Radio Białystok | Wiadomości | Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku ma dwie nowe karetki

Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku ma dwie nowe karetki

autor: Ryszard Minko

19.09.2023, 14:32, akt. 20.09.2023, 15:24

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku kupiła dwie nowe karetki o wartości 1 mln zł. Samochody zastąpiły najstarsze użytkowane przez stację pojazdy.

fot. Ryszard Minko
fot. Ryszard Minko

WSPR w Białymstoku obsługuje dawne województwo białostockie, w którym mieszka około 700 tysięcy osób. O bezpieczeństwo mieszkańców dbają 34 zespoły ratownictwa medycznego stacjonujące w 17 lokalizacjach.

Cały czas staramy się inwestować w to zaplecze techniczne w szerokim ujęciu, czyli głównie ambulanse, sprzęt, także budynki tak, aby zapewnić personelowi możliwie godziwe, jak najlepsze warunki - powiedział dyrektor WSPR w Białymstoku Bogdan Kalicki.


WSPR jest jedną z trzech stacji pogotowia w województwie podlaskim (są jeszcze stacje w Łomży i Suwałkach). Białostocka stacja dysponuje 34 zespołami ratownictwa medycznego, które są dostępne dla pacjentów w regionie w 17 lokalizacjach. 

W 2022 roku ratownicy wyjeżdżali do pacjentów ponad 47 tys. razy. Inwestycje białostockiego pogotowia ratunkowego częściowo finansowane są z dotacji urzędu marszałkowskiego. Między innymi połowę kwoty na zakup nowych karetek, czyli pół miliona złotych, stacja otrzymała z budżetu województwa. 

Jak poinformował wicemarszałek województwa Marek Malinowski, w trwającej kadencji od 2019 do teraz zarząd województwa przekazał WSPR w Białymstoku ponad 8,6 miliona złotych na różnego rodzaju inwestycje, między innymi na wymianę 34 ambulansów.  

Aktualnie WSPR w Białymstoku w całości dysponuje nowymi karetkami, jednak cały czas stacja boryka się z brakiem wystarczającej liczby lekarzy. Brakuje około 20-30 lekarzy specjalistów między innymi anestezjologów czy chirurgów. To problem ogólnopolski dotykający wszystkie stacje pogotowia i szpitale - zaznacza dyrektor WSPR w Białymstoku Bogdan Kalicki.


| red: sk, pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kolejna karetka dołączyła do floty grajewskiego szpitala

20.07.2023, 19:05

Nowa karetka trafiła na wyposażenie grajewskiego szpitala - w placówce powstanie też pracownia rezonansu.


Szpital wojewódzki w Białymstoku kupił karetkę dla oddziału ratunkowego

10.10.2022, 12:11

O nowoczesną karetkę wzbogacił się szpital wojewódzki w Białymstoku. Kosztowała ok. 550 tys. zł, z czego 450 tys. było z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.


Społeczność UMB kupiła i przekazała karetkę kardiochirurgom ze Lwowa

7.10.2022, 16:41

Samochód jest w pełni wyposażony i gotowy do służby. Studenci, pracownicy i absolwenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zebrali pieniądze i kupili nową karetkę pogotowia dla zaprzyjaźnionego lwowskiego szpitala.


Augustów kupił karetkę dla zwierząt

18.08.2022, 14:00

Ranne zwierzęta z terenu Augustowa będą teraz transportowane specjalistyczną karetką. Miasto zakupiło właśnie samochód na ten cel. Jak mówił podczas czwartkowej (18.08) konferencji prasowej burmistrz Mirosław Karolczuk, został on przekazany podaugustowskiemu schronisku „Sonieczkowo”.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok