Radio Białystok | Wiadomości | Dominika Dębska i Aleksandra Sadokierska z Radia Białystok nagrodzone na Ogólnopolskim Konkursie Reportażu

Dominika Dębska i Aleksandra Sadokierska z Radia Białystok nagrodzone na Ogólnopolskim Konkursie Reportażu

14.09.2023, 20:49, akt. 15.09.2023, 10:40

Dziennikarki Polskiego Radia Białystok uhonorowane na Ogólnopolskim Konkursie Reportażu i Dokumentu Radiowego Bałtyk 2023.

Dominika Dębska i Aleksandra Sadokierska, źródło: PRB
Dominika Dębska i Aleksandra Sadokierska, źródło: PRB

Aleksandra Sadokierska zdobyła nagrodę w kategorii morskiej. Jej reportaż "Bliscy z przeszłości" opowiada historię Witolda Bogdanskiego, który lata życia na islandzkiej emigracji poświecił na odkrywanie losów załogi statku Wigry, który zatonął w 1942 roku u wybrzeży Reykjaviku."Bliscy z przeszłości" - reportaż Aleksandry SadokierskiejDominika Dębska zdobyła nagrodę w kategorii Ekobałtyk za reportaż "Tylko żyć". Audycja opowiada o życiu stulatki Władysławy Gieniusz z Podsokołdy, która z synową Krystyną i synem Ryszardem żyje w bliskości natury, w poszanowaniu świata i stworzeń."Tylko żyć" - reportaż Dominiki DębskiejNa konkurs reportażyści mediów publicznych z całego kraju zgłosili 40 prac. Większości uczestnicy mogli wysłuchać podczas kilkudniowych warsztatów moderowanych przez mistrzów sztuki radiowej, tworców nagradzanych słuchowisk Martę Rebzdę i Waldemara Modestowicza.

Konkurs Reportażu i Dokumentu Radiowego „Bałtyk” Polskiego Radia Koszalin ma już ponad 30-letnią tradycję. Współorganizatorem tegorocznej edycji było Radio Rzeszów.

| red: zmj, dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok