Radio Białystok | Wiadomości | W Bielsku Podlaskim po raz kolejny odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy

W Bielsku Podlaskim po raz kolejny odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy

autor: Ryszard Minko

27.11.2023, 11:29, akt. 11:45

Świąteczne stragany, konkurs na najładniej udekorowaną choinkę i wyczekiwane przez dzieci spotkanie z Mikołajem. To część atrakcji Jarmarku Bożonarodzeniowego w Bielsku Podlaskim, który po raz kolejny władze miasta organizują z fundacją Unitalet i Fundacją Grupy Archelan. Jarmark odbędzie się 3 grudnia.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Chcemy wprowadzić mieszkańców w świąteczną atmosferę - mówi burmistrza Bielska Podlaskiego Jarosław Borowski.

- Chodzi nam przede wszystkim o magię zbliżających się świąt. Każdego roku staramy się coś nowego wprowadzić, żeby też mieszkańcy widzieli, że nasze miasto zmienia się. Bo "Bielsk Podlaski łączy ludzi". Taki jarmark to jest też idealna okazja do tego, żeby to nasze hasło promocyjne nie było tylko hasłem na papierze, ale żebyśmy się spotkali i wspólnie spędzili ten czas w przedświątecznej atmosferze - mówi Jarosław Borowski.

Jednym z najważniejszych punktów jarmarku jest spotkanie dzieci z Mikołajem i organizowany od kilku lat konkurs "Zadziw Mikołaja” na najlepszy szkolny show.

-Ten konkurs jest fantastycznym miejscem, bardzo fajnej rywalizacji między przedszkolami, szkołami. Od września mamy zapytania czy będzie Mikołaj, czy będzie jarmark, czy będzie można zaprezentować się na scenie. To jest coś fantastycznego, bo to pokazuje też, że Bielsk Podlaski potrzebuje takich aktywnych form pokazania się wszystkim - mówi współorganizator jarmarku Wojciech Jarmołowicz z Fundacji Grupy Unibep Unitalent.

Jarmarkowi towarzyszyć będzie konkurs na najładniej udekorowaną choinkę. Już od 30 listopada 15 drzewek ustawionych w przestrzeni miejskiej przyozdabiać będą przedszkolaki i uczniowie lokalnych szkół. 

W takcie jarmarku będzie można kupić regionalne wyroby, posmakować lokalnych przysmaków a także obserwować występy artystyczne i rywalizację młodzieży przed Mikołajem. Jarmark odbędzie się 3 grudnia na placu przy ulicy Piłsudskiego 45, rozpocznie się o godzinie 13:00 i potrwa do późnego wieczora.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostocki Jarmark Świąteczny z wieloma atrakcjami

23.11.2023, 12:27

Będzie jarmark z wieloma dodatkowymi atrakcjami, wizyta Mikołaja z Laponii i ślizgawka w centrum miasta. Białystok przygotowuje się do sezonu świątecznego.


Stowarzyszenie Wiosna poszukuje wolontariuszy do kolejnej edycji "Szlachetnej Paczki"

1.10.2023, 09:17

Potrzebne są osoby, które chcą wspierać osoby potrzebujące. W województwie podlaskim brakuje ponad 170 wolontariuszy do kolejnej edycji "Szlachetnej Paczki".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnegofot. Paweł Wądołowski
REGION
27.02.2024, 17:31, akt. 18:25

Powiat grajewski świętuje 25-lecie

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok