Radio Białystok | Wiadomości | Spotkania z pisarzami, warsztaty, konkursy - m.in. to przygotowała Książnica Podlaska na nadchodzący Nerd Fest

Spotkania z pisarzami, warsztaty, konkursy - m.in. to przygotowała Książnica Podlaska na nadchodzący Nerd Fest

autor: Ryszard Minko

5.12.2023, 13:49, akt. 14:26

Cosplayerzy, fani mangi, anime, retro gier i najpoczytniejszej fantastyki będą mieli swoje święto. Książnica Podlaska w Białymstoku organizuje Nerd Fest - czyli kilkudniowe spotkanie fanów i twórców gatunku.

mat. org.
mat. org.

- To pierwsze tak duże spotkanie w regionie, które jest odpowiedzą na zapotrzebowanie czytelników, bo biblioteka nie kojarzy się już tylko z osobami starszymi, ale jest też ogromne zainteresowanie młodszych, którzy poszukują publikacji z takiego gatunku - mówi dyrektor Książnicy Podlaskiej Beata Zadykowicz.

Program Nerd Festu to kilkanaście różnych wydarzeń: między innymi spotkania z czołowymi twórcami fantastyki, konkurs dla cosplayerów czy warsztaty rysowania mangi i nauki języka japońskiego. Festiwal jest wspólną inicjatywą Książnicy Podlaskiej i Fundacji „Grający Białystok”.


W regionie jest mnóstwo osób, które obracają się w tej kulturze, dlatego po raz pierwszy przygotowaliśmy im duże wydarzenie w jednym miejscu - mówi współorganizator Janek Wyspiański z Fundacji.


Nerd Fest rozpocznie się już w środę 6 grudnia popołudniowym wernisażem wystawy dzieł z klocków lego. Natomiast główne wydarzenia odbędą się w sobotę i w niedzielę w gmachu Książnicy Podlaskiej w Białymstoku. Na sześciu piętrach książnicy zainteresowani znajdą kilkadziesiąt różnych atrakcji. Na część z nich trzeba się zapisywać, ale na wszystkie wstęp jest bezpłatny.

| red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Książnica Podlaska zaprosiła czytelników na Noc Bibliotek

8.10.2023, 09:20

Gdzie kryje się ponad milion książek, do czego służą wypukłe kropki na podłodze, jakie gwiazdy można zobaczyć z ostatniego piętra budynku przy Skłodowskiej?


"Epea" - pismo o podlaskiej literaturze wydawane przez Książnicę Podlaską

10.09.2023, 10:14

Jest w Białymstoku tęsknota za prawdziwym pismem literackim, które nie tylko pokazywałoby stan podlaskiej literatury, ale też jednoczyło środowisko ludzi piszących. Być może jest to tęsknota za Kartkami, które jako pismo w końcówce ubiegłego wieku zapisało się też jako czasopismo ogólnopolskie.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
fot. Paweł Wądołowski
GRAJEWO
2.03.2024, 20:13, akt. 3.03.2024, 07:19

Klub sportowy Warmia Grajewo istnieje już 100 lat
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok