Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 30 mln zł z Ministerstwa Zdrowia otrzymają cztery podlaskie szpitale

Ponad 30 mln zł z Ministerstwa Zdrowia otrzymają cztery podlaskie szpitale

autor: Adam Dąbrowski

3.08.2022, 14:36, akt. 14:46

Cztery podlaskie szpitale otrzymają pieniądze z Ministerstwa Zdrowia na swoje oddziały zakaźne. W ministerialnym konkursie oceniano wnioski 62 placówek z całej Polski, dofinansowanie przyznano niespełna połowie spośród nich. Łącznie szpitale z województwa podlaskiego otrzymają ponad 30 mln zł.

Szpital Wojewódzki w Łomży, fot. Adam Dąbrowski
Szpital Wojewódzki w Łomży, fot. Adam Dąbrowski

O najwyższą sumę dotacji - prawie 8 mln zł - wnioskował Szpital Wojewódzki w Suwałkach. I komisja przyznała mu pieniądze w takiej właśnie wysokości. Ale to wniosek szpitala łomżyńskiego, który zabiegał o kwotę niższą o 100 tys. zł, zdobył najwięcej punktów spośród podlaskich i znalazł się na ósmym miejscu w Polsce.

Taka wysoka pozycja w rankingu bardzo nas cieszy. A za przyznane pieniądze chcemy zrobić generalny remont oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Najważniejsza inwestycja to dwie śluzy podciśnieniowe, którymi oddzielimy covidową część oddziału i dzięki którym żadne drobnoustroje się stamtąd nie wydostaną. Poza tym planujemy wymienić na tym oddziale stolarką okienną, zakupić nowe łóżka i dodatkowy sprzęt oraz wyposażenie, m.in. aparat do EKG. To ta główna część naszego projektu, bo także z dzięki tym pieniądzom wymienimy tomograf komputerowy. Dotychczas użytkowany ma już jedenaście lat i zbyt często ulega awariom

- mówi dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży Jarosław Pokoleńczuk.

Dotację, w niemal takiej samej wysokości jak łomżyńska, otrzyma także Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku na doposażenie w wyroby medyczne swoich oddziałów zakaźnych. A na liście placówek, którym przyznano pieniądze, znalazł się jeszcze Szpital Ogólny w Grajewie, który otrzyma 7 mln 167 tys. zł.

Wnioski o kilkumilionowe dotacje z tego projektu złożyły także placówki z Augustowa i Hajnówki, jednak obie znalazły się na liście rezerwowej.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Podlaskiem powstały kolejne dwa szpitalne oddziały geriatryczne

11.07.2022, 14:59

Dwa szpitalne oddziały geriatryczne przybyły w naszym regionie. Powstały w szpitalu w Kolnie i w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy.


Zarząd województwa dofinansował placówki medyczne z regionu i projekty integracji uchodźców

22.06.2022, 19:47

Prawie 9,5 złotych przeznaczył podczas środowego (22.06) posiedzenia Zarząd Województwa Podlaskiego dla placówek medycznych z regionu. Dofinansował on także projekty związane z integracją uchodźców z Ukrainy.


430 tys. zł z budżetu województwa podlaskiego dla organizacji na projekty promujące zdrowie

7.06.2022, 11:09

430 tys. zł przeznaczył samorząd województwa podlaskiego dla 17 organizacji, które zrealizują różne projekty promujące zdrowie wśród mieszkańców regionu. We wtorek (7.06) w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku podpisano umowy w tej sprawie.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok