Radio Białystok | Wiadomości | Władze Politechniki Białostockiej chcą wybudować halę widowiskowo-sportową

Władze Politechniki Białostockiej chcą wybudować halę widowiskowo-sportową

autor: Adam Janczewski

1.05.2023, 07:47, akt. 11:33

Na kampusie Politechniki Białostockiej może powstać hala widowiskowo-sportowa na kilka tysięcy osób. Władze uczelni wróciły do koncepcji, która powstała ponad 20 lat temu. Chcą dostosować projekt do dzisiejszych wymogów, m.in. prawnych, i zdobyć finansowanie.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Władze Politechniki Białostockiej chcą wybudować halę widowiskowo-sportową - relacja Adama Janczewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Plany budowy dużej hali widowiskowo-sportowej na Politechnice Białostockiej powstały na początku XXI wieku. Zakładano, że będzie to wielofunkcyjny obiekt z bieżnią lekkoatletyczną, który mógłby pomieścić około 6 tysięcy osób. Dotychczas na kampusie powstało jedynie Akademickie Centrum Sportu, a ten ambitny projekt porzucono na dwie dekady.

Teraz uczelnia zamierza do niego wrócić. - To obiekt bardzo potrzebny uczelni, ale też całemu regionowi - przekonuje rektor Politechniki Białostockiej Marta Kosior-Kazberuk.

W sprawie planów budowy i jej ewentualnego współfinansowania uczelnia zwróciła się do ministerstwa sportu i turystyki. Szef tego resortu Kamil Bortniczuk w rozmowie z Polskim Radiem Białystok potwierdził, że zna temat i przychylnie patrzy na projekt Politechniki Białostockiej. Przyznał, że chciałby spotkać się wkrótce z władzami uczelni i na ten temat porozmawiać.

Prof. Marta Kosior-Kazberuk liczy na to, że tak nowoczesny i okazały obiekt przyciągnąłby na Politechnikę Białostocką wybitnych sportowców, ale też wszystkich studentów ceniących sobie dobre warunki do uprawiania sportu. Rektor zwraca również uwagę na dogodną lokalizację, w której miałaby powstać hala, czyli niedaleko od Stadionu Miejskiego przy ul. Słonecznej i Stadionu Lekkoatletycznego BOSiR-u przy ul. 11 listopada, dzięki czemu w tej części miasta powstałby swego rodzaju kompleks obiektów sportowych.

Hala Politechniki Białostockiej ma być obiektem wielofunkcyjnym - areną zmagań w wielu dyscyplinach sportowych, ale też ma być wykorzystywana na koncerty, konferencje i targi.

Władze PB nie chcą podawać konkretnych szacunków, ile mogłaby kosztować budowa hali, ale nieoficjalnie, patrząc na kosztorysy podobnych obiektów w kraju, mówi się, że ta kwota może wynosić około 100 milionów złotych.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kamil Bortniczuk

27.04.2023, 07:46

"Jeżeli któryś z rosyjskich czy białoruskich sportowców podpisze deklarację, w ramach której będzie potępiał zbrodnie wojenne (...) to oczywiście tak, widzimy miejsce dla takiego sportowca w międzynarodowej społeczności sportowej".


Białostoccy radni uchwalili budżet miasta na 2023 rok

20.12.2022, 13:09

Białystok ma budżet miasta na 2023 rok. We wtorek (20.12) - choć nie jednogłośnie, ale jednak, zdecydowali o tym radni.


Prawdopodobnie w 2024 roku w Białymstoku rozpocznie się budowa hali widowiskowo - sportowej

28.03.2022, 15:47

Jeśli nie będzie kolejnych przeszkód, jest szansa na rozpoczęcie budowy hali widowiskowo - sportowej w Białymstoku w 2024 roku. Mówił o tym w poniedziałek (28.03) na sesji rady miasta prezydent Tadeusz Truskolaski.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok