Radio Białystok | Gość | Agnieszka Maliszewska [wideo] - dyrektor Polskiej Izby Mleka

Agnieszka Maliszewska [wideo]

dyrektor Polskiej Izby Mleka

9.05.2023, 08:25, akt. 08:26

"Mlekovita, Mlekpol, Piątnica to są te firmy, które dzisiaj bez wątpienia są liderami nie tylko w naszym kraju, ale też świetnie sobie radzą w świecie" - mówiła w Polskim Radiu Białystok Agnieszka Maliszewska.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Z Agnieszką Maliszewską rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

To uhonorowanie rolników za wysokie wyniki w produkcji mleka. Najlepsi hodowcy bydła mlecznego otrzymają we wtorek (09.05) w Białymstoku Podlaskie Laury Mleczne.

Tymczasem sytuacja w sektorze mleczarskim nie jest najlepsza. 


Renata Reda: Wielu ekspertów prognozuje kryzys w sektorze mleczarskim. M.in. dlatego, że popyt na produkty mleczne będzie osłabiało spowolnienie gospodarcze na świecie. O tym rozmawiam z dyrektor Polskiej Izby Mleka Agnieszką Maliszewską. Jaka jest teraz sytuacja w pani branży?

Agnieszka Maliszewska: Ja chciałabym bardzo mocno powiedzieć, że ten kryzys w sektorze mleczarskim niestety już jest. Mamy od kilku miesięcy dość mocno zaznaczoną sytuację kryzysową.

Ten kryzys przejawia się w wielu aspektach. Jeden z tych aspektów to jest to, że my przy tak wysokich kosztach produkcji jakie dzisiaj mamy w Polsce, a mamy rzeczywiście dość wysokie koszty produkcji, zważywszy na wysokie koszty energii, koszty gazu, koszty pracownicze, oczywiście inflację - jesteśmy dzisiaj coraz mniej konkurencyjni z punktu widzenia też innych krajów Unii Europejskiej.

Ale trzeba też zaznaczyć, że cała Unia Europejska na tle świata po prostu staje się coraz mniej konkurencyjna ze względu na wiele obostrzeń, które mamy i ambicji, które zostały na nas nałożone chociażby przez Zielony Ład i strategię "od pola do stołu". To są te dwa bardzo ważne strategiczne dokumenty unijne. Natomiast to, z czym my się dzisiaj tutaj borykamy w naszym kraju, to jest niestety ta kwestia związana z koniecznością redukowania pewnego rodzaju aspektów związanych z codzienną produkcją. Zarówno po stronie rolników, jak też przetwórców.

A to z kolei, co my odczuwamy jako konsumenci, pomimo tego, że te ceny na światowych rynkach nie są bardzo wysokie - to nadal my płacimy dość wysokie ceny za produkty mleczarskie, ale nie tylko te pochodzące z Polski, ale też z innych krajów Unii Europejskiej.


Z jednej strony my konsumenci skarżymy się na wysokie ceny produktów mlecznych, a z drugiej strony rolnicy - hodowcy bydła mlecznego skarżą się na niskie stawki za mleko.

Wydaje mi się, że dzisiaj możemy powiedzieć śmiało, że jedynym beneficjentem kryzysu są niestety sieci handlowe, które po prostu zarabiają na tym najwięcej.  

Spójrzmy od początku tego łańcucha do końca, do tej półki sklepowej zanim sięgniemy po te produkty. Ta cała sytuacja zaczęła się w momencie, kiedy była pandemia, potem przyszła wojna, agresja Rosji na Ukrainę. To rozpoczęło ten proces przybliżający nas do sytuacji kryzysowej. Pojawiały się pewne elementy dotyczące tego, że te łańcuchy zostaną albo przerwane albo w znaczący sposób naruszone. W momencie pandemii jeszcze w miarę dobrze udało nam się przejść przez tę całą sytuację kryzysową, pomimo tego, że już wtedy mieliśmy ograniczony dostęp np. do rynku chińskiego poprzez trudności wynikające z tego, że nie mieliśmy zapewnionego transportu morskiego, bo w pewnym momencie on stanął. To były pierwsze sygnały, że ten rynek chiński już zaczyna nam się pogarszać w stosunku do tego, co mieliśmy w poprzednim roku.


To rzutowało na sytuację w sektorze mleczarskim?

Oczywiście. Dlatego, że my jesteśmy bardzo dużym eksporterem. I cały czas trzeba pamiętać, że po to, żebyśmy utrzymali dobrą kondycję naszego sektora mleczarskiego, my musimy ponad 30 procent naszych produktów wyeksportować, a w znaczącej większości poza rynki Unii Europejskiej, czyli dlatego mówię o rynku chińskim, który jest dla nas cały czas bardzo ważny. On powoli się odbudowuje, ale bardzo powoli. To jest ten jeden z elementów kryzysu.

Kolejny element, który się dołożył do tego "kosza problemów" w sektorze, to później wszystko to, co było związane z wysokimi cenami gazu i energii, jest to powiązane z agresją Rosji na Ukrainę - i dalej - bardzo wysokie koszty produkcji plus wysoka inflacja, plus rosnące w bardzo znaczący sposób koszty wszystkich elementów związanych z produkcją. Czyli koszty opakowań, koszty pracy i tego wszystkiego, co jest elementami składowymi niezbędnymi do tego, żeby wyprodukować z mleka np. masło. Więc to wszystko po prostu podrożało.

I czynnik związany z ceną mleka. Ta cena do pierwszych dwóch miesięcy tego roku była dość wysoka. Ona zaczęła spadać na początku roku, dzisiaj spada dość znacząco, a cały czas rolnicy mają wysokie koszty produkcji. Więc tak naprawdę ten kryzys o który pani redaktor zapytała jest i coraz bardziej - niestety - się pogłębia. To z kolei powoduje, że my mamy dziś jako polski sektor mleczarski coraz więcej trudności.


A jaka jest kondycja podlaskich zakładów, spółdzielni mleczarskich? Czy grozi im już utrata płynności finansowej?

Jeżeli chodzi o Podlasie, mamy kilka spółdzielni, które są bardzo małe i tutaj rzeczywiście słychać taki sygnały, że są pewnego rodzaju kłopoty z płaceniem rolnikom. Natomiast mamy tutaj większe spółdzielnie mleczarskie. Mlekovita, Mlekpol, Piątnica to są te firmy, które dzisiaj bez wątpienia są liderami nie tylko w naszym kraju, ale też świetnie sobie radzą w świecie. Natomiast spójrzmy na to z perspektywy całego sektora mleczarskiego. Podlasie jest tylko częścią całości, natomiast polski sektor mleczarski przeżywa dzisiaj spore trudności.

I myślę że 2023 rok niestety spowoduje to, że my - mam nadzieję, na Podlasiu, umocnimy bardzo mocno to mleczarstwo, natomiast zadziać się też może tak, że część zakładów zniknie z tej polskiej mapy mleczarstwa.


Jak temu się przeciwstawić?

Przede wszystkim musimy myśleć o tym, żeby prowadzić działania wspierające eksport. I to robimy, chociażby jako Polska Izba Mleka. Natomiast musimy też oficjalnie i otwarcie mówić stronie rządowej o tym, jakie my mamy problemy. O tym w ubiegłym tygodniu rozmawiałam z ministrem Telusem, mówiąc mu o tym, jak istotne jest to, żebyśmy dzisiaj usiedli do stołu i przenegocjowali państwowe ceny gazu i energii. Ponieważ te ceny, które zostały wynegocjowane jakiś czas temu one wymagają tego, żebyśmy renegocjowali te umowy. Mam nadzieję, że w niedługim czasie tak się stanie. Ale musimy też o tym mówić na arenie międzynarodowej. Rozmawiam o tym z moimi kolegami z innych krajów Unii Europejskiej, z eurodeputowanymi, że należy zastosować szeroko pojęte mechanizmy wsparcia dla sektora mleczarskiego - całego, europejskiego. Bo cały europejski jest dzisiaj w kryzysie.


Jakie są szanse na pomoc ze strony Komisji Europejskiej?

Myślę że Komisja Europejska mogłaby zastosować mechanizmy chociażby w obszarze wsparcia eksportu. I to będzie robiła, bo komisarz już to zapowiedział.

Będę też uczestniczyła w tym wyjeździe dotyczącym wsparcia eksportu europejskich produktów i otwarcia rynku w Japonii dla naszych produktów. Natomiast to, co my dzisiaj możemy robić z punktu widzenia tego, co jest nam najbliższe, czyli naszego kraju - to musimy myśleć o tym, w jaki sposób dywersyfikować wszystko, co jest związane z kosztami, ale też musimy jako konsumenci zwracać uwagę na to, co kupujemy. Czyli przede wszystkim, musimy kupować polskie produkty.

Z drugiej strony, strona rządowa mogłaby nas wspierać i mam nadzieję, że to zrobi - musimy pochylić się nad aktualnymi cenami w stosunku do cen, które były negocjowane w roku poprzednim. Po to, żeby spróbować poszukać rozwiązań dla tych, którzy są dziś w trudnej sytuacji finansowej.


A co zrobić, żeby to właśnie nie sieci handlowe były największym beneficjentem zysków z produktów mlecznych?

Przede wszystkim patrzmy na to, gdzie kupujemy i co kupujemy. To jest najistotniejsze. Oczywiście sieci handlowe to jest oddzielna bajka i myślę że tutaj dużo czasu musielibyśmy poświęcić, żeby o tym rozmawiać. Natomiast oczywiście to, co my możemy zrobić jako konsumenci - to kupujmy nie oznaczone brandem sieci handlowej, tylko oznaczone brandem naszych marek. Najlepiej naszych podlaskich.

| red: mag


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Jacek Protas, fot. Joanna Szubzda

Jacek Protas [wideo]

wiceminister funduszy i polityki regionalnej Polski
1.03.2024

- Koncentrujemy wsparcie na gminach i powiatach przygranicznych, bo to one dzisiaj tego wsparcia najbardziej potrzebują. Skupiamy się na tych przedsięwzięciach, które z programów europejskich nie mają szansy dofinansowania - mówi Jacek Protas.

Agnieszka Maliszewska, fot. Joanna Szubzda

Agnieszka Maliszewska [wideo]

dyrektor Polskiej Izby Mleka
1.03.2024

- W przypadku zamknięcia granicy branży mleczarskiej grozi utrata kolejnego rynku zbytu. Oznaczałoby to trudności finansowe dla wielu eksporterów, którzy nastawieni są na produkcję właśnie na ukraiński rynek, ale też doprowadziłoby do konieczności obniżenia cen płaconych rolnikom za mleko.

Ewa Wierzbicka-Nosal i Katarzyna Zadykowicz-Sokół, fot. Barbara Sokolińska

Ewa Wierzbicka-Nosal i Katarzyna Zadykowicz-Sokół

ze Stowarzyszenia "100-lecie Kobiet" i radczyni prawna
29.02.2024

"Chcemy promować wszystkie kobiety, które kandydują w wyborach samorządowych na terenie naszego województwa" - mówi Katarzyna Zadykowicz-Sokół.


dr Ewa Tokajuk, fot. Barbara Sokolińska

dr Ewa Tokajuk [wideo]

ekonomistka
28.02.2024

- Przede wszystkim pieniądze z KPO mają bezpośrednio trafiać na początku do samorządów. To one są pierwszymi beneficjentami, a później oczywiście będą trafiały też do innych podmiotów (...). Wszystko jest ukierunkowane na dobro obywateli - mówi dr Ewa Tokajuk.

Robert Ćwikowski, fot. Joanna Szubzda

Robert Ćwikowski

psychoterapeuta
27.02.2024

Zakaz używania telefonów w szkołach. To coraz częściej wprowadzana zmiana w światowym systemie edukacji. Na taki krok zdecydowały się już m.in. Francja, Australia i Kanada, Grecja, Portugalia czy Włochy. To próby systemowej walki z uzależnieniem wśród dzieci i młodzieży.

mjr SG Andrzej Juźwiak fot. Konrad Szwed

mjr Andrzej Juźwiak [wideo]

rzecznik prasowy Straży Granicznej
27.02.2024

"Dla Straży Granicznej najistotniejsze jest to, żeby jak najmniejszej liczbie osób udawało się przedostawać na polską stronę. Cały czas pracujemy nad tym, żeby ta granica była jak najbardziej szczelna. Stąd m.in. kolejna inicjatywa, czyli podpisane umowy na zaporę elektroniczną na rzekach Świsłocz i Istoczanka" - mówi mjr Andrzej Juźwiak.


prof. Jerzy Bieluk, fot. Joanna Szubzda

prof. Jerzy Bieluk [wideo]

prawnik z Wydziału Prawa UwB, ekspert m.in. do spraw prawa rolnego
26.02.2024

- To Polska tak naprawdę i polskie firmy przejmowały ukraińskie zboże, chciały na tym zarobić i w dużej części zniszczyły ten rynek. Trzeba wprowadzić określone ograniczenia w eksporcie zboża. Inaczej się tego nie da załatwić - mówi prof. Bieluk.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
23.02.2024

"Mamy bardzo wielu młodych, ambitnych, doświadczonych liderów, takich jak: Henryk Dębowski, Izabela Smaczna-Jórczykowska czy Mariusz Gromko. Któraś z tych trzech osób na pewno będzie kandydatem na prezydenta Białegostoku" - mówi Artur Kosicki.

Łukasz Żurkowski, fot. Barbara Sokolińska

Łukasz Żurkowski

lider zespołu Żurkowski, laureat Nagrody Głównej i Nagrody Specjalnej konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
22.02.2024

- Koncerty, kontakt z publicznością nas buduje, wszystkich muzyków to buduje, bo po to to robimy, żeby dzielić się z ludźmi naszymi przemyśleniami, naszymi utworami - mówi Łukasz Żurkowski.


Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski [wideo]

poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego - Trzeciej Drogi
22.02.2024

- Od początku mówimy, że jesteśmy po stronie rolników, tych, którzy dzisiaj protestują - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Stefan Krajewski.

dr Małgorzata Wenclik, fot. Gabriela Lasota

dr Małgorzata Wenclik

dr Małgorzata Wenclik ze Stowarzyszenia "100-lecie Kobiet"
21.02.2024

"Kobiet, które działają w biznesie i z sukcesem jest coraz więcej. Jest też coraz więcej kobiet, które działają w organizacjach społecznych i też odnoszą sukces. Coraz więcej kobiet jest też na kierowniczych stanowiskach w wielu instytucjach publicznych i nie tylko. Natomiast wydaje mi się, że jeszcze wciąż za mało kobiet jest w administracji publicznej, tej przedstawicielskiej" - mówi dr Małgorzata Wenclik ze Stowarzyszenia "100-lecie Kobiet".

Radzias, fot. Sylwia Krassowska

Radzias

laureat konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
21.02.2024

"Niebieski Mikrofon jest trampoliną do zyskania radiowego słuchacza. Dzięki temu, że zaprezentowałem się w radiu, mogę znaleźć nową niszę, która będzie gotowa na sprawdzenie mojej muzyki" - mówi Radzias.


Sebastian Łukaszewicz, fot. Barbara Sokolińska

Sebastian Łukaszewicz [wideo]

poseł Suwerennej Polski
21.02.2024

"Myślę, że Prawo i Sprawiedliwość znajdzie odpowiedniego kandydata, który stanie w szranki z prezydentem Tadeuszem Truskolaskim" - mówi Sebastian Łukaszewicz.

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska, fot. Joanna Szubzda

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska

laureatka konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
20.02.2024

- Tworzenie utworów, pisanie tekstów, szukanie inspiracji i niepozwolenie sobie na to, żeby zabrano mi radość z tworzenia - w tym momencie to moja codzienność - mówi wokalistka.

Andrzej Babul, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Babul

przewodniczący podlaskiej Solidarności Rolników Indywidualnych
20.02.2024

Rolnicy znów blokują drogi. - Nie mamy innej formy protestu. To są protesty pokojowe, ale właśnie w ten sposób możemy zaznaczyć nasz problem. Po drugie my bronimy także całego społeczeństwa - mówi Andrzej Babul.


Finał konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok 2023, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Bajguz i Marcin Kozłowski

jurorzy konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
19.02.2024

Finał piątej edycji konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok za nami. Nagrodę Główną i Nagrodę Specjalną marszałka województwa podlaskiego zdobył zespół Żurkowski. Nagroda Słuchaczy powędrowała do Radziasa, a YUOS otrzymała nagrodę za najlepszy występ.

Tadeusz Topczewski, fot. Marcin Gliński

Tadeusz Topczewski [wideo]

były dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
19.02.2024

"Trasa Via Carpatia wywoła ruch, który - podejrzewam - będzie zdecydowanie większy niż jest teraz. I musimy coś do tego czasu zrobić, żeby udrożnić cały odcinek Białystok - Augustów" - mówił w Polskim Radiu Białystok Tadeusz Topczewski.

Zlatan Alomerović, fot. Gabriela Lasota

Zlatan Alomerović

bramkarz Jagiellonii Białystok
18.02.2024

"Niestety nie mogliśmy cieszyć się z kibicami po meczu. Byliśmy smutni, ale myślę, że nasza droga, pasja, to jak gramy zagwarantuje nam sukces" - mówi Zlatan Alomerović.


Andrzej Wilczyk, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Wilczyk [wideo]

kibic Jagiellonii Białystok
16.02.2024

"W Polsce mało jest trybun z taką historią jak Ultra Jagiellonia. Stwierdziliśmy, że musimy mieć swoje święto. To jest też święto pamięci o osobach, których już z nami nie ma. Jagiellonia zawsze pamięta o oddanych kibicach" - mówi Andrzej Wilczyk.

Piotr Liedke, fot. Sylwia Krassowska

Piotr Liedke [wideo]

nauczyciel historii z VIII LO w Białymstoku
16.02.2024

"Nie wyobrażam sobie, żeby na lekcjach historii nie mówić o Ince. Zwłaszcza u nas na Podlasiu, to jest bardzo żywa historia" - mówi Piotr Liedke.

Radosław Hancewicz, fot. Sylwia Krassowska

Radosław Hancewicz

rzecznik prasowy podlaskiej KAS
15.02.2024

"Wielu podatników już tuż po północy logowało się do systemu, by sprawdzić, co im z tego rozliczenia wychodzi, albo zatwierdzić swoje zeznanie, by jak najszybciej dostać zwrot" - mówi Radosław Hancewicz.


Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej
15.02.2024

- Mam nadzieję, że Koalicja Obywatelska będzie miała znowu większość w Radzie Miasta Białystok - mówił w Polskim Radiu Białystok szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej, poseł Krzysztof Truskolaski.

dr Arkadiusz Derkacz, źródło: archiwum prywatne

dr Arkadiusz Derkacz [wideo]

ekonomista z Uniwersytetu Kaliskiego
14.02.2024

- W sytuacji ograniczenia budżetu domowego najczęściej rezygnujemy z usług hotelarskich, restauracyjnych, także redukujemy inwestycje w gospodarstwach domowych - mówi dr Arkadiusz Derkacz.

źródło: katedradziennikarstwa.wordpress.com

dr Paulina Czarnek-Wnuk

Medioznawczyni z Uniwersytetu Łódzkiego
13.02.2024

- Tym, czego potrzebują teraz rozgłośnie regionalne, jest nie rewolucja, tylko spokojne budowanie strategii działania, aby móc odbudować zaufanie społeczne do mediów publicznych. Radio Białystok jest w dobrej sytuacji, ma słuchalność na poziomie 10 procent - mówi dr Paulina Czarnek-Wnuk.


Krzysztof Jurgiel, fot. Barbara Sokolińska

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł Prawa i Sprawiedliwości
13.02.2024

"Ukraina musi zrozumieć, że nie może tak być, że Polska będzie zalewana wyrobami rolniczymi, które często nie spełniają norm. To powinno być jasne porozumienie" - mówi Krzysztof Jurgiel.

dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

ekspert ds. bezpieczeństwa
12.02.2024

- Donald Trump na pewno zapędził się z punktu widzenia Europy, nie sądzę, by zapędził się z punktu widzenia swoich wyborców, ponieważ tak naprawdę to, co mówił, spotkało się z ogromnym aplauzem, niestety - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet, fot. Marta Rybicka

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet [wideo]

koordynator inicjatywy pracowników rozgłośni regionalnych Polskiego Radia, reportażystka Radia Lublin
12.02.2024

- Chcemy brać udział w pracach nad przyszłą ustawą medialną i ją konsultować, bo my wiemy, o czym mówimy - powiedziała na antenie Polskiego Radia Białystok Agnieszka Czyżewska-Jacquemet.


Wojciech Pertkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
9.02.2024

Czy Jagiellonia Białystok w tym sezonie ma szansę zaliczyć dublet, czyli Mistrzostwo i Puchar Polski? - To są marzenia, ale to nie są marzenia ściętej głowy - mówi prezes klubu.

podinsp. Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska

podinsp. Tomasz Krupa [wideo]

rzecznik podlaskiej policji
8.02.2024

"W piątek (9.02) czekają nas spore utrudnienia na podlaskich drogach, kierowcy spotkają się z dużymi niedogodnościami. Kto nie musi, niech nie rusza w drogę" - przestrzega podinsp. Tomasz Krupa.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
8.02.2024

"Walczymy o sejmik z nowym otwarciem bez starej polityki" - mówi Maciej Żywno.


fot. Marcin Gliński

Adam Dębski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej spółki PKS NOVA
7.02.2024

"Chcemy, żeby prezes Marcin Doliasz kontynuował swoją misję, bo widzimy, że spółka się zmienia. Na ulicę wyjeżdża nowy tabor, spółka ma coraz lepsze wyniki jeżeli chodzi o sprzedaż. Poprawiają się wyniki finansowe" - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej spółki PKS NOVA Adam Dębski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
6.02.2024

"Rolnictwo to nie jest coś, co można zmieniać z roku na rok. To są procesy wieloletnie. Nasze struktury zasiewów nie są czymś, co możemy zmieniać jedną dyrektywą czy jedną decyzją. Chcielibyśmy, aby wspólna polityka rolna była do rewizji i żebyśmy ustalali wspólne reguły gry na długie lata do przodu, a nie robili tego w sposób doraźny" - mówi Jacek Słoma.

fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
5.02.2024

"Wielokrotnie powtarzałem - polityka lubi niespodzianki. Białystok jest zmęczony panem prezydentem. O wiele bardziej bym się obawiał kandydata Trzeciej Drogi niż prezydenta Tadeusza Truskolaskiego" - mówił w Polskim Radiu Białystok marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.


Łukasz Wasilewski i Marek Sawoń, fot. Barbara Sokolińska

Łukasz Wasilewski i Marek Sawoń

z zespołu LUPA
3.02.2024

- Na płycie znajduje się 10 utworów mocnych tekstowo i brzmieniowo. Jednym słowem - magic rock - mówią muzycy zespołu LUPA o nowowydanym albumie "Synergia".

Tadeusz Wilczyński, fot. Barbara Sokolińska

Tadeusz Wilczyński

pełniący obowiązki dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku
2.02.2024

- Podlasie to jest miejsce, gdzie historycznie gospodarowali rolnicy i leśnicy, a więc zawsze blisko siebie. Współpraca z samorządami jest czymś absolutnie naturalnym - mówi Tadeusz Wilczyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
1.02.2024

- Jest duża grupa osób, dla których Bieg Pamięci Sybiru jest upamiętnieniem kogoś z ich bliskich. To jest bieg emocjonalny, z historią w tle, a wymiar sportowy schodzi tu na dalszy plan - mówi Grzegorz Kuczyński.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok