Radio Białystok | Wiadomości | Festyny, pokazy, quizy - Dzień Dziecka w Podlaskiem

Festyny, pokazy, quizy - Dzień Dziecka w Podlaskiem

autor: Adam Dąbrowski, Edyta Wołosik, Grzegorz Pilat, Renata Reda

1.06.2023, 07:02, akt. 14:46

Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień i dlatego też w czwartek (01.06) m.in. w Białymstoku dużo będzie się działo.

fot. Grzegorz Pilat
fot. Grzegorz Pilat

"Dzień Dziecka z Alpakami" w Parku Antoniuk w Białymstoku

Od 12:00 do 16:00 można wybrać się do Parku Antoniuk. Tam zaplanowano "Dzień Dziecka z Alpakami", a wśród innych atrakcji m.in.: zabawy z chustą, dmuchańce, malowanie twarzy, namiot indiański i konkursy.

Piknik - również z różnymi atrakcjami - odbędzie się też na placu zabaw w Parku Planty. Będzie tam też prowadzona kwesta, by wesprzeć rodziny zastępcze.

Z okazji Dnia Dziecka odbędą się też festyny w szkołach i przedszkolach. I tak np. przy Przedszkolu Samorządowym nr 1 (przy ul. Kawaleryjskiej) połączone to będzie z otwarciem nowego placu zabaw, który powstał z budżetu obywatelskiego. Początek o 16:00.


Akcja strażaków na Dzień Dziecka

W Dniu Dziecka strażacy odwiedzili dzieci przebywające na oddziale pediatrycznym Szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku. Strażacy przez okna wręczyli pacjentom prezenty, zrobili też przed szpitalem pokaz gaszenia pożarów.


Spektakle teatralne dla najmłodszych w Łomży

Dwa spektakle teatralne dla najmłodszych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego WALIZKA to propozycje na Dzień Dziecka w Łomży. O godz. 13:00 na Starym Rynku Teatr Małe Mi zaprezentuje "Księżycowe opowieści”, zaś o 19:00 ze spektaklem "Cyrkowe kolory” wystąpi ukraiński Teatr Vuala.

Natomiast Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z okazji Dnia Dziecka zaprasza od 14:00 na nadnarwiańskie bulwary przy ul. Żydowskiej.

W programie: zjeżdżalnie, suchy basen, skakaniec, dart bramkarz, strefa animacji z bańkami mydlanymi, malowanie buziek.

Impreza planowana jest do godz. 18:00.


"Dzień dziecka na wesoło i sportowo” w Tykocinie

To jedna z największych takich imprez w regionie. Blisko tysiąc uczniów z 16 podlaskich szkół brało udział w Dniu Dziecka zorganizowanym przed podlaskich policjantów w Tykocinie.
Na placu Czarnieckiego najmłodsi brali udział m.in. w występach i konkursach. Mogli też za darmo korzystać z dmuchańców, lodów i popcornu.

Funkcjonariusze różnych służb przygotowali m.in. pokaz szkolenia psów czy stoiska z umundurowaniem. Duże wrażenie na najmłodszych zrobiły pokazy obezwładniania napastnika i technik obronnych.

Zastępca naczelnika wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku podinsp. Joanna Mocarska podkreśla, że dzień dziecka organizowany przez podlaskich policjantów to już cykliczna impreza.


Tę imprezę podlaska policja organizuje corocznie. Przyjechali do Tykocina uczniowie z 16 szkół z całego regionu. Blisko 1000 dzieci w wieku od 6 lat do końcówki szkoły podstawowej. Dzieci to jest nasza przyszłość, to największa radość i myślę, że wszyscy powinniśmy o te dzieci dbać. Pilnować, aby z ich twarzy nigdy nie znikał uśmiech. Żeby były zadowolone, szczęśliwe, radosne. I właśnie robimy tę imprezę po to, aby zobaczyć uśmiech tych dzieci - mówi podinsp. Joanna Mocarska.


Oprócz podlaskich policjantów swoje stoiska i atrakcje dla dzieci przygotowały m.in. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku, NFZ, Areszt Śledczy w Białymstoku, Narwiański Park Narodowy, Biebrzański Park Narodowy i inni.

Inne imprezy z okazji Dnia Dziecka

Na Dzień Dziecka z Rodziną zaprasza do Jabłoni Kościelnej gmina Nowe Piekuty.

W programie imprezy jest m.in. musical w wykonaniu rodziców i uczniów, pokazy choreograficzne przygotowane przez uczniów oraz wspólny koncert piosenek w wykonaniu uczniów z obu szkół podstawowych w gminie - w Jabłoni i Nowych Piekutach.

Poza tym "Nauka savoir vivre” dla uczniów, wesołe i zdrowe zawody sportowe oraz pokaz tańca WINGEE i animacje ze sceny. Impreza potrwa do ok. godz. 13:00, a przez cały czas dostępne będą dla dzieci także stoiska z balonikami, malowaniem twarzy, przejazdy kucykiem, pokaz radiowozu i sprzętu policyjnego, stoiska kulinarne przygotowane przez koła gospodyń wiejskich i rodziców uczniów.


Piknik przed Spodkami PIK

Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki oraz Podlaski Instytut Kultury zapraszają na PIKnik z okazji Dnia Dziecka – w piątek 2 czerwca, od godziny 14:00 do 20:00 przed Spodkami PIK w Białymstoku. W programie wiele darmowych atrakcji: animacje dla dzieci, kącik zabaw artystycznych, dmuchańce, pokazy baniek mydlanych oraz mnóstwo gier i konkursów. Będzie baśniowo, zagadkowo, muzycznie i artystycznie. Gwarancja organizatorów – nikt nie będzie się nudził. 

Oficjalne rozpoczęcie będzie miało miejsce o godzinie 16:00. W godzinach 16:00-19:00 uczestnicy PIKniku mogą liczyć na lody, popcorn i watę cukrową za darmo. Wojewódzkie instytucje kultury zaprezentują swoje stoiska oraz poprowadzą zajęcia edukacyjne dla dzieci. Na zakończenie PIKniku wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Kurpie Zielone oraz o godzinie 19:00 Małe TGD.

źródło: PIK | red: mag, ad

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dzień Dziecka - 01.06.2023

1.06.2023, 12:14

Osada Jaćwiesko – pruska organizuje upamiętnienie zesłanych na Sybir mieszkańców z przygranicznych miejscowości – opowiada gospodarz uroczystości Piotr Łukaszewicz.

Miłośnicy śpiewania znanych litewskich piosenek mogą przyjść na wspólne śpiewanie do Domu Kultury Litewskiej w Puńsku – zaprasza Asta Pieczulis.

Czy dzieci znają swoje prawa i czy Dzień Dziecka ma jakieś znaczenie – wyjaśniają uczniowie Rita i Jan oraz dyrektor szkoły podstawowej w Widugierach Dawid Namiotko


Zaprasza Zyta Wasiluk.


Dzień Dziecka na słodko - konkurs

30.05.2023, 18:20

Do zoo...- na boisko...na lody... do kina... na rower... na plac zabaw? A jak Ty spędzisz ten wyjątkowy dzień? 1 czerwca słuchaj nas od rana, podziel się pomysłem na niezapomniany Dzień Dziecka i ciesz się z wygranej!


Dzień dziecka z Suwalskim Ośrodkiem Kultury. Maluchy będą mogły się wyszaleć

30.05.2023, 13:35

Pokazy taneczne, animacje, warsztaty teatralne i plastyczne - to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotował Suwalski Ośrodek kultury z okazji Dnia Dziecka.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

Gala XX edycji Podlaskiej Marki, fot. Sylwia Krassowska
REGION
24.05.2024, 07:34, akt. 25.05.2024, 13:18

Finał Podlaskiej Marki już za nami [zdjęcia]źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok