Radio Białystok | Wiadomości | 24-latek uwierzył oszustom, że zarobił na kryptowalutach. Stracił kilkanaście tys. zł

24-latek uwierzył oszustom, że zarobił na kryptowalutach. Stracił kilkanaście tys. zł

11.09.2023, 17:23, akt. 17:27

Ponad 11 tys. zł stracił 24-letni mieszkaniec okolic Bielska Podlaskiego przekonany, że lokuje pieniądze w kryptowaluty za pośrednictwem platformy inwestycyjnej. Poprzez oprogramowanie do zdalnej obsługi dał oszustom dostęp do kont, z których dokonywali oni przelewów.

Fotolia.com
Fotolia.com

Do 24-latka zadzwonił mężczyzna, który podał się za konsultanta platformy finansowej i zaproponował lokowanie pieniędzy w kryptowaluty. Ponieważ mężczyzna już wcześniej inwestował w podobny sposób, uwierzył, że wygrał blisko 7 tys. euro. Uwierzył też, że aby pobrać te pieniądze zgodnie z przepisami skarbowymi, musi założyć konta w różnych bankach. Rzekomy konsultant zaoferował swoją pomoc pod warunkiem instalacji przez inwestora na swoim telefonie oprogramowania do zdalnej obsługi.

24-latek zgodził się, zainstalował odpowiednią aplikację, a następnie przelewał pieniądze na konta wskazane przez konsultanta. Ponieważ równocześnie dał oszustom dostęp do swoich rachunków, stracił ponad 11 tys. zł.

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność przy internetowych operacjach finansowych. Przypominają, by weryfikować tożsamość dzwoniącej osoby i nie udostępniać nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej.


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


70-letni mieszkaniec gminy Choroszcz stracił 200 tys. zł

25.08.2023, 11:43

200 tys. zł stracił 70-letni mieszkaniec gminy Choroszcz, przekonany że lokuje pieniądze w kryptowaluty za pośrednictwem platformy inwestycyjnej. Poprzez oprogramowanie do zdalnej obsługi dał oszustom dostęp do kont, z których dokonywali oni przelewów.


Mieszkaniec powiatu augustowskiego stracił ponad 60 tys. zł - chciał zainwestować w kryptowaluty

8.08.2023, 18:22

Podlascy policjanci przypominają, że internetowe transakcje finansowe mogą być bardzo ryzykowne. Ponad 60 tys. złotych stracił mieszkaniec powiatu augustowskiego, który chciał zainwestować oszczędności w kryptowaluty.


32-latka oszukana na ponad 50 tysięcy złotych

31.05.2023, 14:20

Ponad 50 tys. złotych straciła mieszkanka powiatu suwalskiego, którą przestępcy przekonali, że ma do odbioru pieniądze z inwestycji w kryptowaluty.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
NIETEATR Zrobie co zechce

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok