Radio Białystok | Wiadomości | Szpital wojewódzki w Białymstoku kupił karetkę dla oddziału ratunkowego

Szpital wojewódzki w Białymstoku kupił karetkę dla oddziału ratunkowego

autor: Renata Reda

10.10.2022, 12:11, akt. 13:03

O nowoczesną karetkę wzbogacił się szpital wojewódzki w Białymstoku. Kosztowała ok. 550 tys. zł, z czego 450 tys. było z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Fot. Renata Reda
Fot. Renata Reda

W poniedziałek (10.10) karetkę przekazano do użytku. Będzie wykorzystywana w pracy szpitalnego oddziału ratunkowego.

Szpital wojewódzki w Białymstoku jest jednym z największych w Podlaskiem. Dyrektor placówki dr Cezary Nowosielski przypomniał, że placówka prowadzi drugi co do wielkości w województwie SOR, który rocznie przyjmuje ponad 30 tys. pacjentów. To 25 proc. wszystkich przyjęć na SOR-ach w regionie.

Karetka będzie ważnym elementem działania tego SOR-u.


- Karetka będzie służyła do transportów między SOR-em a pozostałymi oddziałami, jak również do odwożenia pacjentów i - mam nadzieję, że już pandemia się nie powtórzy - ale w ewentualnej pandemii do transportu pacjentów - mówił Nowosielski.


Karetka wyposażona jest w sprzęt potrzebny do ratowania życia pacjentów. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podkreślił, że wzmocni ona ratownictwo medyczne i transport medyczny. 

Szpital wojewódzki w Białymstoku podlega samorządowi województwa podlaskiego. Odpowiedzialny za ochronę zdrowia w zarządzie województwa Marek Malinowski poinformował, że nowa karetka jest szpitalowi potrzebna, bo dotychczasowe dwie są wyeksploatowane, mają duże przebiegi i trzeba je wymieniać.


- Gdy w grę wchodzi ochrona życia, zdrowia, dobry, niezawodny sprzęt jest bardzo, bardzo ważny - dodał Malinowski.


W tej chwili ważną inwestycją, jaka realizowana jest w szpitalu  wojewódzkim w Białymstoku jest generalny remont dwóch dużych oddziałów.  Do końca roku mają być gotowe oddziały urologiczny i ortopedyczny. Koszt  modernizacji to około 12 mln zł.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Społeczność UMB kupiła i przekazała karetkę kardiochirurgom ze Lwowa

7.10.2022, 16:41

Samochód jest w pełni wyposażony i gotowy do służby. Studenci, pracownicy i absolwenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zebrali pieniądze i kupili nową karetkę pogotowia dla zaprzyjaźnionego lwowskiego szpitala.


prof. dr hab. Adam Krętowski [wideo]

7.10.2022, 07:49

"Nie możemy sobie pozwolić na takie działania, jak inne uczelnie, jeżeli chodzi o ograniczenie dydaktyki. My jesteśmy uczelnią medyczną – znaczna część naszych zajęć odbywa się w szpitalu. Tam nie zakręcimy kaloryferów i nie ograniczymy w dużym stopniu poboru ciepła i energii" - mówi na antenie Polskiego Radia Białystok rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.


W Białymstoku powstał stacjonarny oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży

2.10.2022, 12:28

W województwie podlaskim jest już całodobowy oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży. Przez ostatnich 11 lat najmłodsi pacjenci musieli szukać opieki psychiatrycznej w szpitalach w innych częściach Polski. Teraz będą się leczyć w Centrum Psychiatrii Dzieci, Młodzieży i Dorosłych przy ul. Wołodyjowskiego w Białymstoku.


Augustów kupił karetkę dla zwierząt

18.08.2022, 14:00

Ranne zwierzęta z terenu Augustowa będą teraz transportowane specjalistyczną karetką. Miasto zakupiło właśnie samochód na ten cel. Jak mówił podczas czwartkowej (18.08) konferencji prasowej burmistrz Mirosław Karolczuk, został on przekazany podaugustowskiemu schronisku „Sonieczkowo”.


Ponad 30 mln zł z Ministerstwa Zdrowia otrzymają cztery podlaskie szpitale

3.08.2022, 14:36

Cztery podlaskie szpitale otrzymają pieniądze z Ministerstwa Zdrowia na swoje oddziały zakaźne. W ministerialnym konkursie oceniano wnioski 62 placówek z całej Polski, dofinansowanie przyznano niespełna połowie spośród nich. Łącznie szpitale z województwa podlaskiego otrzymają ponad 30 mln zł.


W szpitalu wojewódzkim w Białymstoku remontowane są dwa duże oddziały

17.07.2022, 13:12

Pacjenci będą mieć znaczne lepsze warunki pobytu. W szpitalu wojewódzkim w Białymstoku remontowane są dwa duże oddziały: urologii onkologicznej i ogólnej oraz ortopedyczno-urazowy.


Zarząd województwa dofinansował placówki medyczne z regionu i projekty integracji uchodźców

22.06.2022, 19:47

Prawie 9,5 złotych przeznaczył podczas środowego (22.06) posiedzenia Zarząd Województwa Podlaskiego dla placówek medycznych z regionu. Dofinansował on także projekty związane z integracją uchodźców z Ukrainy.


430 tys. zł z budżetu województwa podlaskiego dla organizacji na projekty promujące zdrowie

7.06.2022, 11:09

430 tys. zł przeznaczył samorząd województwa podlaskiego dla 17 organizacji, które zrealizują różne projekty promujące zdrowie wśród mieszkańców regionu. We wtorek (7.06) w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku podpisano umowy w tej sprawie.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Maksymilian Stryjek i Lamine Diaby Fadiga, 19.06.2024, źródło: jagiellonia.pl
SPORT
19.06.2024, 11:55, akt. 20.06.2024, 10:44

Jagiellonia Białystok ma nowych zawodników
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok