Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkańcy Kolna mogą otrzymać dofinansowanie na usunięcie małych barier architektonicznych

Mieszkańcy Kolna mogą otrzymać dofinansowanie na usunięcie małych barier architektonicznych

autor: Paweł Wądołowski

27.02.2024, 18:02, akt. 18:14

Samorząd Kolna będzie wspierał mieszkańców miasta w usuwaniu małych barier architektonicznych. To wsparcie dla osób starszych czy z niepełnosprawnościami, które nie mogą sobie pozwolić na wydanie dużych pieniędzy. Np. na dostosowanie łazienki do ich potrzeb.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Dlatego miasto weźmie udział w projekcie, w którym będzie można zdobyć pieniądze na ten cel - mówi burmistrz Kolna, Andrzej Duda.


Mieliśmy spotkanie z osobami starszymi, niepełnosprawnymi i zainteresowanie było spore - było około 40 osób. Są 24 wnioski już w tej chwili do realizacji. To jest projekt, który przeznacza grant w wysokości 50 tysięcy złotych na różnego rodzaju likwidacje barier przy prysznicu, zakup odpowiednich łóżek przeciwodleżynowych czy elementów do rehabilitacji - mówi burmistrz. 


Miejski samorząd przygotowuje się także do usunięcia barier w swojej siedzibie. To jednak wymaga już znacznie większych pieniędzy. 


Na pewno będziemy chcieli zlikwidować kilka barier. Mamy pewne też utrudnienia bo budynek w którym jesteśmy własnością naszą jest tylko w połowie. W jednej czwartej jest własnością gminy, a w jednej czwartej powiatu. Był już projekt kilka ładnych lat temu jeżeli chodzi o windę, ale wtedy trzeba było wyłożyć dosyć sporo środków własnych. Mam nadzieję, że w następnych latach uda nam się dogadać  - dodaje Andrzej Duda


W budynku, w którym jest urząd miasta funkcjonuje także Urząd Gminy Kolno i urząd skarbowy.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prawie 7 mln zł otrzyma województwo podlaskie na likwidacje barier architektonicznych

7.09.2023, 12:07

Prawie 7 mln zł trafi do województwa podlaskiego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach programu „Dostępna przestrzeń publiczna”. To dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych w placówkach samorządowych, służby zdrowia i w miejscach kultu religijnego.


Szkoła w Sejnach będzie miała windę

20.07.2023, 13:34

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sejnach pojawi się winda dla osób, które mają problemy z poruszaniem się. Do trzykondygnacyjnego obiektu zostanie dobudowany szyb.


Bariery architektoniczne w większości filii Książnicy Podlaskiej

11.02.2023, 08:34

Nie wszystkie obiekty Książnicy Podlaskiej w Białymstoku dostępne są dla osób ze szczególnymi potrzebami, m.in. z niepełnosprawnościami. Tak wynika z przeprowadzonego ostatnio audytu.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok