Radio Białystok | Wiadomości | Kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią

Kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią

27.05.2023, 11:52, akt. 11:59

107 cudzoziemców, wśród których byli m.in obywatele Etiopii i Maroka, próbowało minionej doby przedostać się z Białorusi do Polski – podała w sobotę (27.05) Straż Graniczna. Kilka osób przeprawiło się przez graniczną rzekę Wołkuszanka.

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska

SG poinformowała na Twitterze, że na terenie ochranianym przez pograniczników z Płaskiej zatrzymano ośmiu cudzoziemców, obywateli Konga, Indii i Mauretanii, którzy nielegalnie przeprawili się przez rzekę graniczną Wołkuszanka.  


W okolicach Białowieży zatrzymano też kolejnego tzw. kuriera przewożącego osoby, które nielegalnie przekroczyło polsko-białoruską granicę. W aucie kierowanym przez Ukraińca było sześciu Afgańczyków.

Z danych SG wynika, że w sumie w 2023 roku, przy granicy z Białorusią, za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy zatrzymano dotąd 327 osób i organizatorów (łącznie z danymi podanymi w piątek).

Od początku roku Straż Graniczna odnotowała w sumie blisko 10 tys. prób nielegalnego przejścia przez granicę z Białorusi do Polski. W marcu i kwietniu było to po ok. 2,5 tys. takich prób; w maju - łącznie ponad 2,1 tys. Migranci pochodzili z ponad 40 krajów.

W Podlaskiem zamknięte do odwołania są wszystkie drogowe przejścia graniczne z Białorusią. Czynne są jedynie przejścia kolejowe w Kuźnicy i w Siemianówce.

źródło: PAP | red: ad

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Blisko 100 osób chciało nielegalnie dostać się z Białorusi do Polski

26.05.2023, 09:27

Migranci m.in. z Gambii i Sri Lanki - 90 osób próbowało w czwartek (25.05) dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski - podała Straż Graniczna.


Białostocka prokuratura przejęła śledztwo dotyczące wypadku auta z migrantami w powiecie hajnowskim

25.05.2023, 08:52

Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ przejęła z prokuratury hajnowskiej śledztwo w sprawie wypadku auta z nielegalnymi migrantami, w którym zginęły dwie osoby, a dziewięć zostało rannych. Osobowa toyota, którą prowadził 34-letni obywatel Uzbekistanu, wypadła z jezdni i dachowała.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok