Radio Białystok | Wiadomości | Festyny, pokazy, quizy - Dzień Dziecka w Podlaskiem

Festyny, pokazy, quizy - Dzień Dziecka w Podlaskiem

autor: Adam Dąbrowski, Edyta Wołosik, Grzegorz Pilat, Renata Reda

1.06.2023, 07:02, akt. 14:46

Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień i dlatego też w czwartek (01.06) m.in. w Białymstoku dużo będzie się działo.

fot. Grzegorz Pilat
fot. Grzegorz Pilat

"Dzień Dziecka z Alpakami" w Parku Antoniuk w Białymstoku

Od 12:00 do 16:00 można wybrać się do Parku Antoniuk. Tam zaplanowano "Dzień Dziecka z Alpakami", a wśród innych atrakcji m.in.: zabawy z chustą, dmuchańce, malowanie twarzy, namiot indiański i konkursy.

Piknik - również z różnymi atrakcjami - odbędzie się też na placu zabaw w Parku Planty. Będzie tam też prowadzona kwesta, by wesprzeć rodziny zastępcze.

Z okazji Dnia Dziecka odbędą się też festyny w szkołach i przedszkolach. I tak np. przy Przedszkolu Samorządowym nr 1 (przy ul. Kawaleryjskiej) połączone to będzie z otwarciem nowego placu zabaw, który powstał z budżetu obywatelskiego. Początek o 16:00.


Akcja strażaków na Dzień Dziecka

W Dniu Dziecka strażacy odwiedzili dzieci przebywające na oddziale pediatrycznym Szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku. Strażacy przez okna wręczyli pacjentom prezenty, zrobili też przed szpitalem pokaz gaszenia pożarów.


Spektakle teatralne dla najmłodszych w Łomży

Dwa spektakle teatralne dla najmłodszych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego WALIZKA to propozycje na Dzień Dziecka w Łomży. O godz. 13:00 na Starym Rynku Teatr Małe Mi zaprezentuje "Księżycowe opowieści”, zaś o 19:00 ze spektaklem "Cyrkowe kolory” wystąpi ukraiński Teatr Vuala.

Natomiast Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z okazji Dnia Dziecka zaprasza od 14:00 na nadnarwiańskie bulwary przy ul. Żydowskiej.

W programie: zjeżdżalnie, suchy basen, skakaniec, dart bramkarz, strefa animacji z bańkami mydlanymi, malowanie buziek.

Impreza planowana jest do godz. 18:00.


"Dzień dziecka na wesoło i sportowo” w Tykocinie

To jedna z największych takich imprez w regionie. Blisko tysiąc uczniów z 16 podlaskich szkół brało udział w Dniu Dziecka zorganizowanym przed podlaskich policjantów w Tykocinie.
Na placu Czarnieckiego najmłodsi brali udział m.in. w występach i konkursach. Mogli też za darmo korzystać z dmuchańców, lodów i popcornu.

Funkcjonariusze różnych służb przygotowali m.in. pokaz szkolenia psów czy stoiska z umundurowaniem. Duże wrażenie na najmłodszych zrobiły pokazy obezwładniania napastnika i technik obronnych.

Zastępca naczelnika wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku podinsp. Joanna Mocarska podkreśla, że dzień dziecka organizowany przez podlaskich policjantów to już cykliczna impreza.


Tę imprezę podlaska policja organizuje corocznie. Przyjechali do Tykocina uczniowie z 16 szkół z całego regionu. Blisko 1000 dzieci w wieku od 6 lat do końcówki szkoły podstawowej. Dzieci to jest nasza przyszłość, to największa radość i myślę, że wszyscy powinniśmy o te dzieci dbać. Pilnować, aby z ich twarzy nigdy nie znikał uśmiech. Żeby były zadowolone, szczęśliwe, radosne. I właśnie robimy tę imprezę po to, aby zobaczyć uśmiech tych dzieci - mówi podinsp. Joanna Mocarska.


Oprócz podlaskich policjantów swoje stoiska i atrakcje dla dzieci przygotowały m.in. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku, NFZ, Areszt Śledczy w Białymstoku, Narwiański Park Narodowy, Biebrzański Park Narodowy i inni.

Inne imprezy z okazji Dnia Dziecka

Na Dzień Dziecka z Rodziną zaprasza do Jabłoni Kościelnej gmina Nowe Piekuty.

W programie imprezy jest m.in. musical w wykonaniu rodziców i uczniów, pokazy choreograficzne przygotowane przez uczniów oraz wspólny koncert piosenek w wykonaniu uczniów z obu szkół podstawowych w gminie - w Jabłoni i Nowych Piekutach.

Poza tym "Nauka savoir vivre” dla uczniów, wesołe i zdrowe zawody sportowe oraz pokaz tańca WINGEE i animacje ze sceny. Impreza potrwa do ok. godz. 13:00, a przez cały czas dostępne będą dla dzieci także stoiska z balonikami, malowaniem twarzy, przejazdy kucykiem, pokaz radiowozu i sprzętu policyjnego, stoiska kulinarne przygotowane przez koła gospodyń wiejskich i rodziców uczniów.


Piknik przed Spodkami PIK

Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki oraz Podlaski Instytut Kultury zapraszają na PIKnik z okazji Dnia Dziecka – w piątek 2 czerwca, od godziny 14:00 do 20:00 przed Spodkami PIK w Białymstoku. W programie wiele darmowych atrakcji: animacje dla dzieci, kącik zabaw artystycznych, dmuchańce, pokazy baniek mydlanych oraz mnóstwo gier i konkursów. Będzie baśniowo, zagadkowo, muzycznie i artystycznie. Gwarancja organizatorów – nikt nie będzie się nudził. 

Oficjalne rozpoczęcie będzie miało miejsce o godzinie 16:00. W godzinach 16:00-19:00 uczestnicy PIKniku mogą liczyć na lody, popcorn i watę cukrową za darmo. Wojewódzkie instytucje kultury zaprezentują swoje stoiska oraz poprowadzą zajęcia edukacyjne dla dzieci. Na zakończenie PIKniku wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Kurpie Zielone oraz o godzinie 19:00 Małe TGD.

źródło: PIK | red: mag, ad

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dzień Dziecka - 01.06.2023

1.06.2023, 12:14

Osada Jaćwiesko – pruska organizuje upamiętnienie zesłanych na Sybir mieszkańców z przygranicznych miejscowości – opowiada gospodarz uroczystości Piotr Łukaszewicz.

Miłośnicy śpiewania znanych litewskich piosenek mogą przyjść na wspólne śpiewanie do Domu Kultury Litewskiej w Puńsku – zaprasza Asta Pieczulis.

Czy dzieci znają swoje prawa i czy Dzień Dziecka ma jakieś znaczenie – wyjaśniają uczniowie Rita i Jan oraz dyrektor szkoły podstawowej w Widugierach Dawid Namiotko


Zaprasza Zyta Wasiluk.


Dzień Dziecka na słodko - konkurs

30.05.2023, 18:20

Do zoo...- na boisko...na lody... do kina... na rower... na plac zabaw? A jak Ty spędzisz ten wyjątkowy dzień? 1 czerwca słuchaj nas od rana, podziel się pomysłem na niezapomniany Dzień Dziecka i ciesz się z wygranej!


Dzień dziecka z Suwalskim Ośrodkiem Kultury. Maluchy będą mogły się wyszaleć

30.05.2023, 13:35

Pokazy taneczne, animacje, warsztaty teatralne i plastyczne - to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotował Suwalski Ośrodek kultury z okazji Dnia Dziecka.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok