Radio Białystok | Wiadomości | Trzech mężczyzn zatrzymano w sprawie śmiertelnego pobicia na osiedlu Bagnówka w Białymstoku

Trzech mężczyzn zatrzymano w sprawie śmiertelnego pobicia na osiedlu Bagnówka w Białymstoku

autor: Grzegorz Pilat

20.11.2023, 12:25, akt. 12:37

Podlascy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o śmiertelne pobicie w Białymstoku. Do zdarzenia doszło w sierpniu na łąkach w okolicach ulicy Kluka na osiedlu Bagnówka. Po kilku miesiącach śledztwa kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku ustalili, kto może stać za tą zbrodnią.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Funkcjonariusze zatrzymali trzech mieszkańców Białegostoku. Jeden z nich wpadł podczas rozprawy w sądzie w Ostrołęce, gdzie odpowiadał za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

W połowie sierpnia mundurowi znaleźli ciało 42-letniego białostoczanina na łąkach w rejonie ulicy Kluka w Białymstoku.


Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia stwierdziła zgon 42-letniego białostoczanina. Pod koniec sierpnia sprawę przejęli śledczy z komendy wojewódzkiej. Prowadzone przez kilka miesięcy czynności pozwoliły na wytypowanie 3 osób, które mogły mieć związek ze śmiercią 42-latka. Pierwszym z zatrzymanych był 36-letni mieszkaniec Białegostoku. Mężczyzna wpadł w minioną środę podczas rozprawy sądowej w ostrołęckim sądzie, gdzie odpowiadał jako oskarżony w innej sprawie z wolnej stopy – mówi rzecznik podlaskich policjantów podinsp. Tomasz Krupa.


Dwaj pozostali mężczyźni zostali zatrzymani w Białymstoku. Wszyscy byli już wcześniej znani śledczym, bo ich dane przewijały się w postępowaniach przygotowawczych. Jak ustalili prowadzący sprawę, w trakcie napaści sprawcy uderzali swoją ofiarę m.in. młotkiem.

Jak nieoficjalnie dowiedziało się Polskie Radio Białystok, śmiertelne pobicie to efekt zatargu i rozliczeń prawdopodobnie za narkotyki lub inne niedozwolone środki.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty udziału w bójce lub pobiciu, której następstwem była śmierć.


Jak ustalili prowadzący sprawę funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, 42-latek został zaatakowany przez oprawców i stracił przytomność. Całe zajście było najprawdopodobniej efektem porachunków między mężczyznami. W trakcie napaści sprawcy zadawali uderzenia swojej ofierze między innymi młotkiem, doprowadzając do śmierci białostoczanina. Sąd po zapoznaniu się z materiałami, przychylił się do prokuratorskiego wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztu. Cała trójka najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności – dodaje podinsp. Tomasz Krupa.


O dalszym losie zatrzymanych mężczyzn zdecyduje teraz sąd.

| red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Na 15 lat więzienia skazał białostocki sąd mężczyznę oskarżonego o zbrodnię sprzed ponad 30 lat

16.11.2023, 18:36

Na 15 lat więzienia skazał w czwartek (16.11) Sąd Okręgowy w Białymstoku 51-latka oskarżonego o zabójstwo sprzed ponad 30 lat. Potencjalnego sprawcę udało się wytypować dzięki współpracy śledczych i funkcjonariuszy policji z tzw. Archiwum X. Wyrok nie jest prawomocny.


Policja zatrzymała 33-latka, który zaatakował mężczyznę maczetą, pijany opiekował się dziećmi i miał w domu narkotyki

15.11.2023, 15:11

Zaatakował mężczyznę maczetą, pijany opiekował się małymi dziećmi i miał w domu blisko pół kilograma narkotyków. 33-latka zatrzymali już łomżyńscy policjanci.


Saperzy zabezpieczyli i wywieźli pocisk artyleryjski, który trafił do suwalskiej sortowni śmieci

13.11.2023, 13:11

Saperzy z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej zabezpieczyli i wywieźli pocisk artyleryjski, który odkryto rano (13.11) w sortowni śmieci w Suwałkach. Jeden z pracowników znalazł go podczas wstępnej selekcji odpadów.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!Lotto Netta Cup 2024, fot. Karol Prymaka
REGION
20.07.2024, 09:57, akt. 21.07.2024, 07:14

Zawody w skokach na nartach wodnych Lotto Netta CupDzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 19:45

Dzień Rodziny w Hodyszewie
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok