Radio Białystok | Wiadomości | Dzięki wolontariuszom udało się wyremontować świetlicę na oddziale onkologii UDSK w Białymstoku

Dzięki wolontariuszom udało się wyremontować świetlicę na oddziale onkologii UDSK w Białymstoku

autor: Grzegorz Pilat

6.12.2023, 19:23, akt. 7.12.2023, 08:44

To miejsce, w którym będą mogli chociaż na chwilę zapomnieć o chorobie i leczeniu. Z nowej świetlicy mogą korzystać mali pacjenci oddziału onkologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

fot. Gabriela Lasota
fot. Gabriela Lasota


0:00
0:00
Dzięki wolontariuszom udało się wyremontować świetlicę na oddziale onkologii UDSK w Białymstoku - relacja Grzegorza Pilata | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Dzięki staraniu wolontariuszy fundacji „Bajkowa Fabryka Nadziei” i sponsorów udało się całkowicie wyremontować pomieszczenie. Teraz jest tam nowe oświetlenie, kolorowe ściany i meble, zabawki, gry i duży telewizor.

Nowa świetlica bardzo spodobała się mały pacjentom. Dyrektor UDSK w Białymstoku prof. Anna Wasilewska podkreśla, że takie miejsca są bardzo ważne i potrzebne.


To jest jedno z najważniejszych miejsc w trakcie kuracji. Trzeba sobie zdać sprawę, jakim obciążeniem jest - zarówno dla dziecka, jak i dla rodziny - spędzanie czasu zarówno w trakcie leczenia, które jest ciężkie dla dzieci, jak również badań diagnostycznych, które są wykonywane między cyklami chemii. W związku z tym takie miejsca, gdzie dzieci mogą odreagować i zająć swój wolny czas, jest bardzo ważne, żeby stworzyć taką namiastkę domu - wyjaśnia prof. Anna Wasilewska.


Prezes zarządu Fundacji "Bajkowa Fabryka Nadziei" Bartłomiej Trzeciak mówi, że nowa świetlica powstała z myślą o chorych dzieciach.


Stworzyliśmy miejsce bajkowe, piękne. Wszystko po to, aby dzieciaki mogły chociaż na chwilę zapomnieć o bólu, cierpieniu i długotrwałym leczeniu. Chcieliśmy stworzyć miejsce, które da im kreatywność, możliwość rozwoju, zabawy, ale też nauki. Robimy to przy wsparciu sponsorów, bez których nie byłoby tego. To inicjatywa całkowicie bezinteresowna i robimy to, bo wiemy z doświadczenia, że dobro wraca ze zdwojoną siłą - tłumaczy Bartłomiej Trzeciak.


Fundacja "Bajkowa Fabryka Nadziei" przekazała też 10 telewizorów, które będą ustawione w izolatkach.

Remont świetlicy kosztował 50 tys. zł. W najbliższym czasie fundacja planuje jeszcze wyremontować korytarz na oddziale onkologii UDSK.


| red: zmj, dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W UDSK w Białymstoku będzie można kupić świąteczne pierniki - dochód z ich sprzedaży wesprze chore dzieci

4.12.2023, 15:17

To inicjatywa, która od kilku lat wspiera chore dzieci. Tradycyjnie przed świętami w ramach akcji "O!Piernicz Raka" panie ze Stowarzyszenia Eurydyki w Białymstoku upiekły i ozdobiły pierniki. Dochód z ich sprzedaży wesprze dzieci przebywające na oddziale onkologii dziecięcej Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.


Szpital UDSK dostał pompę infuzyjną do podawania leku na białaczkę limfoblastyczną

4.12.2023, 14:53

Możliwość podawania dziecku choremu na białaczkę limfoblastyczną leku w domu, a nie w szpitalu, daje pompa infuzyjna, którą Uniwersyteckiemu Dziecięcemu Szpitalowi Klinicznemu przekazała Fundacja "Pomóż Im".


Mali pacjenci z oddziału onkologicznego UDSK otrzymali książki od jednej z lokalnych firm

16.11.2023, 19:44

Ma to choć trochę umilić trudny czas pacjentów i ich rodziców. Książki o różnej tematyce i gry planszowe trafiły w środę (16.11) do Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu LokalnegoFot. Michał Krot
MÓWI SIĘ
4.03.2024, 16:19, akt. 17:37

Czy korzystamy z kwiatomatów?
fot. Paweł Wądołowski
GRAJEWO
2.03.2024, 20:13, akt. 3.03.2024, 07:19

Klub sportowy Warmia Grajewo istnieje już 100 latźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok