Radio Białystok | Wiadomości | Ogromne zainteresowanie dotacją na rowery elektryczne - białostoczanie ustawili się w kolejce

Ogromne zainteresowanie dotacją na rowery elektryczne - białostoczanie ustawili się w kolejce

autor: Edyta Wołosik

21.11.2023, 14:33, akt. 15:31

Około 600 wniosków złożyli białostoczanie, by dostać dofinansowanie do zakupu roweru elektrycznego. Dokumenty można było składać we wtorek (21.11). Można to jeszcze zrobić i w środę, a na długo przed otwarciem Urzędu Miejskiego w Białymstoku zainteresowani ustawiali się w kolejce.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik


0:00
0:00
Ogromne zainteresowanie dotacją na rowery elektryczne - białostoczanie ustawili się w kolejce - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Niektórzy przyszli przed urząd i ustawili się w kolejce we wtorek o 4:00 rano, a podobno byli też tacy, którzy przyszli już w poniedziałek wieczorem.

Podkreślali, że to okazja, by dostać niemałą kwotę do zakupu i że taki rower jest im potrzebny, bo np. są już starsi i ciężko im się poruszać na standardowym jednośladzie.Liczba osób, które otrzymają dofinansowanie zależeć będzie od wysokości indywidualnego wsparcia. Najmniej ma to być 300 osób, a każda dostanie maksymalnie 2,5 tys. zł i nie więcej niż 50 proc. wartości roweru. Dlatego jeśli np. cena roweru wynosić będzie 2,5 tys. zł, to dofinansowanie wyniesie 1250 zł, a gdy ktoś planuje zakup za 8 tys. zł to dostanie 2,5 tys. zł.

Zainteresowanie programem "Eko-rower - alternatywa dla samochodu", jest ogromne. Dlatego pomysłodawca tej inicjatywy - radny Prawa i Sprawiedliwości Henryk Dębowski chce, by były też na to pieniądze - 250 tys. zł - w przyszłorocznym budżecie miasta.

W tym roku realizacja programu jest możliwa, bo miasto Białystok dostało 750 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rozpoczął się dwudniowy nabór osób, które chcą kupić rower elektryczny z dofinansowaniem

20.11.2023, 17:00

Druki można wydrukować wcześniej, ale będą też dostępne na miejscu. We wtorek (21.11) w Urzędzie Miejskim w Białymstoku rozpoczął się dwudniowy nabór osób, które chcą kupić rower elektryczny z dofinansowaniem.


W Białymstoku zainaugurowano kolejną edycję akcji "Oddaj rower"

19.11.2023, 07:21

Kolejny raz nieużywane sprzęty mogą sprawić radość potrzebującym dzieciom. Już po raz siódmy zainaugurowano w Białymstoku ogólnopolską akcję "Oddaj rower".


Dofinansowania do zakupu rowerów elektrycznych - białostoccy urzędnicy przedstawili zasady dopłat

16.11.2023, 12:57

Maksymalnie będzie można dostać dwa i pół tysiąca złotych, ale nie więcej niż 50 procent wartości roweru. Białostoccy urzędnicy poinformowali w czwartek (16.11) o zasadach dofinansowania do zakupu elektrycznych jednośladów.


W Białymstoku prawdopodobnie uda się ogłosić nabór na dotacje do zakupu rowerów elektrycznych

13.11.2023, 16:44

Mimo różnych problemów, prawdopodobnie uda się w Białymstoku ogłosić nabór na dotacje do zakupu rowerów elektrycznych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok