Radio Białystok | Wiadomości | W Augustowie mieszkańcy i turyści mogą już korzystać z nowego peronu

W Augustowie mieszkańcy i turyści mogą już korzystać z nowego peronu

autor: Areta Topornicka

20.09.2023, 15:16, akt. 15:49

Mieszkańcy i turyści mogą już korzystać z nowego, wygodnego peronu przy dworcu PKP w Augustowie. Nowa platforma ma długość 250 metrów i znacznie ułatwia wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Remont kosztował ponad 3 mln zł.

fot. Areta Topornicka
fot. Areta Topornicka

Jak mówi Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., inwestycję wykonano w ramach rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych.


Z tego peronu łatwiej jest pasażerom wsiadać i wysiadać z pociągów. Jednocześnie mogą się tu zatrzymywać długie składy dalekobieżne oraz krótsze składy regionalne. Jest to peron, który ułatwi komunikację oraz dostęp do kolei zarówno mieszkańcom Augustowa jak i turystom. To jest jeden z 15 peronów przewidzianych do modernizacji na terenie województwa podlaskiego. W tej chwili mamy już gotowe perony w 10 lokalizacjach. W dwóch miejscach są prowadzone w prace, a w trzech pozostałych jesteśmy na etapie postępowania przetargowego - mówi Tomasz Łotowski.Obecnie trwa również postępowanie przetargowe na budowę Miejscowego Centrum Sterowania ruchem kolejowym w Augustowie. Jak dodaje Tomasz Łotowski, system usprawni ruch pociągów na dużej części linii Sokółka-Suwałki.


Dzięki centralizacji urządzeń w jednym miejscu możliwe będzie zwiększenie przepustowości linii, zwiększenie bezpieczeństwa i większa kontrola nad prowadzeniem ruchu pociągów. Zainstalowane zostaną nowoczesne komputerowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym. To wpłynie na jakość podróży i przewozu towarów. A przede wszystkim usprawni ruch pociągów w tym miejscu - dodaje Tomasz Łotowski.


Powstanie Miejscowego Centrum Sterowania sfinansowane zostanie ze środków Krajowego Planu Odbudowy. Dodajmy, że w przyszłym roku ma rozpocząć się remont samego budynku dworca PKP w Augustowie. 

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Do połowy listopada w Augustowie pojawi się kilkadziesiąt nowych roślin

18.09.2023, 07:55

Miasto podpisało umowę z wykonawcą projektu „Augustów dla bioróżnorodności”.


Augustów - dofinansowanie z programu Polski Ład prawie w całości pokryje koszt remontu wyciągu nart wodnych

15.09.2023, 20:40

2 miliony złotych dofinansowania z Polskiego Ładu dla gmin popegeerowskich otrzymało miasto Augustów. Za te pieniądze w przyszłym roku zostanie wyremontowany wyciąg nart wodnych. Kwota dofinansowania pozwoli pokryć 98% kosztów remontu.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok