Radio Białystok | Wiadomości | 1,5-roczna dziewczynka i 3,5-letni chłopiec chodzili sami po sokólskiej ulicy - pijani rodzice trafili do aresztu

1,5-roczna dziewczynka i 3,5-letni chłopiec chodzili sami po sokólskiej ulicy - pijani rodzice trafili do aresztu

autor: Grzegorz Pilat

18.09.2023, 14:39, akt. 14:49

Nawet 5 lat więzienia może grozić rodzicom, którzy pijani opiekowali się dwójką dzieci. Niespełna 1,5-roczna dziewczynka i 3,5-letni chłopiec chodzili sami po ulicy w Sokółce.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Dzieci zauważyli kierowcy i poinformowali policjantów.


Sokólscy policjanci zauważyli gwałtownie hamujące samochody na jednej z ulic w mieście. Gdy zatrzymali się, żeby sprawdzić co się dzieje podeszła do nich kobieta i przekazała, że po jezdni chodzi małe dziecko. Była to niespełna 1,5 roczna dziewczynka. Na chodniku przed otwartą bramą posesji stał 3,5-letni chłopiec. Funkcjonariusze zaopiekowali się rodzeństwem i zaprowadzili je na posesję. Tam przebywał 54-letni mężczyzna, a w domu 36-letnia matka dwójki dzieci - mówi starszy sierżant Magdalena Afonin z sokólskiej policji.


Okazało się, że zarówno kobieta, jak i jej partner byli pijani.


Badanie alkomatem małżeństwa wykazało, że obydwoje mieli blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dzieci trafiły na badania do szpitala, a ich rodzice do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwieją. Policjanci ustalają zakres odpowiedzialności rodziców - dodaje st. sierż. Magdalena Afonin.


Para nie usłyszała jeszcze zarzutów. Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia przez osobę, na której ciąży obowiązek opieki, kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

| red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Sokólscy policjanci znaleźli rekordową ilość narkotyków

15.09.2023, 12:26

To rekordowa ilość wykrytych środków odurzających w regionie w ostatnim czasie. Narkotyki warte ponad 1 milion i 250 tys. złotych znaleźli sokólscy policjanci. 19 kg suszu i blisko 300 krzaków konopi ukrytych było w domu i na posesji 45-latka w gminie Janów.


Pijany i bez uprawnień przekroczył dozwoloną prędkość na ekspresówce

14.09.2023, 15:00

Jechał po pijanemu i z nadmierną prędkością, ale to niejedyne przewinienia kierowcy, którego zatrzymali kolneńscy policjanci.


24-latek uwierzył oszustom, że zarobił na kryptowalutach. Stracił kilkanaście tys. zł

11.09.2023, 17:23

Ponad 11 tys. zł stracił 24-letni mieszkaniec okolic Bielska Podlaskiego przekonany, że lokuje pieniądze w kryptowaluty za pośrednictwem platformy inwestycyjnej. Poprzez oprogramowanie do zdalnej obsługi dał oszustom dostęp do kont, z których dokonywali oni przelewów.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok