Radio Białystok | Wiadomości | Blisko pół tysiąca wydarzeń na 12 podlaskich uczelniach podczas Festiwalu Nauki i Sztuki

Blisko pół tysiąca wydarzeń na 12 podlaskich uczelniach podczas Festiwalu Nauki i Sztuki

autor: Ryszard Minko

12.04.2023, 15:09, akt. 17:33

Piknik rodzinny, pokazy szycia chirurgicznego, eksperymenty chemiczne, koncerty muzyki poważnej czy zajęcia sportowe. Takie wydarzenia znalazły się wśród kilkuset propozycji Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Impreza odbędzie się w dniach 14-19 maja.

Rodzinny Piknik Naukowy na Stadionie Miejskim w Białymstoku, fot. Monika Kalicka
Rodzinny Piknik Naukowy na Stadionie Miejskim w Białymstoku, fot. Monika Kalicka

Blisko pół tysiąca różnorodnych wydarzeń popularyzujących naukę na 12 podlaskich uczelniach - to czeka fanów wiedzy w trakcie Festiwalu Nauki i Sztuki. To już 19. edycja imprezy cieszącej się co roku dużym zainteresowaniem.

W tym roku wybierać będzie można spośród kilkuset pokazów, wykładów, koncertów i spotkań przygotowanych przez uczelnie z Białegostoku, Łomży i Suwałk. Uczelnie pokażą to, co potrafią robić najlepiej, tak, by zachęcić nie tylko pasjonatów nauki do śledzenia ich osiągnięć. Festiwal będzie okazją, aby zobaczyć, jak od kuchni prowadzi się badania naukowe - mówi koordynator wydarzenia Piotr Ofman z Politechniki Białostockiej.

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki rozpocznie się od Pikniku Naukowego na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Uczelnie biorące udział w projekcie przygotują przybliżające naukę pokazy.

To jedna z prób pokazania potencjału naukowego miasta, tak by absolwenci szkół średnich zdecydowali się na kontynuację nauki i późniejszą pracę w regonie - podkreśla wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki.

Festiwal potrwa od 14 do 19 maja. Szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie podlskifestiwal.pl. Tam też będzie można zarejestrować się na wybrane wydarzenia, bo na część z nich będą wymagane zapisy.

Koordynatorem Festiwalu jest Politechnika Białostocka. Partnerami wydarzenia w Białymstoku są: Akademia Teatralna, Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowe, Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina Fila w Białymstoku, Uniwersytet w Białymstoku, Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych, Wyższa Szkoła Ekonomiczna i Wyższa Szkoła Medyczna.

Wydarzenia festiwalowe w Łomży przygotuje Akademia Nauk Stosowanych, a w Suwałkach Państwowa Uczelnia Zawodowa.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dwoje badaczy z UwB w Komisji Ewaluacji Nauki

6.04.2023, 13:49

To oni będą mieli wpływ na ocenę jakości działalności naukowej polskich uczelni. Dwoje profesorów z Uniwersytetu w Białymstoku otrzymało powołanie do Komisji Ewaluacji Nauki.


Wysoka pozycja Politechniki Białostockiej w światowym rankingu

5.04.2023, 18:12

Politechnika Białostocka znalazła się wśród sześciu polskich uczelni technicznych w najnowszym międzynarodowym rankingu Research.com.


Do końca roku na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku powstanie Centrum Badań Innowacyjnych

31.03.2023, 17:39

Do końca roku na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku powstanie Centrum Badań Innowacyjnych. Dodatkowe 3,5 mln zł z UE na ten projekt przyznał zarząd województwa podlaskiego.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

Maksymilian Stryjek i Lamine Diaby Fadiga, 19.06.2024, źródło: jagiellonia.pl
SPORT
19.06.2024, 11:55, akt. 20.06.2024, 10:44

Jagiellonia Białystok ma nowych zawodnikówźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok