Radio Białystok | Wiadomości | Dofinansowania do zakupu rowerów elektrycznych - białostoccy urzędnicy przedstawili zasady dopłat

Dofinansowania do zakupu rowerów elektrycznych - białostoccy urzędnicy przedstawili zasady dopłat

16.11.2023, 12:57, akt. 13:26

Maksymalnie będzie można dostać dwa i pół tysiąca złotych, ale nie więcej niż 50 procent wartości roweru. Białostoccy urzędnicy poinformowali w czwartek (16.11) o zasadach dofinansowania do zakupu elektrycznych jednośladów.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik


0:00
0:00
Dofinansowania do zakupu rowerów elektrycznych - białostoccy urzędnicy przedstawili zasady dopłat - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Nabór jest możliwy dzięki wsparciu z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 750 tysięcy złotych.

Pomysł dofinansowania zakupu rowerów elektrycznych pojawił się ponad rok temu. Zgłosił go radny Prawa i Sprawiedliwości Henryk Dębowski: - to ułatwi mieszkańcom codzienne funkcjonowanie, szczególnie z niepełnosprawnościami i osobom starszym, które mają problemy z poruszaniem się.

Najpierw nie było pieniędzy i zgody radnych. Gdy te problemy udało się rozwiązać, na drodze stanęła Regionalna Izba Obrachunkowa, która unieważniła uchwałę radnych, a sprawa trafiła do sądu. Ten przyznał rację radnym. Dlatego uchwałę można wprowadzić w życie, ale jest na to czas jedynie do końca roku. - W związku z tym będą napięte terminy - mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski - nabór przeprowadzimy w przyszłym tygodniu 21 i 22 listopada i decydować będzie kolejność zgłoszeń, a wnioski będzie można składać w Urzędzie Miejskim przy ul. Słonimskiej.


Wnioski są już dostępne w internecie, a osoby, które nie mają jak ich wydrukować, mogą zgłosić się do Urzędu Miejskiego po wersję papierową, a dane podawane są proste, m.in. imię i nazwisko, adres i deklarowana kwota - mówi dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich Ewa Bajdałów.


Liczba osób, które otrzymają dofinansowanie zależeć będzie od wysokości indywidualnego wsparcia. Najmniej ma to być 300 osób, a każda dostanie maksymalnie dwa i pół tysiąca złotych. Z tym, że jeśli np. cena roweru wynosić będzie dwa i pół tysiąca złotych, to dofinansowanie wyniesie 1250 złotych, a gdy ktoś planuje zakup za 8 tysięcy złotych to dostanie dwa i pół tysiąca złotych.

| red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Białymstoku prawdopodobnie uda się ogłosić nabór na dotacje do zakupu rowerów elektrycznych

13.11.2023, 16:44

Mimo różnych problemów, prawdopodobnie uda się w Białymstoku ogłosić nabór na dotacje do zakupu rowerów elektrycznych.


Białostoccy radni liczą na to, że mieszkańcy miasta będą mogli skorzystać z dotacji na zakup rowerów elektrycznych

11.10.2023, 19:05

Miejscy radni uważają, że to krok do tego, żeby białostoczanie mogli skorzystać z dotacji na zakup rowerów elektrycznych. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku stanął po stronie radnych. Uchylił decyzję Regionalnej Izby Obrachunkowej. Wcześniej unieważniła ona uchwałę miejskich radnych ws. podziału pieniędzy na zakup rowerów.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok