i przeszli na emeryturę, albo byli żołnierzami zawodowymi, albo służyli z poboru, bo do 2009 roku był pobór, ale także jesteśmy otwarci na ochotników, na tych wszystkich, dla których bezpieczeństwo naszej ojczyzny jest wartością ważną. Chcemy zapraszać, ale na zasadzie dobrowolności, ustalania również terminów tak, żeby nie eliminować z aktywności zawodowej, tych wszystkich, których chcemy przeszkolić, wychodząc z założenia, że należy szkolić rezerwy. 

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z zagrożeń, przed jakimi stoi nasze państwo. Szkolenia są niezwykle ważne. Jeszcze raz bardzo mocno podkreślam, że przede wszystkim koncentrujemy się na tych, którzy byli w wojsku. Tych, którzy mają kategorię wojskową, będziemy zapraszać na krótkie szkolenie weekendowe tak, żeby mogli zaznajomić się na przykład z obsługą broni czy też przypomnieć sobie albo nauczyć się zasad pierwszej pomocy medycznej. Temu również służy nasza kampania "Trenuj z wojskiem", którą organizujemy w weekendy. Od 14 stycznia zaczynamy edycję zimową naszych krótkich weekendowych szkoleń, w zasadzie te szkolenia są ograniczone do jednego dnia, do soboty. Panie premierze, zapowiedział pan, że powstanie nowa dywizja zmechanizowana, to będzie 1. Dywizja Legionów. Ma być zlokalizowana w województwie podlaskim, ale nie tylko. Jak wygląda proces formowania jednostek w Grajewie i Kolnie, bo o tych miejscowościach już wiemy. Zapowiedział pan, że na pewno w tych miejscowościach powstaną jednostki.Zarówno w Kolnie, jak i w Grajewie powstaną jednostki. W przypadku Grajewa wracamy, bo w 1995 roku ówczesny rząd koalicji SLD-PSL zlikwidował jednostkę wojskową w Grajewie, teraz władze samorządowe zarówno powiatu grajewskiego, jak i miasta Grajewa jednogłośnie przyjęły uchwałę, przeznaczając teren na potrzeby Wojska Polskiego. W przyszłym roku już Wojsko Polskie rozpocznie swoją aktywność w Grajewie. Liczymy na chętnych do przystąpienia do Wojska Polskiego właśnie z Grajewa i z powiatu grajewskiego. Podobnie w Kolnie. Chciałem podziękować burmistrzowi Kolna za jego otwartość. Też władze samorządowe, władze miasta Kolna przeznaczyły nieruchomość na potrzeby Wojska Polskiego, a więc ten sam schemat realizujemy w Kolnie. 

Rozmawiamy z władzami samorządowymi jeszcze kilku powiatów woj. podlaskiego, ale nie chce uprzedzać faktów. W województwie podlaskim będą jeszcze kolejne jednostki wojskowe. Wychodzimy z założenia, że chcemy organizować jednostki wojskowe blisko miejsca zamieszkania żołnierzy. Nasze doświadczenia jasno wskazują, że jest większe zainteresowanie, jeżeli żołnierze mogą pełnić służbę w miejscu, w którym mieszkają albo niedaleko miejsca, w którym mieszkają. Wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom. Co jest najważniejsze - Polska jest bardziej bezpieczna dzięki temu, że rozwija się Wojsko Polskie.

Podnieśliśmy także do rozmiarów pułku dywizjon w Suwałkach. Dziś to jest już Pułk Przeciwpancerny i ten pułk został zlikwidowany w 2011 roku. Wyposażamy Wojsko Polskie w nowoczesny sprzęt. Na wyposażenie właśnie tej nowej podlaskiej dywizji trafi sprzęt zarówno z Korei Południowej, jak i ze Stanów Zjednoczonych. W przypadku sprzętu z Korei już jest na wyposażeniu warmińsko-mazurskiej 16. Dywizji Zmechanizowanej. W Morągu i Węgorzewie są pierwsze czołgi K2 i armatohaubice K9. Ten proces będziemy kontynuować. Wzmacniamy Wojsko Polskie, dlatego że w ten sposób odstraszamy agresora.Jakie jeszcze miejscowości mogą doczekać się Wojska Polskiego w województwie podlaskim? Nieoficjalnie mówi się, że mogą to być Siemiatycze. Czy może pan potwierdzić?Nie chciałbym uprzedzać faktów, ale mogę potwierdzić, że rzeczywiście rozmawiałem ze starostą siemiatyckim na ten temat, natomiast pozwoli pan panie redaktorze, że najpierw doprowadzimy sprawę do finału, a później będziemy ogłaszać tę informację. Rzeczywiście ze starostą siemiatyckim rozmawialiśmy na ten temat.Rozmawiamy w czasie przedświątecznym, a wiadomo, że służba wojskowa trwa niezależnie od pory dnia i roku i część żołnierzy będzie też pełniła służbę podczas Świąt Bożego Narodzenia w jednostkach. Część z nich także na polsko-białoruskiej granicy. Jak żołnierze znoszą służbę w takich dniach? Wiem, że szczególnie chce pan wyróżnić małżeństwo żołnierzy z Pierwszej Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.Jestem bardzo wdzięczny za służbę żołnierzy WOT. Rzeczywiście jest takie wyjątkowe małżeństwo w Pierwszej Podlaskiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej, pan starszy kapral Daniel Szlendak - dowódca sekcji w 13. Batalionie Lekkiej Piechoty w Łomży i jego małżonka, która też jest żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej, mają dwójkę dzieci. Chciałbym im podziękować za ich szlachetną postawę, zarówno odnośnie służby w Wojsku Polskim, jak i w życiu prywatnym. Dlatego postanowiłem wyróżnić tę rodzinę tabletem oraz upominkami wojskowymi. Tutaj szczególnie chciałem podziękować panu starszemu kapralowi Danielowi Szlendakowi za jego aktywność, bo jak prześledziłem jego aktywność, to zarówno był aktywny wtedy, kiedy był pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym, jak i później, kiedy Polska była dotknięta COVID-em, następnie na granicy wspierał straż graniczną, kiedy doszło do ataku hybrydowego na granicy polsko-białoruskiej, wspierał także ludność cywilną na Ukrainie, kiedy Rosja napadła na Ukrainę. Serdecznie dziękuję za taką postawę. Chciałbym podkreślić, że to nie jest postawa wyjątkowa, tacy są żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, a państwu Szlendakom chciałbym serdecznie podziękować, bo oboje są żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej i oboje dbają o bezpieczeństwo naszego kraju.


| red: sk


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

REKLAMA
OiFP - Maciej Sztor
Maciej Rant, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Rant

organizator Błotnej Ligi Mistrzów w piłce nożnej
28.05.2023

W dniach 24 i 25 czerwca w Korycinie odbędzie się 7. edycja Swampions Soccer League, czyli Błotnej Ligi Mistrzów. To jedna z najbardziej oryginalnych imprez sportowych w naszym regionie.

Dominika Dębska, Joanna Sikora i Aleksandra Sadokierska, fot. Barbara Sokolińska

Dominika Dębska, Joanna Sikora i Aleksandra Sadokierska

reportażystki Polskiego Radia Białystok
26.05.2023

- Polska szkoła reportażu jest zupełnie inna. (...) To jest dla nas zderzenie i możliwość konfrontacji tego, jak my postrzegamy sztukę reportażu radiowego i otworzenia się na inne formy - mówi o udziale w International Feature Conference AudioDocs w Reykjavíku na Islandii Joanna Sikora.

Kaciaryna Dzierman, fot. Sylwia Krassowska

Kaciaryna Dzierman [wideo]

Białoruska Diaspora Białegostoku
26.05.2023

"Chcemy pokazać ludziom, że to, co się dzieje na Białorusi, to się nie skończyło. Nie możemy mówić o tym w czasie przeszłym. Nadal trwa terror, trwają represje" - mówi Kaciaryna Dzierman.


Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji "Białystok Biega"
25.05.2023

- Bardzo duża część zawodników to osoby, które startują raz w roku, właśnie w charytatywnej sztafecie Plum Ekiden. Nowością w tej edycji jest klasyfikacja rodzinna. Są jeszcze miejsca, można się zapisywać.

dr inż. Andrzej Chmielewski, fot. Joanna Szubzda

dr inż. Andrzej Chmielewski [wideo]

prodziekan do spraw studenckich i kształcenia Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej
25.05.2023

- Bezpieczeństwo dużych firm, ale i całego kraju zależy od tego, jak zachowujemy się my jako jednostki, bo przejęcie kontroli nad małym urządzeniem może być początkiem dalszych cyberataków.

Karol Zimnoch, fot. Marcin Gliński

Karol Zimnoch [wideo]

doradca kredytowy
24.05.2023

"Teraz, kiedy wchodzi ten program "Bezpieczny kredyt 2 procent", to się okazuje, że te kredyty będą o wiele tańsze, więc więcej osób będzie stać po prostu na zakup mieszkania" - mówił w Polskim Radiu Białystok doradca kredytowy Karol Zimnoch.


gen. Andrzej Jakubaszek, fot. Sylwia Krassowska

gen. Andrzej Jakubaszek [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
23.05.2023

Prawie 10 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski odnotowała od początku roku Straż Graniczna. Pomimo wybudowanej zapory na granicy, Białorusini nadal podsycają kryzys migracyjny.

dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

dr Agnieszka Muzyk [wideo]

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
23.05.2023

"Zawsze powtarzam, by czytać polecenia bardzo spokojnie, ze zrozumieniem i do końca. To jest najważniejsze zalecenie" - radzi dr Agnieszka Muzyk.

Źródło: archiwum prywatne Brygidy Dzidek

dr Brygida Dzidek

założycielka i prezeska Haptology
23.05.2023

Wirtualny świat pochłania nas coraz bardziej. Coraz więcej mówimy między innymi o sztucznej inteligencji i immersji. Czy niesie to za sobą zagrożenia?


Marek Konkolewski, fot. archiwum prywatne

Marek Konkolewski [wideo]

były policjant z Komendy Głównej Policji, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego
22.05.2023

"Nie wróci wolna amerykanka, anarchia na polskie drogi. To, że wrócimy do starego, sprawdzonego systemu naliczania punktów karnych, nie spowoduje wzrostu liczby wypadków" - mówi Marek Konkolewski.

Mirosław Oliferuk, fot. Paweł Wądołowski

Mirosław Oliferuk [wideo]

dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży
19.05.2023

"Będzie to rozwiązanie zdecydowanie bardziej bezpieczne niż to, co jest w tej chwili" - tak o zakazie wyprzedzania samochodów ciężarowych przez inne ciężarówki na drogach ekspresowych i autostradach mówi dyrektor łomżyńskiego WORD-u Mirosław Oliferuk.

dr Maciej Białous, fot. Joanna Szubzda

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
18.05.2023

Waloryzacja świadczenia 500 plus do 800 plus może zapewnić PiS-owi utrzymanie swojego elektoratu - uważa socjolog dr Maciej Białous.


prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski [wideo]

z Rady Polityki Pieniężnej
17.05.2023

"Jesteśmy wielkim krajem, wielką gospodarką i nasz budżet jest coraz większy" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Henryk Wnorowski.

Siarhiej Vieramiejenka, fot. Joanna Szubzda

Siarhiej Vieramiejenka [wideo]

z białostockich struktur Białoruskiej Chrześcijańskiej Demokracji
16.05.2023

Spotkanie Wołodymyra Zełenskiego i Swiatłany Cichanouskiej to bardzo ważny sygnał. To też motywacja dla całej białoruskiej opozycji, m.in. w obliczu doniesień o chorobie Aleksandra Łukaszenki - uważa Siarhiej Vieramiejenka.

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

ekspert ds. bezpieczeństwa z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
15.05.2023

Takie sytuacje jak przelot rosyjskiej rakiety, czy balonu z Białorusi mogą się wciąż zdarzać - mówił ekspert ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu w Białymstoku prof. Adam Bartnicki.


Mikołaj Pawlak, źródło: brpd.gov.pl

Mikołaj Pawlak [wideo]

Rzecznik Praw Dziecka
12.05.2023

"Sprawy dzieci wymagają natychmiastowej reakcji" - mówi Mikołaj Pawlak.

Jacek Bogucki, fot. Joanna Szubzda

Jacek Bogucki [wideo]

senator PiS, były wiceminister rolnictwa
11.05.2023

- Rzadko mówi się o tym, że 80 proc. problemu, może nawet 90, to jest spadek cen zbóż na rynkach: światowym i europejskim. Natomiast w 10-20 proc. dołożył się do tego import z Ukrainy.

Bartosz Bezubik, fot. Barbara Sokolińska

Bartosz Bezubik [wideo]

prezes Zakładu Przemysłu Sklejek Biaform
10.05.2023

- Wydaje mi się, że podobnie jak w przypadku Bojar, tym bardziej na Dojlidach wniosek o utworzenie parku kulturowego nie zyska aprobaty stosownych instytucji - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Bartosz Bezubik.


fot. Marcin Gliński

Agnieszka Maliszewska [wideo]

dyrektor Polskiej Izby Mleka
9.05.2023

"Mlekovita, Mlekpol, Piątnica to są te firmy, które dzisiaj bez wątpienia są liderami nie tylko w naszym kraju, ale też świetnie sobie radzą w świecie" - mówiła w Polskim Radiu Białystok Agnieszka Maliszewska.

Paweł Łatuszka, fot. Joanna Szubzda

Paweł Łatuszka [wideo]

były ambasador Białorusi w Polsce, kierujący Narodowym Zarządem Antykryzysowym
8.05.2023

- Tortury, kalectwo, aresztowania, wyroki ponad 20 lat więzienia. A Unia Europejska absolutnie nie reaguje. Co się powinno jeszcze wydarzyć, żeby sytuacja na Białorusi była w centrum uwagi? - pyta Paweł Łatuszka.

Marzena Paczuska, fot. Sylwia Krassowska

Marzena Paczuska [wideo]

Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
5.05.2023

W drugim z rzędu badaniu słuchalności firmy Kantar Polska Radio Białystok utrzymuje drugie miejsce w stolicy Podlasia. Wyższą słuchalność od nas ma jedynie ogólnopolskie RMF FM.


Andrzej Chodkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Chodkiewicz [wideo]

zastępca Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku ds. Ochrony przed Powodzią i Suszą
5.05.2023

- Myślę, że ta inwestycja będzie służyć społeczności lokalnej - mówi Andrzej Chodkiewicz o Wielkiej Pętli Mazurskiej, czyli drodze wodnej, która ma połączyć Śniardwy z innymi jeziorami.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
4.05.2023

- Nie zawsze ocena w jednej szkole, jest porównywalna z oceną w drugiej szkole. Dlatego matura jest potrzebna - pozwala w sposób bardziej obiektywny spojrzeć na poziom wiedzy i umiejętności wszystkich uczniów - mówi wiceminister.

podinsp. Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
28.04.2023

Przed nami pięć dni długiego, świątecznego weekendu. O czym musimy pamiętać, żeby była to prawdziwie bezpieczna majówka?


Katarzyna Turosieńska, fot. Barbara Sokolińska

Katarzyna Turosieńska

prezes oddziału podlaskiego Polskiej Izby Turystyki
28.04.2023

"My jesteśmy spragnieni podróżowania. Zbyt długo byliśmy pozamykani, siedzieliśmy w domu, to było bardzo ograniczające. Dodatkowo w naszym województwie mieliśmy jeszcze wykluczony pas przy strefie przygranicznej. W tę majówkę możemy podróżować już całkowicie bez przeszkód" - mówiła w Polskim Radiu Białystok Katarzyna Turosieńska.

Cezary Kulesza, fot. Joanna Szubzda

Cezary Kulesza

Prezes PZPN
27.04.2023

Wygrana w sobotnim meczu z Wartą Poznań powinna zapewnić Jagiellonii bezpieczne miejsce w tabeli - mówi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, były szef Jagi, Cezary Kulesza, który odwiedził Białystok przy okazji konferencji organizowanej przez Podlaski Związek Piłki Nożnej.

Kamil Bortniczuk, źródło: gov.pl

Kamil Bortniczuk

minister sportu i turystyki
27.04.2023

"Jeżeli któryś z rosyjskich czy białoruskich sportowców podpisze deklarację, w ramach której będzie potępiał zbrodnie wojenne (...) to oczywiście tak, widzimy miejsce dla takiego sportowca w międzynarodowej społeczności sportowej".


Józef Mozolewski, fot. Joanna Szubzda

Józef Mozolewski [wideo]

przewodniczący podlaskiej "Solidarności"
26.04.2023

Na jaki wzrost minimalnego wynagrodzenia możemy liczyć od przyszłego roku? - Myślę, że ciągle jest aktualna propozycja 4 tys. zł - mówi Józef Mozolewski.

gen. Romana Polko, źródło: archiwum prywatne

gen. Roman Polko

były dowódca jednostki wojskowej GROM
25.04.2023

"Budujemy technologie XXI wieku - kupujemy F-35, Himarsy, Abramsy, również będą te polskie produkty realizowane wspólnie z Koreą Południową. To wszystko wskazuje na to, że polska armia jest najnowocześniejsza na świecie. Nie ma w tym ani odrobiny przesady" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Roman Polko.

fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

były minister rolnictwa, podlaski europoseł
24.04.2023

W związku z deklaracjami europejskich liderów o możliwym przyjęciu Ukrainy do Unii, właściwe uregulowanie importu ukraińskiej żywności jest konieczne - podkreśla Krzysztof Jurgiel.


Michał Bogusz, źródło: archiwum prywatne

dr Michał Bogusz [wideo]

z Ośrodka Studiów Wschodnich
21.04.2023

- Relacje między takimi państwami, jak Chiny i Rosja, w którym jedno jest silniejsze, dominujące, ale jego przewaga jest względna, tak naprawdę są zawsze skomplikowane - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok dr Michał Bogusz.

Grzegorz Kuczyński, fot. Barbara Sokolińska

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
20.04.2023

W weekend 13-14 maja odbędzie się jubileuszowy 10. PKO Białystok Półmaraton, który zapowiada się jako dwudniowe święto biegania.

Robert Chebdzyński, fot. Joanna Szubzda

Robert Chebdzyński [wideo]

prezes Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN-Podlaskie
20.04.2023

- To jest właśnie clou tego projektu. Chodzi o to, żeby na te mieszkania mogli sobie pozwolić ludzie, którzy nie mają zdolności kredytowej - mówi Robert Chebdzyński.


Edward Siarka, źródło: gov.pl/web/klimat

Edward Siarka

wiceminister klimatu i środowiska
19.04.2023

Założenie jest takie, by pogodzić interesy leśników, mieszkańców i środowisk ekologicznych. Prawie gotowy jest zintegrowany plan zarządzania Puszczą Białowieską jako dziedzictwem UNESCO.

Jacek Bogucki, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Bogucki [wideo]

senator Prawa i Sprawiedliwości
19.04.2023

- Decyzje z ostatniej soboty zażegnały ten problem w tym sensie, że nie pozwoliły już na wwożenie do Polski nie tylko zbóż, ale wielu produktów rolnych. A to jest sposób na to, żeby wyjść naprzeciw temu wcześniejszemu porozumieniu z Ukrainą (...) żeby tranzyt przez Polskę był możliwy - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok senator Jacek Bogucki.

fot. Marcin Gliński

dr Tomasz Dubowski [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.
18.04.2023

"Ten zarzut główny, jaki formułuje w ostatnich dniach Komisja Europejska polega na tym, że zakaz importu zboża i innych produktów z Ukrainy do Polski jest zakazem, który pozostaje sprzeczny z zakresem kompetencji Unii Europejskiej" - mówił w Polskim Radiu Białystok doktor Tomasz Dubowski.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok