Radio Białystok | Gość | Mariusz Błaszczak [wideo] - wicepremier, minister obrony narodowej

Mariusz Błaszczak [wideo]

wicepremier, minister obrony narodowej

14.12.2022, 08:00, akt. 20:34

"Chcemy przeszkolić tych, którzy służyli już w wojsku. Którzy byli żołnierzami zawodowymi lub służyli z poboru. Jesteśmy także otwarci na ochotników, wszystkich, dla których bezpieczeństwo naszej ojczyzny jest rzeczą ważną. Należy szkolić rezerwy" - mówi Mariusz Błaszczak.

Mariusz Błaszczak, fot. Joanna Szubzda
Mariusz Błaszczak, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z wicepremierem, ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem rozmawia Wojciech Szubzda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Nowe jednostki wojskowe powstają w województwie podlaskim. Czy oprócz Grajewa i Kolna inne miasta też mogą liczyć na obecność żołnierzy? W przyszłym roku wojsko chce przeszkolić do 200 tys. osób - kto może być powołany na ćwiczenia? M.in. o tym z wicepremierem, ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem rozmawia Wojciech Szubzda.


Wojciech Szubzda: Zanim o jednostkach w Grajewie i Kolnie chcę zacząć nietypowo, bo zapytam ministra obrony narodowej o drogę S8 Białystok-Augustów. Czy uchwała Rady Ministrów o konieczności budowy tej drogi wynika również ze względów militarnych? Czy chodzi o lepsze skomunikowanie Przesmyku Suwalskiego i Polski z sąsiednimi krajami NATO?Mariusz Błaszczak: Tak, realizujemy również ten cel dotyczący bezpieczeństwa. Podstawowa sprawa to jest połączenie komunikacyjne służące mieszkańcom województwa podlaskiego, ale również w ten sposób realizujemy cel militarny. Zależy nam na tym, żeby wzmocnić relacje sojusznicze, myślę tu przede wszystkim o naszym partnerze litewskim. Wojska sojusznicze także Stanów Zjednoczonych ćwiczą w Polsce, ćwiczą na Litwie, a więc ten szlak ma również ważne znaczenie dla bezpieczeństwa naszej ojczyzny.Wojsko chce przeszkolić w przyszłym roku do 200 tys. żołnierzy. Dlaczego informacja o tym w ostatnim czasie wzbudziła dużo emocji wśród części osób? Kogo wojsko chce przeszkolić?Przede wszystkim chcemy przeszkolić tych, którzy służyli w wojsku, tych, którzy odbyli przeszkolenie, a więc albo byli żołnierzami i przeszli na emeryturę, albo byli żołnierzami zawodowymi, albo służyli z poboru, bo do 2009 roku był pobór, ale także jesteśmy otwarci na ochotników, na tych wszystkich, dla których bezpieczeństwo naszej ojczyzny jest wartością ważną. Chcemy zapraszać, ale na zasadzie dobrowolności, ustalania również terminów tak, żeby nie eliminować z aktywności zawodowej, tych wszystkich, których chcemy przeszkolić, wychodząc z założenia, że należy szkolić rezerwy. 

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z zagrożeń, przed jakimi stoi nasze państwo. Szkolenia są niezwykle ważne. Jeszcze raz bardzo mocno podkreślam, że przede wszystkim koncentrujemy się na tych, którzy byli w wojsku. Tych, którzy mają kategorię wojskową, będziemy zapraszać na krótkie szkolenie weekendowe tak, żeby mogli zaznajomić się na przykład z obsługą broni czy też przypomnieć sobie albo nauczyć się zasad pierwszej pomocy medycznej. Temu również służy nasza kampania "Trenuj z wojskiem", którą organizujemy w weekendy. Od 14 stycznia zaczynamy edycję zimową naszych krótkich weekendowych szkoleń, w zasadzie te szkolenia są ograniczone do jednego dnia, do soboty. Panie premierze, zapowiedział pan, że powstanie nowa dywizja zmechanizowana, to będzie 1. Dywizja Legionów. Ma być zlokalizowana w województwie podlaskim, ale nie tylko. Jak wygląda proces formowania jednostek w Grajewie i Kolnie, bo o tych miejscowościach już wiemy. Zapowiedział pan, że na pewno w tych miejscowościach powstaną jednostki.Zarówno w Kolnie, jak i w Grajewie powstaną jednostki. W przypadku Grajewa wracamy, bo w 1995 roku ówczesny rząd koalicji SLD-PSL zlikwidował jednostkę wojskową w Grajewie, teraz władze samorządowe zarówno powiatu grajewskiego, jak i miasta Grajewa jednogłośnie przyjęły uchwałę, przeznaczając teren na potrzeby Wojska Polskiego. W przyszłym roku już Wojsko Polskie rozpocznie swoją aktywność w Grajewie. Liczymy na chętnych do przystąpienia do Wojska Polskiego właśnie z Grajewa i z powiatu grajewskiego. Podobnie w Kolnie. Chciałem podziękować burmistrzowi Kolna za jego otwartość. Też władze samorządowe, władze miasta Kolna przeznaczyły nieruchomość na potrzeby Wojska Polskiego, a więc ten sam schemat realizujemy w Kolnie. 

Rozmawiamy z władzami samorządowymi jeszcze kilku powiatów woj. podlaskiego, ale nie chce uprzedzać faktów. W województwie podlaskim będą jeszcze kolejne jednostki wojskowe. Wychodzimy z założenia, że chcemy organizować jednostki wojskowe blisko miejsca zamieszkania żołnierzy. Nasze doświadczenia jasno wskazują, że jest większe zainteresowanie, jeżeli żołnierze mogą pełnić służbę w miejscu, w którym mieszkają albo niedaleko miejsca, w którym mieszkają. Wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom. Co jest najważniejsze - Polska jest bardziej bezpieczna dzięki temu, że rozwija się Wojsko Polskie.

Podnieśliśmy także do rozmiarów pułku dywizjon w Suwałkach. Dziś to jest już Pułk Przeciwpancerny i ten pułk został zlikwidowany w 2011 roku. Wyposażamy Wojsko Polskie w nowoczesny sprzęt. Na wyposażenie właśnie tej nowej podlaskiej dywizji trafi sprzęt zarówno z Korei Południowej, jak i ze Stanów Zjednoczonych. W przypadku sprzętu z Korei już jest na wyposażeniu warmińsko-mazurskiej 16. Dywizji Zmechanizowanej. W Morągu i Węgorzewie są pierwsze czołgi K2 i armatohaubice K9. Ten proces będziemy kontynuować. Wzmacniamy Wojsko Polskie, dlatego że w ten sposób odstraszamy agresora.Jakie jeszcze miejscowości mogą doczekać się Wojska Polskiego w województwie podlaskim? Nieoficjalnie mówi się, że mogą to być Siemiatycze. Czy może pan potwierdzić?Nie chciałbym uprzedzać faktów, ale mogę potwierdzić, że rzeczywiście rozmawiałem ze starostą siemiatyckim na ten temat, natomiast pozwoli pan panie redaktorze, że najpierw doprowadzimy sprawę do finału, a później będziemy ogłaszać tę informację. Rzeczywiście ze starostą siemiatyckim rozmawialiśmy na ten temat.Rozmawiamy w czasie przedświątecznym, a wiadomo, że służba wojskowa trwa niezależnie od pory dnia i roku i część żołnierzy będzie też pełniła służbę podczas Świąt Bożego Narodzenia w jednostkach. Część z nich także na polsko-białoruskiej granicy. Jak żołnierze znoszą służbę w takich dniach? Wiem, że szczególnie chce pan wyróżnić małżeństwo żołnierzy z Pierwszej Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.Jestem bardzo wdzięczny za służbę żołnierzy WOT. Rzeczywiście jest takie wyjątkowe małżeństwo w Pierwszej Podlaskiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej, pan starszy kapral Daniel Szlendak - dowódca sekcji w 13. Batalionie Lekkiej Piechoty w Łomży i jego małżonka, która też jest żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej, mają dwójkę dzieci. Chciałbym im podziękować za ich szlachetną postawę, zarówno odnośnie służby w Wojsku Polskim, jak i w życiu prywatnym. Dlatego postanowiłem wyróżnić tę rodzinę tabletem oraz upominkami wojskowymi. Tutaj szczególnie chciałem podziękować panu starszemu kapralowi Danielowi Szlendakowi za jego aktywność, bo jak prześledziłem jego aktywność, to zarówno był aktywny wtedy, kiedy był pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym, jak i później, kiedy Polska była dotknięta COVID-em, następnie na granicy wspierał straż graniczną, kiedy doszło do ataku hybrydowego na granicy polsko-białoruskiej, wspierał także ludność cywilną na Ukrainie, kiedy Rosja napadła na Ukrainę. Serdecznie dziękuję za taką postawę. Chciałbym podkreślić, że to nie jest postawa wyjątkowa, tacy są żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, a państwu Szlendakom chciałbym serdecznie podziękować, bo oboje są żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej i oboje dbają o bezpieczeństwo naszego kraju.


| red: sk


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Wojciech Pertkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
24.05.2024

- Myślę, że mecz z Wartą Poznań byłby w stanie przyciągnąć na trybuny 40 tysięcy osób - mówił w Polskim Radiu Białystok Wojciech Pertkiewicz.

źródło: Uniwersytet w Białymstoku

prof. Elżbieta Awramiuk

językoznawczyni z Uniwersytetu w Białymstoku, członkini Rady Języka Polskiego
24.05.2024

"Zmiany wprowadzone przez Radę Języka Polskiego mają na celu uproszczenie polskiej pisowni" - mówi prof. Elżbieta Awramiuk.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł Koalicji Obywatelskiej
24.05.2024

- Musimy zrobić wszystko, żeby nie było żadnych nielegalnych przekroczeń naszej granicy - to po pierwsze, a po drugie - żeby nasza granica była bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Krzysztof Truskolaski.


fot. Marcin Gliński

Kewin Kajewski [wideo]

kibic Jagiellonii Białystok, gniazdowy na meczach
23.05.2024

Sympatycy Jagiellonii Białystok odliczają godziny do sobotniego meczu z Wartą Poznań w piłkarskiej ekstraklasie. Głęboko wierzą, że po ostatnim gwizdku żółto-czerwoni będą cieszyć się z mistrzostwa Polski. Do tego wyjątkowego wydarzenia od wielu tygodni przygotowują się najbardziej zaangażowani kibice. Wśród nich jest Kewin, który wraz z kolegami prowadzi doping na białostockim stadionie.

fot. Marcin Gliński

Zbigniew Wojno [wideo]

prezes spółki PKS Nova
23.05.2024

"Niebawem będzie ten tabor uzupełniany. I tu powiem, że będziemy sięgali po wszelkie możliwe środki, które będą dostępne, żeby ten tabor się zmieniał" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy prezes spółki PKS Nova Zbigniew Wojno.

Eugeniusz Muszyc, fot. Barbara Sokolińska

Eugeniusz Muszyc

przewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego i Forum Związków Zawodowych w Podlaskiem
22.05.2024

- Wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2025 roku powinien wynosić nie mniej niż 8,14 proc. To wyjdzie mniej więcej 350 zł - mówił w Polskim Radiu Białystok Eugeniusz Muszyc.


Jerzy Kułakowski, fot. Sylwia Krassowska

Jerzy Kułakowski [wideo]

dziennikarz Polskiego Radia Białystok
22.05.2024

"W sumie skomentowałem z 700 meczów. Są takie momenty, których się nie zapomina. Kibicowałem Jagiellonii, kiedy była na zapleczu, potem były lepsze czasy, wydawało się, że lepiej już nie będzie, ale były też sezony, że nie dało się tego oglądać. W sobotę (25.05) gramy o mistrza, o spełnienie marzeń" - mówi Jerzy Kułakowski.

Rafał Rudnicki, fot. Sylwia Krassowska

Rafał Rudnicki [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
22.05.2024

"Nadzieje są ogromne, bo jest to wyjątkowe wydarzenie w 104-letniej historii klubu Jagiellonia Białystok, jak też w historii miasta. Rzadko takie wydarzenie ma miejsce, że można świętować mistrzostwo Polski" - mówi Rafał Rudnicki.

Źródło: PRB

Alicja Pietruczuk i Aleksandra Sadokierska

reportażystki Polskiego Radia Białystok
21.05.2024

- Jest taki nurt w białostockiej szkole reportażu, nurt, który trochę wyrasta z teatru naturalnego Polskiego Radia, który narodził się właśnie w Białymstoku. Reportaż oczywiście nie jest teatrem, jest opowieścią, chociaż jest śmieszny, nie jest prześmiewczy i chociaż czasem jest wzbudzający ciepło na sercu, nie jest sentymentalny. To jest siła naszej białostockiej szkoły reportażu - mówi reportażystka PRB Alicja Pietruczuk.


Mikołaj Buszko, fot. Marcin Gliński

Mikołaj Buszko

pomysłodawca i organizator Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2024"
21.05.2024

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2024" będzie poświęcona zmarłemu w styczniu prof. Romualdowi Twardowskiemu, kompozytorowi związanemu przez wiele lat z tą imprezą. Festiwal odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Białymstoku.

screen z rozmowy

Maksymilian Dura [wideo]

komandor porucznik rezerwy, ekspert portalu Defence24.pl
21.05.2024

"Nie myślmy, że zbudujemy pola minowe, zasieki z drutu kolczastego, stworzymy tzw. zęby smoka i zbudujemy sieć bunkrów, bo to jest bez sensu. Trzeba przygotować plan, jak zwolnić przeciwnika na tyle, aby potem mogły wkroczyć jednostki, które tego przeciwnika będą niszczyły i to nie tylko na naszym terytorium" - mówi Maksymilian Dura.

Rafał Grzyb, fot. Barbara Sokolińska

Rafał Grzyb [wideo]

drugi trener Jagiellonii Białystok
20.05.2024

- Wszystko jest w naszych rękach, nogach, głowach... Dlatego nie ma co ukrywać, że liczymy na to, że to święto piłkarskie w Białymstoku będzie już w sobotę - mówił w Polskim Radiu Białystok Rafał Grzyb.


Grażyna Dworakowska, fot. Barbara Sokolińska

Grażyna Dworakowska

dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
19.05.2024

Przed nami tygodniowe święto wszystkich, którzy kochają różne aktywności twórcze. W poniedziałek (20.05) rozpoczynają się Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku.

Andrzej Wilczyk, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Wilczyk [wideo]

weteran ruchu kibicowskiego Jagiellonii Białystok
17.05.2024

- Jagiellonia jest gotowa na mistrza Polski - mówił w Polskim Radiu Białystok Andrzej Wilczyk.

dr Radosław Poniat, fot. Barbara Sokolińska

dr Radosław Poniat

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
17.05.2024

- Krzysztof Jurgiel już dawno przestał być ważną postacią w partii, nie znalazł się na listach wyborczych - mówi w Polskim Radiu Białystok socjolog Radosław Poniat z Uniwersytetu w Białymstoku


mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Barbara Sokolińska

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
16.05.2024

- To ewenement na skalę całego świata, że państwo sąsiednie zaangażowane jest w organizowanie nielegalnej migracji - mówi o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy mjr Katarzyna Zdanowicz.

Jan Raczyński, źródło: Facebook Muzeum Pamięci Sybiru

Jan Raczyński

prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Memoriał
15.05.2024

- Niestety, dziś w Rosji nie wypada mówić o demokracji. Autorytaryzm nie może opierać się na demokratycznym społeczeństwie - mówi Jan Raczyński.

Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
15.05.2024

Premier Donald Tusk zapewnia, że Polska nie przyjmie żadnych uchodźców z tytułu paktu migracyjnego. Mówi też o pełnym poparciu dla straży granicznej i wojska broniącego granicy. W jakim kierunku podąża polityka rządu w tych sprawach?


Dariusz Wieczorek, fot. Marcin Gliński

Dariusz Wieczorek [wideo]

minister nauki i szkolnictwa wyższego
14.05.2024

- Liczba studentów maleje. Koszty rosną. Nie ma możliwości, żeby w Polsce było 350 uczelni wyższych. Jeżeli dzisiaj nie będziemy podejmowali decyzji, to za 2-3 lata będziemy mieli rzeczywiście poważne problemy. Dlatego jestem zwolennikiem łączenia i tworzenia uczelni silniejszych - mówi minister.

Emilia Ramotowska, fot. Marcin Gliński

Emilia Ramotowska

koordynatorka Juwenaliów
13.05.2024

Wilki, Kayah, Dżem i Golec uOrkiestra - m.in. tacy artyści wystąpią na tegorocznych białostockich Juwenaliach. Łącznie przez dwa dni na Kampusie Politechniki Białostockiej wystąpi blisko 30 zespołów.

Rafał Rudnicki, fot. Marcin Gliński

Rafał Rudnicki [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
13.05.2024

Na uczniów czeka ponad 3 tys. miejsc m.in. w liceach i technikach. Rozpoczyna się rekrutacja do białostockich szkół ponadpodstawowych na przyszły rok szkolny.


fot. Marcin Gliński

Magdalena Kaczonowska, Wiktoria Korol, Zofia Szestowicka, Aleksandra Dąbrowska i Zofia Fidziukiewicz

ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Biegaczy dopingowały dziewczyny ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku.

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska, fot. Joanna Szubzda

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska

wokalistka, laureatka konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Gościnnie biegaczy dopinguje YUOS, czyli Julianna Olańska - laureatka Niebieskiego Mikrofonu Polskiego Radia Białystok, półfinalistka programu The Voice of Poland.

Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski [wideo]

prezydent Łomży
10.05.2024

W poniedziałek (6.05.) Mariusz Chrzanowski złożył ślubowanie i oficjalnie rozpoczął swoją trzecią kadencję na stanowisku Prezydenta Miasta Łomża.


Czesław Renkiewicz, fot. Iza Kosakowska

Czesław Renkiewicz [wideo]

prezydent Suwałk
10.05.2024

Nowy żłobek, kolejne inwestycje drogowe i mediateka to ważniejsze cele, które chce zrealizować podczas swojej ostatniej kadencji prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

prof. Izabela Święcicka, fot. Gabriela Lasota

prof. Izabela Święcicka

główna koordynator Festiwalu Nauki i Sztuki, prorektor Uniwersytetu w Białymstoku ds. nauki i współpracy międzynarodowej
9.05.2024

- Nauka powinna być dla wszystkich. Dążymy do tego, żeby zaprezentować nasze osiągnięcia dla całego społeczeństwa. Chcemy poszerzać wiedzę o tym, co już odkryliśmy. Mając ją, rozumiejąc różnego rodzaju zjawiska, które są w świecie i we wszechświecie, lepiej funkcjonujemy - mówi w Polskim Radiu Białystok prof. Izabela Święcicka.

Artur Kosicki, fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

były marszałek województwa podlaskiego
9.05.2024

"Marszałkiem się bywa, a człowiekiem trzeba być. Dlatego dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Za - nie tylko to poparcie - 23 tys. głosów, które zostały na mnie oddane, ale też za ten odzew po tej sytuacji, która zaistniała we wtorek i zmianie w zarządzie" - mówił w Polskim Radiu Białystok były marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.


dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

profesor Uniwersytetu w Białymstoku
8.05.2024

- Bardzo ważne będzie, w jaki sposób Rosjanie i Białorusini zaczną korzystać z danych Tomasza Szmydta. Wykorzystają go też do propagandy - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Prokorym [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.05.2024

- Każdego radnego, który w mojej ocenie przechodzi na dobrą stronę mocy, będę nazywał bohaterem i będę gratulował odpowiedzialności za losy województwa. I uważam, że to są właściwe słowa dla państwa marszałków Wiesławy Burnos i Marka Malinowskiego - mówi marszałek.

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki, fot. Joanna Szubzda

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki

artyści
8.05.2024

W Operze i Filharmonii Podlaskiej trwają przygotowania do ostatniej w tym sezonie artystycznym premiery. Już 10 maja publiczność zobaczy "Pajace" Ruggera Leoncavalla i "Rycerskość wieśniaczą" Pietra Mascagniego w reżyserii Michała Znanieckiego.


Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska, fot. Joanna Szubzda

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska

tegoroczni maturzyści z I LO w Białymstoku
7.05.2024

- Moim zdaniem tematy były do przewidzenia i raczej typowe - mówiła tegoroczna maturzystka Aneta Radziszewska.

Magdalena Dziejma, fot. Joanna Szubzda

Magdalena Dziejma [wideo]

polonistka, wicedyrektor VI LO w Białymstoku
7.05.2024

- Czy egzamin ustny z jęz. polskiego jest potrzebny? Myślę, że jesteśmy w stanie troszkę inaczej sprawdzić umiejętności komunikacyjne maturzystów. Lepiej by było, żeby uczniowie mieli szansę skupienia się tylko na egzaminach pisemnych, zwłaszcza na poziomie rozszerzonym - uważa polonistka.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
6.05.2024

- Przyjeżdża do nas kilka tysięcy ludzi z całej Polski. Mamy rekordową frekwencję na całej imprezie, w tej chwili jest zapisanych już prawie 6600 osób. Przygotowaliśmy też aż 15 punktów kibicowania na 21-kilometrowej trasie - będą kapele, dj'e, a nawet orkiestra - mówi Grzegorz Kuczyński.


Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
6.05.2024

- Chciałbym, żeby te 5 lat upłynęło pod znakiem zaspokajania potrzeb mieszkańców. To, co przyjmiemy do realizacji, będzie monitorowane - będziemy się spotykać z mieszkańcami i będę zdawał im relacje z tego, co zostało zrobione - zapowiada prezydent.

Robert Sadowski, fot. Marcin Gliński

Robert Sadowski [wideo]

dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku
2.05.2024

"To symbol, który nas wszystkich łączy" - tak o biało-czerwonej fladze mówił w Polskim Radiu Białystok dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku Robert Sadowski.

Radosław Hancewicz, fot. Joanna Szubzda

Radosław Hancewicz [wideo]

rzecznik podlaskiej KAS
30.04.2024

Około 7-9 proc. to jeszcze zeznania podatkowe składane tradycyjną drogą w formie papierowej - albo bezpośrednio w urzędzie, albo za pośrednictwem poczty. Natomiast powyżej 90 proc. podatników rozlicza się elektronicznie - mówi rzecznik.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok