Radio Białystok | Wiadomości | Dzięki harcerzom Betlejemskie Światło Pokoju jest już w siedzibie Polskiego Radia Białystok

Dzięki harcerzom Betlejemskie Światło Pokoju jest już w siedzibie Polskiego Radia Białystok

autor: Wojciech Szubzda

12.12.2023, 17:30, akt. 17:42

Betlejemskie Światło Pokoju jest już w województwie podlaskim. Dzięki harcerzom trafia do różnych instytucji w regionie, a potem do mieszkańców. We wtorek (12.12) harcerze z ZHP Chorągwi Białostockiej przynieśli świecę z płomieniem z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem do siedziby Polskiego Radia Białystok.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Dzięki harcerzom Betlejemskie Światło Pokoju jest już w siedzibie Polskiego Radia Białystok - relacja Wojciecha Szubzdy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Komendant ZHP Chorągwi Białostockiej hm. Krzysztof Jakubowski powiedział, że Światło przekazywane jest na ręce zarządu Polskiego Radia Białystok, ale z przesłaniem przekazania go wszystkim Słuchaczom.


Przekazujemy Betlejemskie Światło Pokoju z tegorocznym przesłaniem "Czyńcie Pokój". Tak, aby pokój zagościł w Waszych domach, sercach i żeby to na falach radiowych Radia Białystok rozpłynęło się po całym województwie podlaskim - powiedział Polskiemu Radiu Białystok hm. Krzysztof Jakubowski.


Betlejemskie Światło Pokoju odebrali: prezes Polskiego Radia Białystok Mirosław Bielawski i dyrektor programowy Dorota Niebrzydowska.


Jesteśmy zaszczyceni i cieszymy się, że otrzymaliśmy Betlejemskie Światło Pokoju. Tak, jak co roku, będziemy głosić dobrą nowiną o przyjściu na świat Chrystusa Zbawiciela. To on jest prawdziwym Pokojem i dawcą Pokoju - powiedział prezes Polskiego Radia Białystok Mirosław Bielawski.


Dyrektor programowy Polskiego Radia Białystok Dorota Niebrzydowska dodała, że jak zawsze - w święta chcemy być z naszymi Słuchaczami, a teraz będzie nam też towarzyszyło Betlejemskie Światło Pokoju.

Mieszkańcy Białegostoku będą mogli odebrać Betlejemskie Światło Pokoju 23 grudnia. O 16:00 rozpocznie się msza św. w białostockiej katedrze, a po niej - zapłonie wielkie ognisko na placu przed katedrą.

Betlejemskie Światło Pokoju to płomień pochodzący z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Przed świętami Bożego Narodzenia trafia do mieszkańców większości europejskich państw. Idea przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju narodziła się w Austrii w 1986 roku. Później austriaccy skauci zaczęli je przekazywać harcerzom w innych krajach. W Polsce harcerze zajmują się tym po raz 33.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Betlejemskie Światło Pokoju przywędrowało do Suwałk

12.12.2023, 16:15

To symbol pokoju i jedności miedzy harcerzami wszystkich krajów. Betlejemskie Światło Pokoju, które przywędrowało do nas ze Słowacji, zostało (12.12) uroczyście przekazane skautom z Litwy. Świąteczne spotkanie, wraz z dzieleniem się opłatkiem i śpiewaniem kolęd, odbyło się tym razem w Suwałkach.


Białostoczanie zabrali do domów Betlejemskie Światło Pokoju

18.12.2022, 07:00

Jest to symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei.


Betlejemskie Światło Pokoju jest już w województwie podlaskim

13.12.2022, 09:04

Betlejemskie Światło Pokoju trafiło już do naszego regionu. Władzom samorządowym województwa podlaskiego przekazali je białostoccy harcerze.


Harcerze przekazali mieszkańcom Białegostoku Betlejemskie Światło Pokoju [zdjęcia]

19.12.2021, 19:04

W niedzielny wieczór do mieszkańców Białegostoku trafiło Betlejemskie Światło Pokoju. Miejscowi harcerze przekazali je symbolicznie, rozpalając specjalne wielkie ognisko na dziedzińcu Pałacu Branickich. Wcześniej światło przekazali na Litwę i Białoruś.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok