Radio Białystok | Wiadomości | Podlascy samorządowcy: bez dotacji z budżetu państwa drogi nie wyglądałyby tak jak teraz

Podlascy samorządowcy: bez dotacji z budżetu państwa drogi nie wyglądałyby tak jak teraz

autor: Paweł Wądołowski

1.06.2023, 19:16, akt. 2.06.2023, 07:37

O realizacji inwestycji dofinansowywanych z budżetu państwa mówili w czwartek (1.06) podlascy samorządowcy. Podczas konferencji w starostwie powiatowym w Łomży opowiadali, co udało im się zrobić w ciągu ostatnich lat.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Jak mówił burmistrz Kolna, Andrzej Duda, dzięki tym programom w mieście zrealizowano większość inwestycji drogowych.


Praktycznie mamy już 99 procent wszystkich dróg utwardzonych i to nowymi nawierzchniami, prawie wszystkie ulice, które wymagały remontu są wyremontowane. Mamy zmodernizowaną drogę krajowej nr 63 na miejskim odcinku, rondo łączące trzy drogi: miejską, wojewódzką i powiatową, sygnalizacje świetlne - mówi burmistrz Kolna Andrzej Duda.


O znaczeniu inwestycji, które są realizowane na terenie naszego województwa mówił także obecny na konferencji minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Jako przykład wymienił drogę Via Baltica, czyli S61.


To poczucie bezpieczeństwa, społecznego i gospodarczego, i militarnego budujemy, szczególnie tutaj, w północno-wschodnich regionach naszego kraju. Przypominam słowa ministrów transportu Litwy i Łotwy, w których, każdy niezależnie, mówił mi, że gdyby ta droga już była wybudowana, szczególnie na Litwie i na Łotwie kontynuacja tej drogi, to państwa bałtyckie miałyby większe poczucie bezpieczeństwa - dodaje burmistrz.


Podczas konferencji w starostwie obecni byli także parlamentarzyści i wicewojewoda podlaski. Podkreślali, że wsparcie z budżetu państwa jest bardzo istotne, zwłaszcza dla małych i mniej zamożnych samorządów. Bo mogą wybudować lub zmodernizować znacznie więcej, niż gdyby dysponowały tylko swoim budżetem

| red: ad

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Konferencja grupy łomżyńskich radnych w sprawie nieprawidłowości w mieście

20.05.2023, 15:01

Brak nadzoru właścicielskiego w spółkach, nieracjonalne wydatki i narażanie miasta na straty - to główne zarzuty, które grupa łomżyńskich radnych stawia prezydentowi miasta.


Konferencja poświęcona wsparciu inwestycyjnemu dla przedsiębiorców w Łomży

20.06.2022, 17:00

Warto inwestować w Łomży i jej najbliższej okolicy – twierdzili uczestnicy konferencji poświęconej wsparciu inwestycyjnemu dla przedsiębiorców.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok