Radio Białystok | Wiadomości | 60 podlaskich szkół zostanie wyposażonych w mobilne pracownie komputerowe

60 podlaskich szkół zostanie wyposażonych w mobilne pracownie komputerowe

autor: Ryszard Minko

21.09.2023, 13:55, akt. 14:11

60 szkół z województwa podlaskiego otrzyma mobilne pracownie komputerowe. Ekrany multimedialne i zestaw laptopów trafi do szkół, w których uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie NASK na przygotowanie pracy poświęconej bezpieczeństwie w sieci.

fot. Ryszard Minko
fot. Ryszard Minko

W ten sposób pracownie otrzymają miedzy innymi szkoły z Sokółki, Grajewa, Filipowa i Stawisk. To wygrana naszych uczniów, bo to oni przygotowali zwycięskie prace konkursowe - mówi burmistrz Stawisk Agnieszka Rutkowska. Dodaje, że przenośne komputery będą wykorzystywane nie tylko na lekcjach informatyki, ale też i podczas nauczania biologii, chemii, matematyki i fizyki.


Nie odciągniemy uczniów od nowych technologii, dlatego musimy nauczyć ich, by potrafili z nich sprawnie korzystać - dodała burmistrz Agnieszka Rutkowska.


Na mobilne pracownie komputerowe składa się duży ekran multimedialny i zestaw kilkunastu laptopów. Jak mówi wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz, polskie szkoły dysponują już nowoczesnym sprzętem cyfrowym, ale są też i takie, gdzie go brakuje. Konkurs NAS to także odpowiedź na wyzwania nowoczesnej gospodarki.


Wszystkie badania pokazują, że w zawodach przyszłości kluczowe są kompetencje cyfrowe, dlatego inwestujemy w uczniów, by zdobywali wiedze w tym zakresie - powiedział wiceminister na konferencji w Białymstoku.


Na konkurs wpłynęło nieco ponad 3 tysiące zgłoszeń. Wyłoniono z nich 832, w tym 60 z województwa podlaskiego, do których trafią mobilne pracownie komputerowe.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kiedy laptopy trafią do czwartoklasistów?

21.09.2023, 07:23

Wciąż nie do wszystkich czwartoklasistów z Suwalszczyzny trafiły obiecane przez rząd darmowe laptopy. Sprawdziliśmy, jak to wygląda w naszym regionie, bo w mediach pojawiły się sugestie, że część samorządów specjalnie ten proces spowalnia, aby przed wyborami parlamentarnymi obarczyć rządzących winą za opóźnienia.


26 milionów złotych trafiło do podlaskich samorządów w ramach programu "Cyfrowa Gmina"

26.08.2023, 17:27

26 milionów złotych trafiło w ciągu dwóch lat do podlaskich samorządów w ramach programu "Cyfrowa Gmina”. Jego efekty podsumował w sobotę (26.08) w Augustowie sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
NIETEATR Mamy Śpiewamy - interaktywny koncert familijny

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnegofot. Adam Dąbrowski
REGION
17.05.2024, 12:51, akt. 15:51

Mlekovita ma fabrykę biofermentacji

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok