Radio Białystok | Wiadomości | Młody białostoczanin trafił na trzy miesiące do więzienia - od dłuższego czasu znęcał się nad rodziną

Młody białostoczanin trafił na trzy miesiące do więzienia - od dłuższego czasu znęcał się nad rodziną

autor: Grzegorz Pilat

5.12.2023, 10:19, akt. 10:24

Na trzy miesiące trafił do aresztu młody białostoczanin, który od dwóch lat znęcał się nad rodziną. Nawet przy policjantach 22-latek był agresywny, wyzywał bliskich i szarpał się. Okazało się, że był pijany.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej na osiedlu Leśna Dolina. Prosząca o pomoc kobieta powiedziała, że w domu jest syn, który uderzył ją, jest nietrzeźwy i agresywny.


Na miejsce pojechali policjanci z białostockiej patrolówki. Drzwi mieszkania otworzyła zdenerwowana kobieta, a w środku na podłodze leżał syn obezwładniony przez ojczyma. Nawet w obecności funkcjonariuszy, 22-latek wciąż wyzywał członków rodziny, szarpał się i był agresywny. Kobieta powiedziała policjantom, że syn po informacji, że musi się wyprowadzić, zaczął się awanturować i popchnął ją na drzwi, wyzywał i groził - mówi mł. asp. Malwina Trochimczuk z białostockiej policji.


Okazało się też, że 22-latek od dłuższego czasu znęcał się nad rodziną.


Wszystko zaczęło się około 2 lata wcześniej. Po kolejnej awanturze, matka nie wytrzymała i wezwała na pomoc policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że 22-latek ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci sporządzili niebieską kartę. Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzut znęcania się i trafił na trzy miesiące do aresztu - dodaje mł. asp. Malwina Trochimczuk.


Młodemu mężczyźnie grozi teraz do pięciu lat więzienia.

Policjanci apelują, aby niezwłocznie zgłaszać im każdy przypadek przemocy. Proszą też, aby reagować, gdy w najbliższym otoczeniu komuś dzieje się krzywda.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Znęcał się nad rodzicami - grozi mu do 5 lat więzienia

17.11.2023, 11:03

Do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który pijany miał zaatakować swoją matkę i być wobec niej agresywny. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gminie Tykocin.


Jest prawomocny wyrok ws. 22-latka, który zabił dziadka i usiłował zabić babcię

31.10.2023, 14:59

Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał we wtorek (31.10) karę 25 lat więzienia dla 22-latka, za zabójstwo dziadka i usiłowanie zabójstwa babci; sprawca podpalił też dom, w którym mieszkała jego rodzina i on sam. Apelację, którą sąd uznał za bezzasadną, składał obrońca. Wyrok jest prawomocny.


Rozpoczął się proces dwóch kobiet oskarżonych o znęcanie się nad psami

31.05.2023, 14:03

Przed Sądem Rejonowym w Białymstoku rozpoczął się w środę proces dwóch kobiet oskarżonych o znęcanie się nad 26 psami, w ramach prowadzonych legalnie hodowli m.in. bulterierów. Z ustaleń śledztwa wynika, że w jednej ze wsi w gminie Zabłudów zwierzęta były trzymane w złych warunkach, nie były też właściwie karmione.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
fot. Paweł Wądołowski
GRAJEWO
2.03.2024, 20:13, akt. 3.03.2024, 07:19

Klub sportowy Warmia Grajewo istnieje już 100 lat
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok