Radio Białystok | Wiadomości | 150 mln zł na inwestycje dla podlaskich samorządów z terenów popegeerowskich

150 mln zł na inwestycje dla podlaskich samorządów z terenów popegeerowskich

autor: Adam Dąbrowski

18.09.2023, 12:23, akt. 12:46

Wymienione instalacje elektryczne w białostockich szkołach, ścieżka pieszo-rowerowa w Zambrowie czy modernizacja wyciągu nart wodnych w Augustowie - to tylko niektóre inwestycje z kolejnym dofinansowaniem dla terenów popegeerowskich.

Fotolia.com
Fotolia.com

W szóstej edycji tego programu do 67 samorządów w naszym województwie trafi 150 mln zł. W sumie podlaskie gminy zgłosiły i otrzymały dofinansowanie na prawie 50 zadań, samorządy powiatów - na kilkanaście. Ponad połowa wszystkich to remonty i przebudowa dróg.

Gminie Grabowo przyznano pieniądze na trzeci etap remontu "dworu Wagów" oraz na rozpoczęcie renowacji parku wokół niego. Najwyższą dotację w województwie - 5 mln zł - otrzymał samorząd Mielnika na modernizację budynków użyteczności publicznej. Do powiatu kolneńskiego trafią 4 mln zł na kontynuację remontu dwóch dróg powiatowych. Niemal taką samą kwotę, także na remont drogi, otrzyma powiat łomżyński.

Pozostałe dotacje - z kilkoma niższymi wyjątkami - to od 1,5 do 2,5 mln zł. Kilka samorządów z naszego województwa zamierza zainwestować te pieniądze w budowę lub rozbudowę swoich sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Zyskają także szkoły, świetlice wiejskie, strażnice OSP i obiekty sportowe.

Najoryginalniejszy jest chyba pomysł samorządowców z Bielska Podlaskiego, którzy zamierzają wybudować w mieście tężnię solankową i fontannę.

W województwie podlaskim Państwowe Gospodarstwa Rolne funkcjonowały na terenach 78 gmin.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlascy przedsiębiorcy i samorządowcy mogą ubiegać się o pieniądze z UE - rozpoczął się cykl spotkań na ten temat

14.09.2023, 11:34

Prawie miliard 300 milionów euro może trafić do województwa podlaskiego w nowej perspektywie środków europejskich na lata 2022-2027. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego prowadzi właśnie z przedsiębiorcami i samorządowcami cykl regionalnych spotkań informacyjnych na temat nowych możliwości w ubieganiu się o fundusze europejskie.


Podlaskie samorządy po raz drugi otrzymały dotacje na budowę boisk z programu „Olimpia”

6.09.2023, 10:37

Ciechanowiec i Suchowola oraz powiaty: moniecki i wysokomazowiecki to kolejne podlaskie samorządy, którym przyznano dotacje na budowę zadaszonych boisk wielofunkcyjnych przy szkołach. To wyniki drugiej edycji programu „Olimpia” – w pierwszej Minister Sportu i Turystyki przyznał pieniądze na budowę lub zadaszenie czternastu takich obiektów.


18 parafii z woj. podlaskiego otrzymało czeki z dotacjami na renowację zabytków

8.08.2023, 13:11

To pieniądze na renowację i zabezpieczenie zabytków. Przedstawiciele 18 parafii odebrali we wtorek (8.08) w Rudce w powiecie bielskim czeki potwierdzające przyznanie dotacji z budżetu województwa podlaskiego.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BERLIOZ | RAVEL | GERSHWIN

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Konferencja szkoleniowa

fot. Iza Kosakowska
SUWAŁKI
21.02.2024, 15:01, akt. 15:10

Suwałki mają nowe logoźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok