Radio Białystok | Wiadomości | Przeszklony budynek z widownią na 200 osób - to projekt dodatkowej przestrzeni Teatru Dramatycznego

Przeszklony budynek z widownią na 200 osób - to projekt dodatkowej przestrzeni Teatru Dramatycznego

autor: Michał Krot

28.12.2023, 15:54, akt. 29.12.2023, 15:15

To kolejny krok na drodze do powstania nowej sali teatralnej w Białymstoku.

fot. Michał Krot
fot. Michał Krot

Teatr Dramatyczny ukończył zbieranie dokumentacji technicznej miejsca przy ulicy Branickiego 15 w ramach dwuletniego projektu "Scena za rzeką". Pracownicy teatru podzielili się wizualizacjami budynku na konferencji prasowej.

Przeszklona, nowoczesna czarno-biała bryła ze widownią na 200 osób, pracowniami oraz pomieszczeniami mieszkalnymi dla aktorów - tak będzie wyglądał nowy budynek teatralny w Białymstoku.


Chodzi o stworzenie sali widowiskowej na 200 osób. Poza tym pracownie krawieckie, ślusarnia, warsztat. Ponadto sala prób i pomieszczenia mieszkalne dla aktorów - o funkcjach i celu nowej sceny opowiada architekt Marcin Marczak.


Poza tym pracownicy teatru podsumowali dwie inne inicjatywy. Projekt "Kierunek Wschód" był okazją do spotkania z teatrami zza naszej wschodniej granicy. Z kolei inicjatywa "Teatr - lubię to" to warsztaty dla pedagogów i nauczycieli z województwa podlaskiego, którzy chcieli poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje w pracy z dziećmi w szkołach.

Remont głównej siedziby Teatru Dramatycznego trwa już dwa lata. Kiedy się zakończy? - Od podpisania umów z projektantem i inżynierem kontraktu budowa zakończy się w przeciągu dwóch lat. Kiedy jednak moglibyśmy te dwa lata liczyć - nie wiadomo - mówi dyrektor Piotr Półtorak.

Teatr jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę nowego budynku.

| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nie wiadomo kiedy skończy się remont siedziby Teatru Dramatycznego w Białymstoku

28.11.2023, 09:38

Nie wiadomo kiedy zakończy się remont siedziby Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Budynek miał być gotowy na powrót spektakli kilka miesięcy temu. Tymczasem trzeba przygotować nowy projekt jego modernizacji, bo obecny został źle wykonany.


Trwa remont Teatru Dramatycznego w Białymstoku [zdjęcia]

28.03.2022, 12:21

To będzie jedna z najnowocześniejszych scen teatralnych w Polsce, obrotowa i z zapadniami - zapewnia pracująca w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku ekipa budowlana. Trwa remont teatru. W poniedziałek (28.03) dziennikarze mogli obejrzeć plac budowy.


Jeszcze w lipcu rozpocznie się remont Teatru Dramatycznego w Białymstoku [zdjęcia]

8.07.2021, 15:36

Na początku 2023 roku ma być gotowa wyremontowana i zmodernizowana siedziba Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. To ważna inwestycja, na którą pracownicy i miłośnicy teatru czekali niemal 70 lat.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


Dzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 19:45

Dzień Rodziny w Hodyszewie


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok