Radio Białystok | Wiadomości | Dyrektor Polskiej Izby Mleka Agnieszka Maliszewska po raz drugi została pierwszą wiceprezydent COGECA

Dyrektor Polskiej Izby Mleka Agnieszka Maliszewska po raz drugi została pierwszą wiceprezydent COGECA

autor: Renata Reda

30.11.2023, 18:42, akt. 19:56

Sukces polskiej branży mleczarskiej. Dyrektor Polskiej Izby Mleka Agnieszka Maliszewska po raz drugi wybrana na pierwszą wiceprezydent COGECA .

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński

Posiedzenie Prezydium Generalnego Komitetu Spółdzielni Rolniczych Unii Europejskiej COGECA odbyło się w Brukseli. Wybrano prezydenta i sześciu wiceprezydentów na lata 2024-2026. Agnieszka Maliszewska jako kandydatka na pierwszą wiceprezydent COGECA, zdobyła największą liczbę głosów.

Na prezydenta wybrano Lennarta Nilssona ze Szwecji. W pracy wspierać go będzie sześciu wiceprzewodniczących, w tym Agnieszka Maliszewska.


Europa jest bardzo złożona i różnorodna tak samo jak złożone i różnorodne jest europejskie rolnictwo i spółdzielczość. Jest inne w każdym kraju, tak bardzo jak my jesteśmy inni. Ale ta różnorodność czyni nas silnymi i odpornymi, bo dzięki temu znamy rolnictwo i spółdzielczość z równych stron. Ta różnorodność, wymiana wiedzy i doświadczeń pozwala nam być coraz lepszymi i bardziej odpornymi na sytuacje jakie nas dotykają. Przed nami kolejne wyzwania i trudne czasy dla unijnej spółdzielczości. Spółdzielczość ma być w centrum uwagi i budować zachęty dla nowych pokoleń rolników, aby zapewnić nam żywność i bioróżnorodność. Spółdzielczość to nie tylko rolnik, producent żywności. To sieć wzajemnej współpracy, nowe miejsca pracy i budowa lokalnej ekonomii. To serce społeczności terenów wiejskich. To lider zmian i innowacji. To wielka rodzina, która choć czasem są sytuacje, kiedy jak w każdej rodzinie się różnimy, to jednak łączy nas wielka idea spółdzielczości, pasja i wizja wspólnej europejskiej społeczności. To serce COGECA - mówiła Agnieszka Maliszewska podczas prezentacji kandydatów.


COGECA to największa i najbardziej wpływowa organizacja lobbingowa na rzecz mleczarstwa w Europie. Prezydent i wiceprezydenci wybierani są przez Prezydium na dwuletni mandat. Prezydencja Komitetu COPA, która odbywa posiedzenia raz w miesiącu oraz Prezydencja Komitetu COGECA tworzą wspólnie Komitet Koordynacyjny, który próbuje wypracować porozumienie w kwestiach dotyczących obu organizacji - COPA i COGECA.

Agnieszka Maliszewska od dawna zaangażowana jest w pracę na rzecz COGECA, w latach 2020 - 2023 również pełniła funkcję pierwszej wiceprezydent COGECA.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Polscy i ukraińscy przedstawiciele sektora mleczarskiego zwrócili się z apelem do rządów obu państw

22.11.2023, 13:15

Działania ukraińskich władz faworyzujących tamtejsze firmy transportowe i związany z tym protest polskich przewoźników poważnie dotyka podlaską branżę mleczarską. Do rządów Polski i Ukrainy trafił wspólny apel polskich i ukraińskich przedstawicieli sektora mleczarskiego o pilne rozwiązanie problemu.


Agnieszka Maliszewska [wideo]

9.05.2023, 08:25

"Mlekovita, Mlekpol, Piątnica to są te firmy, które dzisiaj bez wątpienia są liderami nie tylko w naszym kraju, ale też świetnie sobie radzą w świecie" - mówiła w Polskim Radiu Białystok Agnieszka Maliszewska.


W Białymstoku rozdano nagrody Rankingu Spółdzielni Mleczarskich [zdjęcia]

8.09.2022, 22:06

To wyróżnienia dla najlepszych przedsiębiorców sektora mleczarskiego. Trzy z dziesięciu nagród XV Rankingu Spółdzielni Mleczarskich trafiły do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy. Była ona najlepsza w kategoriach: lider ekspansji, działalność badawczo-rozwojowa, a także menadżer roku, którym został wiceprezes spółdzielni Łukasz Kalinowski.


XIX Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej [zdjęcia]

7.09.2022, 14:55

Stoimy w obliczu zagrożeń takich jak skutki wojny, braki i opóźnienia w produkcji oraz w przetwarzaniu mleka. Tak mówią organizatorzy XIX Międzynarodowego Forum Spółdzielczości Mleczarskiej w Białymstoku.


Producenci mleka nagrodzeni na II Podlaskiej Gali Mlecznej

14.07.2021, 13:36

Kilkudziesięciu podlaskich rolników odebrało w środę (14.07) pamiątkowe puchary i dyplomy podczas II Podlaskiej Gali Mlecznej.


Agnieszka Maliszewska

28.01.2021, 10:46

- Często śmieją się, że robimy 1000 zdjęć, ale to jest metoda odwrócenia uwagi, gdy stoi się w zimnej wodzie - mówi Agnieszka Maliszewska.


Agnieszka Maliszewska [wideo]

20.02.2020, 07:50

- Ustawa nakłada bardzo rygorystyczne kary na tych producentów, którzy oznaczą swój produkt jako bez GMO, a nie będę w stanie tego udowodnić.


Agnieszka Maliszewska [wideo]

17.01.2020, 08:50

"My jako konsument popatrzmy, co wybieramy, jakie produkty jemy i starajmy się wybierać takie produkty, żeby pieniądze, które zostawiamy w sklepie, trafiły z powrotem na nasz lokalny rynek" - mówi Agnieszka Maliszewska.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok