Radio Białystok | Wiadomości | Kolejny atak na funkcjonariuszy w okolicach granicy polsko-białoruskiej

Kolejny atak na funkcjonariuszy w okolicach granicy polsko-białoruskiej

9.06.2023, 11:22, akt. 12:19

Kolejny atak na funkcjonariuszy w okolicach polsko-białoruskiej granicy. W stronę polskich służb poleciały kamienie. Uszkodzony jest m.in. samochód straży granicznej.

żródło: SG
żródło: SG

W czwartek (8.06) grupa 22 cudzoziemców próbując przedostać się przez granicę na widok patroli zaczęła rzucać kamieniami, cegłami. W służbowym Land Roverze zostały wybite dwie szyby. To kolejny samochód SG uszkodzony w wyniku ataków migrantów.


Straż Graniczna poinformowała też na Twitterze, że na terenie ochranianym przez pograniczników z placówki w Narewce zatrzymano obywatela Ukrainy, który przewoził 9 osób, obywateli Konga i Afganistanu. Z kolei obywatel Rumunii przewoził trzech Syryjczyków.

SG poinformowała, że 15 osób, obywateli Mauretanii, Gwinei, Haiti, Senegalu i Kongo przeprawiło się nielegalnie przez rzekę Wolkuszanka.

Od początku roku Straż Graniczna odnotowała w sumie ponad 11 tys. prób nielegalnego przejścia przez granicę z Białorusi do Polski. W marcu i kwietniu było po ok. 2,5 tys. takich prób, w maju ok. 3 tys. Od początku czerwca odnotowano ponad 500 takich prób.

Na 206 km granicy polsko-białoruskiej działa już cała zapora elektroniczna, czyli system kamer i czujników (SG informowała w ostatnich dniach o rozpoczęciu odbiorów technicznych na ostatnim odcinku). Zapora elektroniczna jest uzupełnieniem – zbudowanej w 2022 r. na długości 186 km granicy – zapory stalowej o wysokości 5,5 m.

W Podlaskiem zamknięte do odwołania są wszystkie drogowe przejścia graniczne z Białorusią. Czynne są jedynie przejścia kolejowe w Kuźnicy i w Siemianówce.

źródło: PAP | red: ad

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ukończono budowę zapory elektronicznej na granicy polsko-białoruskiej

1.06.2023, 16:59

Straż Graniczna poinformowała w czwartek (1.06) że zakończyły się już główne prace przy budowie tych zabezpieczeń. Teraz rozpoczęły się formalne odbiory inwestycji.


Kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią

27.05.2023, 11:52

107 cudzoziemców, wśród których byli m.in obywatele Etiopii i Maroka, próbowało minionej doby przedostać się z Białorusi do Polski – podała w sobotę (27.05) Straż Graniczna. Kilka osób przeprawiło się przez graniczną rzekę Wołkuszanka.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
ipfronplus

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

fot. Paweł Wądołowski
PRZYRODA
30.09.2023, 08:47, akt. 18:37

Nurkowie posprzątali Biebrzęźródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok