Radio Białystok | Wiadomości | Rolnicy spotkali się z wojewodą podlaskim - przedstawili swoje postulaty

Rolnicy spotkali się z wojewodą podlaskim - przedstawili swoje postulaty

autor: Marcin Gliński

20.02.2024, 16:11, akt. 16:27

Natychmiastowe dopłaty do zbóż i kukurydzy, depopulacja zwierzyny łownej czy likwidacja zielonego ładu. To tylko niektóre postulaty rolników z kilku podlaskich gmin, którzy poza włączeniem się do ogólnokrajowych protestów, wzięli udział w spotkaniu z wojewodą podlaskim i domagali się we wtorek (20.02) zmian w polskim rolnictwie.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński

- Przywieźliśmy postulaty spisane ręcznie na kartce. Najważniejszy postulat to zakaz importu towarów z Ukrainy. Druga sprawa, wypłata odszkodowań za suszę - każdy rolnik miał straty - mówi rolnik Paweł Rogucki z gminy Juchnowiec Kościelny.

Wojewoda podlaski Jacek Brzozowski zapewnia, że będzie wspierał rolników.

- Chciałbym podziękować rolnikom za to, że pozostajemy w dialogu, że rozmawiamy ze sobą. Przyjąłem wspólnie z panią wojewodą postulaty, osiem konkretnych postulatów. My je oczywiście w trybie pilnym przekażemy do Ministerstwa Rolnictwa, bo to jest ministerstwo właściwe. Dopóki rozmawiamy, będziemy szukali wszystkich możliwych rozwiązań, które będą do zaakceptowania przez obydwie strony. Będziemy dążyć do tego, żeby kryzys był w końcu przezwyciężony, bo to jest w interesie wszystkich - mówi wojewoda podlaski Jacek Brzozowski. 

Wojewodę podlaskiego odwiedzili rolnicy z takich gmin jak Juchnowiec Kościelny, Bielsk Podlaski, Czyże, Hajnówka, Zabłudów i Narew.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kierowcy mogą już przejechać drogą ekspresową S8 w Jeżewie i DK19 w Boćkach. Rolnicy zakończyli protest [zdjęcia, wideo]

22.02.2024, 15:42

Spore problemy mieli we wtorek (20.02) kierowcy w całej Polsce - protestujący rolnicy ponownie zablokowali drogi. W województwie podlaskim było 14 rolniczych blokad. Dwie blokady (w Jeżewie i Boćkach) blokady zakończyły się dopiero w czwartek.


Protest rolników w Marianowie [zdjęcia, wideo]

16.02.2024, 10:45

Około 400 maszyn blokowało w piątek (16.02) przejazd drogą krajową nr 61 w Marianowie, część rolników jeździła też ulicami Łomży. Trwają protesty przeciwko unijnej polityce tzw. Zielonego Ładu czyli ograniczania produkcji kosztem poprawy jakości. Rolnicy domagają się też ograniczeń w imporcie towarów z Ukrainy. Na miejsce protestu przyjechał dziś wiceminister rolnictwa Stefan Krajewski.


Rolnicy strajkują w całej Polsce - blokują przejścia graniczne i dziesiątki dróg [zdjęcia, wideo]

9.02.2024, 07:03

Poruszanie się po wielu drogach w regionie w piątek (9.02) może być znacznie utrudnione. O godzinie 10:00 w całej Polsce rozpoczął się strajk generalny rolników, którzy w ramach protestu blokują wszystkie przejścia graniczne z Ukrainą oraz dziesiątki dróg.





ZNAJDŹ NAS





REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego














źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok