Radio Białystok | Wiadomości | Dofinansowania do zakupu rowerów elektrycznych - białostoccy urzędnicy przedstawili zasady dopłat

Dofinansowania do zakupu rowerów elektrycznych - białostoccy urzędnicy przedstawili zasady dopłat

16.11.2023, 12:57, akt. 13:26

Maksymalnie będzie można dostać dwa i pół tysiąca złotych, ale nie więcej niż 50 procent wartości roweru. Białostoccy urzędnicy poinformowali w czwartek (16.11) o zasadach dofinansowania do zakupu elektrycznych jednośladów.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik


0:00
0:00
Dofinansowania do zakupu rowerów elektrycznych - białostoccy urzędnicy przedstawili zasady dopłat - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Nabór jest możliwy dzięki wsparciu z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 750 tysięcy złotych.

Pomysł dofinansowania zakupu rowerów elektrycznych pojawił się ponad rok temu. Zgłosił go radny Prawa i Sprawiedliwości Henryk Dębowski: - to ułatwi mieszkańcom codzienne funkcjonowanie, szczególnie z niepełnosprawnościami i osobom starszym, które mają problemy z poruszaniem się.

Najpierw nie było pieniędzy i zgody radnych. Gdy te problemy udało się rozwiązać, na drodze stanęła Regionalna Izba Obrachunkowa, która unieważniła uchwałę radnych, a sprawa trafiła do sądu. Ten przyznał rację radnym. Dlatego uchwałę można wprowadzić w życie, ale jest na to czas jedynie do końca roku. - W związku z tym będą napięte terminy - mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski - nabór przeprowadzimy w przyszłym tygodniu 21 i 22 listopada i decydować będzie kolejność zgłoszeń, a wnioski będzie można składać w Urzędzie Miejskim przy ul. Słonimskiej.


Wnioski są już dostępne w internecie, a osoby, które nie mają jak ich wydrukować, mogą zgłosić się do Urzędu Miejskiego po wersję papierową, a dane podawane są proste, m.in. imię i nazwisko, adres i deklarowana kwota - mówi dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich Ewa Bajdałów.


Liczba osób, które otrzymają dofinansowanie zależeć będzie od wysokości indywidualnego wsparcia. Najmniej ma to być 300 osób, a każda dostanie maksymalnie dwa i pół tysiąca złotych. Z tym, że jeśli np. cena roweru wynosić będzie dwa i pół tysiąca złotych, to dofinansowanie wyniesie 1250 złotych, a gdy ktoś planuje zakup za 8 tysięcy złotych to dostanie dwa i pół tysiąca złotych.

| red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Białymstoku prawdopodobnie uda się ogłosić nabór na dotacje do zakupu rowerów elektrycznych

13.11.2023, 16:44

Mimo różnych problemów, prawdopodobnie uda się w Białymstoku ogłosić nabór na dotacje do zakupu rowerów elektrycznych.


Białostoccy radni liczą na to, że mieszkańcy miasta będą mogli skorzystać z dotacji na zakup rowerów elektrycznych

11.10.2023, 19:05

Miejscy radni uważają, że to krok do tego, żeby białostoczanie mogli skorzystać z dotacji na zakup rowerów elektrycznych. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku stanął po stronie radnych. Uchylił decyzję Regionalnej Izby Obrachunkowej. Wcześniej unieważniła ona uchwałę miejskich radnych ws. podziału pieniędzy na zakup rowerów.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok