Radio Białystok | Wiadomości | Tomasz Madras z PiS apeluje o wprowadzenie biletu aglomeracyjnego w Białymstoku i ościennych gminach

Tomasz Madras z PiS apeluje o wprowadzenie biletu aglomeracyjnego w Białymstoku i ościennych gminach

autor: Wojciech Szubzda

21.02.2024, 17:48, akt. 18:06

Przekonują, że to rozwiązanie dobre dla pasażerów i sprawdza się w innych dużych miastach w Polsce.

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda

Polityk Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Madras ,wspólnie z działaczami kolejowymi, apelują o wprowadzenie biletu aglomeracyjnego w Białymstoku i ościennych gminach.


Chodzi o to, żeby na jednym bilecie można by było jeździć pociągami Polregio i autobusami Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Jakie to jest proste, żeby na jednym bilecie można było wsiąść do pociągu np. w Łapach. Dojechać na dworzec w Białymstoku i na tym samym bilecie, często miesięcznym, wsiąść do autobusu i dojechać do zakładu pracy lub szkoły w Białymstoku - mówił na konferencji prasowej w środę (21.02) Tomasz Madras.


Tomasz Madras skierował apel o wprowadzenie biletu aglomeracyjnego do prezydenta Białegostoku i marszałka województwa, którzy odpowiadają za transport publiczny w mieście i regionie. Dodaje on, że do wprowadzenie wspólnego biletu potrzeba porozumienia tych dwóch samorządów.


Potrzeba porozumienia dotyczącego rozliczeń między samorządami i spółkami odpowiedzialnymi za transport. To jest pewna komplikacja, ale jeżeli gdzieś indziej się dało, to czy my, jako białostoczanie, mniej na to zasługujemy? Stąd nasz apel przed wyborami, bez względu na to, kto wygra, żebyśmy zadeklarowali, że podejmiemy działania, żeby taki system stworzyć - mówi Tomasz Madras.


Jak podawał Tomasz Madras - bilet aglomeracyjny działa m.in. w Trójmieście, Krakowie, Łodzi czy Poznaniu. Wspólnie z Tomaszem Madrasem w konferencji wzięli udział: przewodniczący Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność" w zakładzie Polregio w Białymstoku Jerzy Grodzki i prezes stowarzyszenia Podlaskie Centrum Kolejowe Rafał Maras. Obaj popierają pomysł wprowadzenia biletu aglomeracyjnego, co ma ułatwić i zachęcić do jazdy komunikacją publiczną.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Znikome zainteresowanie czasowymi biletami autobusowymi w Suwałkach

30.01.2024, 06:07

Przypomnijmy, że takie rozwiązanie funkcjonuje od 1 stycznia. Jednak zarówno bilety całogodzinne, jak i dobowe nie cieszą się wśród pasażerów popularnością.


Nowe połączenia autobusowe na trasie Białystok-Choroszcz

29.12.2023, 07:26

Dwie, nowe linie autobusowe połączą Białystok z gminą Choroszcz. Od piątku (29.12) pasażerowie mogą korzystać z autobusów linii nr 113 i 123 uruchomionych przez Białostocką Komunikację Miejską.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok