Radio Białystok | Wiadomości | Prezes PiS Jarosław Kaczyński na granicy polsko-białoruskiej: zapora zatrzymała ofensywę Putina i Łukaszenki na Polskę

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na granicy polsko-białoruskiej: zapora zatrzymała ofensywę Putina i Łukaszenki na Polskę

27.05.2023, 13:57, akt. 20:43

Jarosław Kaczyński oraz wicepremier Mariusz Błaszczak wizytą w woj. podlaskim rozpoczęli w sobotę (27.05) akcję "Trasa dotrzymanego słowa Prawa i Sprawiedliwości". - Państwo, czyli władza, musi zapewnić swoim obywatelom bezpieczeństwo - podkreślał lider Prawa i Sprawiedliwości.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys

Ogrodzenie na polsko-białoruskiej granicy umożliwiło zatrzymanie ofensywy Alaksandra Łukaszenki i Władimira Putina przeciwko Polsce - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę w Kopczanach na Podlasiu.

To było przedsięwzięcie, w którego powstanie nie wierzyli nasi przeciwnicy – powiedział Jarosław Kaczyński o budowie zapory na granicy Polski z Białorusią. Dodał, że dzięki ogrodzeniu tereny przygraniczne i cała Polska jest bezpieczna.

Podczas konferencji prasowej Jarosław Kaczyński w sobotę poinformował, że decyzja o budowie zapory na granicy polsko-białoruskiej zapadła szybko i to rozwiązanie okazało się skuteczne.


W ostatnich miesiącach było około 10 tys. prób przekroczenia granicy i dzięki temu ogrodzeniu można powiedzieć, że tereny przygraniczne i cała Polska jest bezpieczna. To było przedsięwzięcie, w którego powstanie nie wierzyli nasi przeciwnicy - powiedział  Jarosław Kaczyński.


Państwo musi przede wszystkim zapewnić swoim obywatelom bezpieczeństwo. To kosztuje, to wymaga wysiłku - stwierdził w sobotę prezes PiS.


Zadaniem państwa jest podejmować zadania w różnych dziedzinach, ale u źródeł powstania państwa jest kwestia bezpieczeństwa. Z tego się państwo wywodzi i dlatego ten obowiązek trzeba traktować jako najważniejszy - oświadczył prezes Prawa i Sprawiedliwości.


Jak powiedział Jarosław Kaczyński, odpowiadając na pytania dziennikarzy, "przede wszystkim państwo, czyli władza, musi zapewnić swoim obywatelom bezpieczeństwo". To kosztuje - jak stwierdził; to wymaga wysiłku. Wskazując na zaporę zabezpieczającą polską granicę z Białorusią, dodał: "to też, oczywiście wymagało wysiłku".

Prezes PiS zwrócił uwagę, że zapora to m.in. 3 tys. kamer, ponad 2 tys. słupów, na których są one zamontowane. "To jest mnóstwo różnego rodzaju sprzętu - wszystko po to, żeby nasza granica była bezpieczna" - podkreślił.


Jeśli kiedyś, nie daj Panie Boże, przyjdzie taka chwila, w której trzeba będzie tego rodzaju rozwiązania stosować w innych miejscach, to także zostaną zastosowane, jeżeli te obecnie tutaj, istniejące trzeba będzie umocnić, to będą umocnione - zaznaczył Jarosław Kaczyński.


Wicepremier oraz Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak podczas wspólnej konferencji z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim przypomniał harmonogram prac przy budowie ogrodzenia na polsko-białoruskiej granicy. Jak podkreślał, chodziło "o to, aby zapewnić bezpieczeństwo naszej ojczyźnie, aby obronić Polskę przed destabilizacją, a przecież takie były intencje Kremla przed atakiem na Ukrainę - żeby zdestabilizować Polskę, żeby odciąć później zaatakowaną Ukrainę od możliwego wsparcia".

Jak dodał, Polska wspiera Ukrainę, gdyż nie godzimy się na to, aby Władimir Putin odbudowywał imperium.


Odbudowa imperium rosyjskiego zawsze groziła i grozi Polsce, mówił o tym prezydent Lech Kaczyński wielokrotnie. Wiernie wypełniamy testament śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wzmacniamy bezpieczeństwo naszej ojczyzny, jesteśmy konsekwentni w działaniu - oświadczył Mariusz Błaszczak.


Wicepremier podkreślał ponadto, że Wojsko Polskie będzie wspierało Straż Graniczną, dopóki będzie taka potrzeba.

Przed konferencją w Kopczanach Jarosław Kaczyński oraz Mariusz Błaszczak odwiedzili jedną z rodzin ze wsi Rudawka nieopodal granicy z Białorusią.

źródło: PAP | red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Parlamentarzyści PiS o nowych propozycjach programowych

19.05.2023, 19:02

To będzie realne wsparcie. Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości promowali w piątek (19.05) w Białymstoku propozycje, które na ostatniej konwencji ogłosił prezes partii Jarosław Kaczyński.


Jarosław Kaczyński zapowiedział świadczenie "800 Plus"

14.05.2023, 15:15

Od nowego roku świadczenie wychowawcze 500 Plus zostanie podniesione do 800 zł - zapowiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok