Radio Białystok | Wiadomości | 66-latek znęcał się nad partnerką - otrzymał nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się

66-latek znęcał się nad partnerką - otrzymał nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się

autor: Grzegorz Pilat

19.05.2023, 16:37, akt. 17:17

Nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do partnerki wydał dzielnicowy wobec mieszkańca powiatu monieckiego. Kobieta zgłosiła policjantowi, że 66-latek znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Okazało się, że mężczyzna znęca się nad 63-latką od dłuższego czasu.


63-letnia mieszkanka gminy Mońki i powiedziała, że jej partner od blisko 2 lat stosuje wobec niej zarówno przemoc psychiczna, jak i fizyczną. Dzielnicowy od razu pojechał do miejsca zamieszkania kobiety. Po szczegółowych ustaleniach sporządził niebieską kartę. Policjant wydał również wobec 66-latka nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do miejsca zamieszkania partnerki i jego bezpośredniego otoczenia - mówił podkom. Marcin Gawryluk z zespołu prasowego podlaskiej policji.


Zakaz zbliżania się do partnerki nałożony przez dzielnicowego obowiązuje 14 dni. Zgodnie z zapisami ustawy antyprzemocowej policjant miał prawo m.in. zabronić mężczyźnie zbliżania się do kobiety.


Zgodnie z ustawą antyprzemocową policjanci mają możliwość wydać wobec sprawcy przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia, lub zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. Te nakazy lub zakazy mogą być wydane łącznie i obowiązują od momentu ich wydania - dodaje podkom. Marcin Gawryluk.


Za złamanie policyjnego zakazu zbliżania się grozi m.in. areszt.

| red: ad

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok